Туран относно печката ?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот milenski_77 » Пет 03 яну 2014 12:25


Работата не е само в дистанционното.
Когато печката е доотоплител то тя няма собствена циркулационна помпа и се командва от компютъра на колата.
Не че е невъзможна преработката, но не е толкова елементарно. Още повече ако колата е нова и печката комуникира по КАН с ЕКУ-то.




salenko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 7:51
Автомобил: Sharan 7N 2.0 TDI 103kw
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: London

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот salenko » Пет 03 яну 2014 15:51


Колега мисля че във VCDS има настройки точно за тази печка (additional auxiliary heater). Незнам при тебe но при мен (sharan 2011) има един бутон "REST", който на изклучен двигател и без контакт, използва остатъчната топлина, и точно тогава се включва тази помпа която казваш че я няма. Знам ги тези шибаняци от волксваген орязват почти всяка екстричка на базовия (TREND LINE) модел за да се продават "SE" и "SEL" модела. Дори и темпомат (Cruise Control) нямам (за сега де). Пак нали не е само дистанционното има и контролер някъкъв. Трябва да стане :th_up
Прикачени файлове
20140103_131614 33333333.jpg
Sharan 7N 2011
Навигацията и мултифункционалния волан сам съм ги слагал.

Последна промяна от IvanMan на Пет 03 яну 2014 19:11, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предишното мнение!


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Rosenirs » Пет 14 мар 2014 8:53


Колеги да не отварям нова тема да ви попитам. Печка с дистанционно фабрично задължително ли има втори акумулатор в багажника както е написано в предната страница.Как може да се разбере дали печката е изправна? Правена е диагностика и там не дава някакво проблеми.Тези печки под 4 градуса ли тръгват само? Онзи ден сутринта при спиране на светофар започва да намирисва в купето. Незнам от къде излизат изгорелите газове на тези печки.Благодаря ви.


Потребителски аватар
MANYAKA
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 22 фев 2014 13:53
Автомобил: vw touran
Двигател: 2004

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот MANYAKA » Пон 17 мар 2014 16:52


Здравейте колеги.
Имам табелка на маската на Турана,че имам печка.Как да разбера,че я имам и как да разбера да ли работи?
Турана ми е 2003г-1.9 ТДИ


DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот DiddoVWFAN » Чет 27 авг 2015 15:44


Здравейте и от мен. И аз съм с Туран 2003 1.9TDI, на таблото ми свети постоянно 29.5 градуса. Това предполагам ще е проблем през зимата за печката, нали?


fanimira
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgariq

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот fanimira » Пет 03 ное 2017 9:04


Здравейте колеги имам туран 20 tdi 2005г.моето запитване е следното след като се запали печката започва да пуши тая печка и то зверски а иначе стопля. Благодаря предварително


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот vankat-2 » Пет 03 ное 2017 10:43


fanimira написа:Здравейте колеги имам туран 20 tdi 2005г.моето запитване е следното след като се запали печката започва да пуши тая печка и то зверски а иначе стопля. Благодаря предварително

Най вероятно не е ползвана печката.Оставия да направи няколоко цикъла и ще се изчисти.


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот tdi4motion » Сря 28 мар 2018 14:39


Здравейте,
Вече и аз съм с Cross Touran 2008,2.0TDI 140 и имам копче за печка долу при скоростите означено с W.
Въпроса е как да я подкарам тази печка,при колко градуса на външната Т се стартира и как трябва да е настроен климатроника за да се стартира?
Има ли възможност да подгрява колата предварително и да се постави дистанционно и къде може да се извърши тази услуга,ако вече някой го е правил ?


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Ицку® » Сря 28 мар 2018 17:26


Сигурен ли си, че копчето W е за печката? Доколкото знам е, зимен режим на каране, но дали включва печката не знам. На стария ми Туран бутона за печката беше на климатроника на средната врътка долу.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот georgebonev » Чет 29 мар 2018 14:55


Инфо за Webasto Termo Top V
:arrow . :link .
:arrow Ръководство

Условия да стартира като ДОГРЕВАТЕЛ:
Starting conditions for auxiliary heating (preheater)
- Engine type OK (diesel/petrol)
- Terminal 15 (ignition) on
- Engine revs > 400 rpm.
- Coolant temperature < 69 °C
- On vehicles with ECON button (depending on equipment fitted in vehicle). ECON button not pressed. Temperature selector not set to 'cold'
- Ambient temperature < 5 °C
- Fuel gauge not in reserve range
- On-board network manager not active
- No crash shut-off
- No fault entries blocking start procedure


