В момента е Вто 20 ное 2018 0:41
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва Публикувано: Пон 17 апр 2017 13:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Здравейте, има един нерешим проблем с 1 Caddy 2.0 8v 2008 метан/бензин, която мъчим от доста време. Проблемът е грешка в първи цилиндър за misfire и съответно неравномерна работа на колата. При студен старт на бензин по неосезаемо прекъсване, но при опит за потегляне прекъсва доста, а пък мине ли метан става по зле. Съответно когато набере и се поддържа във високи обороти не се усеща нищо, но падне ли на ниски пак почва да прекъсва, записва грешката за misfire cylinder 1. За сега поради невъзможмостта да локализираме проблема се направи ревизия на цялата глава( клапани, повдигачи и т.н) както и смяна на нови свещи, кабели и нова бобина и всички гарнитури на всмукателния и т.н. Включително зареждане от различни бензиностанции е правено. Също така размяна на дюзите на 1 и 3 цилиндър, но пак грешката си остава там. Когато се свали свеща се вижда видимо че не е работила добре, но реално след всичко направено сме се изчерпали от идеи. Някой ако се е сблъсквал с подобем проблем, нека помогне.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва Публикувано: Пон 17 апр 2017 19:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
компресия не е мерена.
@"Мерена беше преди ремонта на главата и беше в норми, но казаха, че въпреки това е възможно, калапана на първия цилиндър да е зле.. "
Нещо не се вързва . Ако се знае как се мери клапан се хваща.

Последна промяна от kris11 на Вто 18 апр 2017 9:08, променено общо 1 път.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва Публикувано: Пон 17 апр 2017 21:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Мерена беше преди ремонта на главата и беше в норми, но казаха, че въпреки това е възможно, калапана на първия цилиндър да е зле, но уви след ремонта е същото. Пробвани са още едни свещи.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва Публикувано: Сря 19 апр 2017 19:01 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здр/ тази грешка ми излиза на 3 цилиндър. с вак ком след 10 пъти един след друг триене на грешки ми изчезна. аз съм с иридиеви свещи друго не съм сменял.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва Публикувано: Чет 20 апр 2017 13:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Гумените маншони с номер 5 (в линк-а по-долу) между двете части на колектора здрави ли са ? При мен правеше точно това, което описваш, но с шише вода и поливане леко върху всеки маншон по отделно, докато работи двигателя, се локализира проблема в 4-ти цилиндър при мен. При скъсан маншон и поливане с вода влизат капчици през пукнатината и двигателя променя работата си за миг докато я изгори, същевременно се чува присвирване при преминаване на вода и въздух през цепнатината. Обикновен се пукат леко в долния край. Успех!

:arrow http://www.realoem.me/Volkswagen/ZA/CAD/2011/690/R/1/133/133035

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва Публикувано: Вто 03 окт 2017 11:01 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Зравейте колеги помагайте аз имам също метаново кади което е 2009г и имам подобен проблем значи колата прекъсва на бензин и на метан почти еднакво като на бензин е малко по малко сменени свещи,бобина,кабели,датчик на колянов вал и няма промяна понякога записва грешка за прекалено висока температура преди катализатора и високо налягане в газовата рейка това е четено с делфи мерена е и компресия на 2,3,4цилиндър е 16 бара а на 1 е 14 бара което нее зле МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва Публикувано: Пет 22 дек 2017 22:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Здравейте,

Имам същия проблем с VW ecofuel 2013 метан /бензин , като проблема се локализира в прекъсване на първи цилиндър. Сменени дюзи, бобина и кабели, а проблема остава на лице.. Смятам да проверим и маншоните при колекторите, считайки съвета по-горе. Ще бъда благодарен, ако някой даде актуална информация за вероятни причини, ако му се е случвало. Общо взето, всякаква информация и съвети ще бъде полезна!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва Публикувано: Чет 12 юли 2018 21:48 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте, колеги и аз имам същия нерешим проблем с прекъсване на метан на 3ти цилиндър. Колата е Туран 2.0 екофуел 2008. Моля ако някой е намерил решение на проблема да сподели, благодаря предварително!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва Публикувано: Пон 13 авг 2018 23:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: vw golf variant
Двигател: azj 02
Здравейте, и при мен се появи този проблем, грешка 1 цилиндър Мисфаяр. Колата нямаше никаква мощност , даже минаваше на бензин аварийно. Запчнах със смяна на свеща и кабела, без резултат. Стигнах до извода че бобината е гръмнала, след вадене на кабела на 1 цил. и откачане на дюзата на презен ход. След изтриване на грешката, чека първоначално мигаше и колата тресеше яко, като на бензин работеше по-стабилно и то след като мине в авариен режим, т.е. след като чека светне постоянно. Дефекната бобина беше видимо нова, което ме навежда на мисълта че са патили и преди мен/колата я имам от скоро/ и беше някаква китайска, без никакви надписи по нея. Сега с новата нещата се оправиха и даже колата върви доста по добре от преди проблема да се появи, явно старата е била фалшива няква не дава нужния ток. Като ви чета мненията по-нагоре почвам да се плаша, колко неща сте сменяли и нищо, при мен за сега се спря на бобина

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00