В момента е Сря 21 ное 2018 22:05
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 03 яну 2014 12:25 
Извън линия

Автомобил: Passat 3B6
Двигател: AVF
Работата не е само в дистанционното.
Когато печката е доотоплител то тя няма собствена циркулационна помпа и се командва от компютъра на колата.
Не че е невъзможна преработката, но не е толкова елементарно. Още повече ако колата е нова и печката комуникира по КАН с ЕКУ-то.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 03 яну 2014 15:51 
Извън линия

Автомобил: Sharan 7N 2.0 TDI 103kw
Двигател: CFFB 2011
Колега мисля че във VCDS има настройки точно за тази печка (additional auxiliary heater). Незнам при тебe но при мен (sharan 2011) има един бутон "REST", който на изклучен двигател и без контакт, използва остатъчната топлина, и точно тогава се включва тази помпа която казваш че я няма. Знам ги тези шибаняци от волксваген орязват почти всяка екстричка на базовия (TREND LINE) модел за да се продават "SE" и "SEL" модела. Дори и темпомат (Cruise Control) нямам (за сега де). Пак нали не е само дистанционното има и контролер някъкъв. Трябва да стане :th_up

Прикачени файлове:
Коментар на файла: Sharan 7N 2011
Навигацията и мултифункционалния волан сам съм ги слагал.

20140103_131614 33333333.jpg
20140103_131614 33333333.jpg [ 32.58 KиБ | Видяна 2703 пъти ]

Последна промяна от IvanMan на Пет 03 яну 2014 19:11, променено общо 1 път.
Не цитирай предишното мнение!
Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 14 мар 2014 8:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Колеги да не отварям нова тема да ви попитам. Печка с дистанционно фабрично задължително ли има втори акумулатор в багажника както е написано в предната страница.Как може да се разбере дали печката е изправна? Правена е диагностика и там не дава някакво проблеми.Тези печки под 4 градуса ли тръгват само? Онзи ден сутринта при спиране на светофар започва да намирисва в купето. Незнам от къде излизат изгорелите газове на тези печки.Благодаря ви.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пон 17 мар 2014 16:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: vw touran
Двигател: 2004
Здравейте колеги.
Имам табелка на маската на Турана,че имам печка.Как да разбера,че я имам и как да разбера да ли работи?
Турана ми е 2003г-1.9 ТДИ

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Чет 27 авг 2015 15:44 
Извън линия

Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Здравейте и от мен. И аз съм с Туран 2003 1.9TDI, на таблото ми свети постоянно 29.5 градуса. Това предполагам ще е проблем през зимата за печката, нали?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 03 ное 2017 9:04 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте колеги имам туран 20 tdi 2005г.моето запитване е следното след като се запали печката започва да пуши тая печка и то зверски а иначе стопля. Благодаря предварително

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 03 ное 2017 10:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
fanimira написа:
Здравейте колеги имам туран 20 tdi 2005г.моето запитване е следното след като се запали печката започва да пуши тая печка и то зверски а иначе стопля. Благодаря предварително

Най вероятно не е ползвана печката.Оставия да направи няколоко цикъла и ще се изчисти.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Сря 28 мар 2018 14:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Здравейте,
Вече и аз съм с Cross Touran 2008,2.0TDI 140 и имам копче за печка долу при скоростите означено с W.
Въпроса е как да я подкарам тази печка,при колко градуса на външната Т се стартира и как трябва да е настроен климатроника за да се стартира?
Има ли възможност да подгрява колата предварително и да се постави дистанционно и къде може да се извърши тази услуга,ако вече някой го е правил ?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Сря 28 мар 2018 17:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Touran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Сигурен ли си, че копчето W е за печката? Доколкото знам е, зимен режим на каране, но дали включва печката не знам. На стария ми Туран бутона за печката беше на климатроника на средната врътка долу.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Чет 29 мар 2018 14:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Инфо за Webasto Termo Top V
:arrow . :link .
:arrow Ръководство

Условия да стартира като ДОГРЕВАТЕЛ:
Цитат:
Starting conditions for auxiliary heating (preheater)
- Engine type OK (diesel/petrol)
- Terminal 15 (ignition) on
- Engine revs > 400 rpm.
- Coolant temperature < 69 °C
- On vehicles with ECON button (depending on equipment fitted in vehicle). ECON button not pressed. Temperature selector not set to 'cold'
- Ambient temperature < 5 °C
- Fuel gauge not in reserve range
- On-board network manager not active
- No crash shut-off
- No fault entries blocking start procedure

Условия да стартира АВТОНОМНО:
Цитат:
Starting conditions for auxiliary heating
Note: Every auxiliary heater also has a supplementary heating function
- Engine type OK (diesel/petrol)
- Auxiliary heater coded in Gateway
- No undervoltage shutdown
- Fuel gauge not in reserve range
- No crash shut-off
- No fault entries blocking start procedure

:arrow Инфо за промяната от догревател в автономен
:arrow FAQ и кодировки
Промяната от Догревател към Автономен отоплител, най-лесно, става със смяната на управляващата платка на догревателя с такава от автономен (но, капака с буксите трябва да е еднакъв, иначе се сменя цялото тяло с вентилатора) и последващо активиране на отоплителя с дигностиката. След това на дисплея на таблото ще ви се появят опциите за печката - като програмиране на час за пускане (три варианта) през следващите 24 часа, колко време да работи печката...
При някои модели, вероятно трябва да се промени и управлението на климатроника, или да се пуска допълнително окабеляване, за да има възможност за включване и на обдухването на купето, а не само затоплянето на двигателя.

Поставянето на дистанционно е свързано с купуването на допълнителен модул.

Кодове за автономен отоплител (по инфо от нет-а):
Цитат:
Необходимо обратить внимание на последние 3 цифры: Если это 00х (два нуля и любая цифра), то значить это предпусковик, о чём подтвердит надпись внизу - Standheizung, и следом вид топлива на котором он работает.Если мы видим 0хх (один ноль и две любые цифры), то это догреватель. Подтверждение надпись внизу - Zuheizer .Такое определение по маркеровке, приемлемо для VW и Audi, у BMW и Mercedesа оно другое.

Т.е. гледат се последните 3 цифри, ако са 00х - автономка, ако е 0хх - догревател. Както и надписа Standheizung - автономка, Zuheizer - догревател.
VAG 1K0-815-007BH

VAG 1K0-815-019C - (пишат в руския форум,
VAG 1K0-815-020C - че са автономни, въпреки кодировката ???)

VAG 1K0-815-065AG - догревател, Zuheizer

Изображение

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 13 апр 2018 11:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Cross Touran 2 TDI DSG
Двигател:
tdi4motion написа:
Здравейте,
Вече и аз съм с Cross Touran 2008,2.0TDI 140 и имам копче за печка долу при скоростите означено с W.
Въпроса е как да я подкарам тази печка,при колко градуса на външната Т се стартира и как трябва да е настроен климатроника за да се стартира?
Има ли възможност да подгрява колата предварително и да се постави дистанционно и къде може да се извърши тази услуга,ако вече някой го е правил ?

Ако я подкарваш печката с бутон W да не се чудиш защо ти губи мощност колата :biggrin
Сега сериозно : "W" е за зимен режим на каране и няма общо с отоплението, а печката колегите добре са обяснили как се включва. Аз лично съм и добавил и дистанционно. За около 100тина лева се добавя управляващ модул с 2 дистанционни (ако си ги купиш от китаеца може и по-малко). По този начин се задейства, като автономен нагревател сутрин от балкона. Освен, че е приятно да не мръзнеш и нямаш студен старт. Трета година го правя, акумулаторът си е жив и здрав.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Туран относно печката ? Публикувано: Пет 26 окт 2018 23:06 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравей те, от къде мога да си взема такова дистанционно и този модул как да го монтирам ?

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00