Условия да стартира АВТОНОМНО:
Starting conditions for auxiliary heating
Note: Every auxiliary heater also has a supplementary heating function
- Engine type OK (diesel/petrol)
- Auxiliary heater coded in Gateway
- No undervoltage shutdown
- Fuel gauge not in reserve range
- No crash shut-off
- No fault entries blocking start procedure


:arrow Инфо за промяната от догревател в автономен
:arrow FAQ и кодировки
Промяната от Догревател към Автономен отоплител, най-лесно, става със смяната на управляващата платка на догревателя с такава от автономен (но, капака с буксите трябва да е еднакъв, иначе се сменя цялото тяло с вентилатора) и последващо активиране на отоплителя с дигностиката. След това на дисплея на таблото ще ви се появят опциите за печката - като програмиране на час за пускане (три варианта) през следващите 24 часа, колко време да работи печката...
При някои модели, вероятно трябва да се промени и управлението на климатроника, или да се пуска допълнително окабеляване, за да има възможност за включване и на обдухването на купето, а не само затоплянето на двигателя.

Поставянето на дистанционно е свързано с купуването на допълнителен модул.

Кодове за автономен отоплител (по инфо от нет-а):
Необходимо обратить внимание на последние 3 цифры: Если это 00х (два нуля и любая цифра), то значить это предпусковик, о чём подтвердит надпись внизу - Standheizung, и следом вид топлива на котором он работает.Если мы видим 0хх (один ноль и две любые цифры), то это догреватель. Подтверждение надпись внизу - Zuheizer .Такое определение по маркеровке, приемлемо для VW и Audi, у BMW и Mercedesа оно другое.

Т.е. гледат се последните 3 цифри, ако са 00х - автономка, ако е 0хх - догревател. Както и надписа Standheizung - автономка, Zuheizer - догревател.
VAG 1K0-815-007BH

VAG 1K0-815-019C - (пишат в руския форум,
VAG 1K0-815-020C - че са автономни, въпреки кодировката ???)

VAG 1K0-815-065AG - догревател, Zuheizer

Изображение


Потребителски аватар
greenland33
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 28 юли 2010 10:25
Автомобил: Cross Touran 2 TDI DSG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот greenland33 » Пет 13 апр 2018 11:26


tdi4motion написа:Здравейте,
Вече и аз съм с Cross Touran 2008,2.0TDI 140 и имам копче за печка долу при скоростите означено с W.
Въпроса е как да я подкарам тази печка,при колко градуса на външната Т се стартира и как трябва да е настроен климатроника за да се стартира?
Има ли възможност да подгрява колата предварително и да се постави дистанционно и къде може да се извърши тази услуга,ако вече някой го е правил ?


Ако я подкарваш печката с бутон W да не се чудиш защо ти губи мощност колата :biggrin
Сега сериозно : "W" е за зимен режим на каране и няма общо с отоплението, а печката колегите добре са обяснили как се включва. Аз лично съм и добавил и дистанционно. За около 100тина лева се добавя управляващ модул с 2 дистанционни (ако си ги купиш от китаеца може и по-малко). По този начин се задейства, като автономен нагревател сутрин от балкона. Освен, че е приятно да не мръзнеш и нямаш студен старт. Трета година го правя, акумулаторът си е жив и здрав.


TGA
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот TGA » Пет 26 окт 2018 23:06


Здравей те, от къде мога да си взема такова дистанционно и този модул как да го монтирам ?


Илиян И. 79
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 19 дек 2019 10:17
Автомобил: VW Touran
Двигател: BMN TDI 2006 125 kw
Местоположение: Обл. Враца

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Илиян И. 79 » Нед 22 дек 2019 22:07


Здравейте!
Отскоро и аз имам Touran 170 кс.
Прегледах комплекта книги към колата и видях, че има антена за управление на печката на покрива в задната част.
Печката е в предната дясна страна и има гърне с изпускателна тръба водеща назад до средата на колата.Още превеждам от немски ....


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот piron45 » Пон 23 дек 2019 20:22


Не разбирам въпроса. Като вдигнеш предния капак на гредата отпред има табели, на една от тях трябва да пише Vebasto и модела на печката.


Илиян И. 79
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 19 дек 2019 10:17
Автомобил: VW Touran
Двигател: BMN TDI 2006 125 kw
Местоположение: Обл. Враца

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Илиян И. 79 » Съб 28 дек 2019 0:04


Това е лепнато на гредата
Прочетох всичко написано, но не мога да определя коя версия според написаното



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта