Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
DERT79
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот DERT79 » Пон 06 мар 2017 13:30


Никой не те задължава да го правиш.




Потребителски аватар
makrelov
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 мар 2017 8:50
Автомобил: Passat B8 2-0 BiTDI 4Motion 176kW
Двигател: CUAA 2020

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот makrelov » Пон 20 мар 2017 9:12


Здравейте колеги,

От скоро притежавам Passat Ecofuel 2011 DSG 7. Колата върви страхотно и съм много доволен. Страхотно ускорение и возия.
Пиша тук, защото най-обширно се дискутира тематиката за Ecofuel модификациите.

Вчера реших да проверя предпазителите в двигателния отсек, тъй като електрическия теглич ми дава грешка. Това, което направих е, на изключен двигател и изваден ключ започнах да махам предпазителите един по един, за да ги проверя. Вадя един, преглеждам го, поставям го на място и вадя следващия.

Проблемът, който се появи при тази манипулация е, че ми светна чек енджина, нивото на метан в бутилките не се отчита (имаше повече от 1/2), колата стана "спъната" на вървене, OBD II ми изкара няколко грешки, които чистя през телефона, но нищо не се променя и пак се появяват. При натискане на газта няма тяга, ускорява много бавно и спокойно (а не като осата, която беше час преди моята "манипулация), но пък предавките се сменят както трябва.
Грешките, които OBD II изписва са: Р0010, Р0024, Р3044,C0024, C1334,B2804,C1820
Вчера: P33a8,P2088,P0024,C1045,B0001,P002y,C0304,C0433

Ходих да сипя малко метан, нивомера отчете наличието, след 2 минути превключи на метан за малко и пак мина на бензин, като нивото на метана отново е на нула.

Моля, ако някой има съвет или идея как да възстановя нормалния режим на работа на колата - откачане на акумулатора, диагностика във VW, друго?
Прикачени файлове
Screenshot_2017-03-19-19-55-32.jpg
Screenshot_2017-03-20-08-19-41.jpg


ikonoma
Мнения: 419
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот ikonoma » Пон 23 окт 2017 16:32


Здравейте,

попадна ми обява за 1,4 TSI, което има проблем с бутилките, а именно не могат да се зареждат. Имате ли представа за каква повреда може да става въпрос? Клапани, регулатор за налягането, сензор, важно ми е за да знам какви разходи би излязъл ремонта?


markone
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 18 окт 2014 17:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот markone » Пон 23 окт 2017 19:29


Звънни на Любо той ще ти каже.По назад в темата му има номера


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот galyaradeva » Чет 14 дек 2017 19:10


Я да питам на бърже. Ecofuel означава метан + бензин или може да има и газ + бензин Ecofuel. Гледам едно Кади 2011 2л. BSX и продавача е писал газ/бензин , а вие говорите само за метанови уредби ...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 14 дек 2017 19:21


Ecofuel-метан
Bifuel-пропан бутан


Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Kosioo » Чет 28 дек 2017 11:24


Здравейте, някой имал ли е проблем с метанови инжектори при Ecofuel 2.0 ?
Проблемът започна с неравномерна работа на двигателя на празен ход (леко потропване). Не след дълго колата обръща на бензин и светва check лампата за двигателя. Не изписва никакво съобщение на борд компютъра. Ако се кара на по-високи обороти се задържа на метан. След диагностика - грешка във втори метанов инжектор. Освен очевидното решение смяна на ижектора, дали няма някаква вариант за прочистването му?


gogo_mg
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 30 май 2011 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: РАДНЕВО

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот gogo_mg » Пет 02 фев 2018 8:22


Има ли майстори в Стара Загора за ремонт на редуктора 2.0 109к.с Туаран


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Христо Стайков » Нед 04 мар 2018 17:00


Мнениеот gogo_mg » Пет фев 02 05, 2018 8:22

Има ли майстори в Стара Загора за ремонт на редуктора 2.0 109к.с Туаран
Здрасти Гого,моя съм го правил във Варна преди три години и все още нямам проблем.Ремонта струваше 80лв.
Ето ти телефон и адрес.............гр.Варна,сервиз Алфагаз,между военна болница и терапия,тел.052/302905. Предварително се разбирате,караш колата и след три часа обратно за Раднево с ремонтиран автомобил.


Потребителски аватар
IvailoPetrov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 02 май 2018 12:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот IvailoPetrov » Сря 02 май 2018 12:29


Здравейте, от доста време имам проблем с метана, колата е VW PASSAT 1.4 ECOFUEL, проблема е че когато работи на метан започва да се придърпва, започва да набира много бавно и почва да се тресе цялата, ианче на безин си работи нормално. Закарах я при VW сервиза в Стара Загора, обаче и там нищо не успяха да направят. Та въпроса ми е, ако някой е имал същия проблем моля да сподели какво да направя или при кой майстор да отида.


night_pz
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pz

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот night_pz » Вто 03 юли 2018 21:21


Здравейте! Обмислям в скоро време да влизам в клуба на VAG с Touran Ecofuel.
Днес ходих на оглед на един в околноста ми и имам въпроси, много ще съм благодарен ако някой ми отоговри :) Колата е произведена края на 2008-ма. Води се модел 2009-та
Първо да ви питам от кой вид е този редуктор(от старите или новите) В него вилзаха две букси:
Изображение

Извинявам се, за големите снимки.
Това, че отдолу е бил доста омаслен преди да го измият притиснително ли е?
Като запалих двигателя колата напаво си запали на метан, както и трябва - днес беше 36градуса навън.
На звук двигателя е доста добре, не прекъсва при подаване на газ, чука леко като нерегулирани клапани, но това е нормално за метан доколкото разбрах.
От редуктора звук не се чуваше. Това което ме притисни най много е лека миризма на метан около редуктора. За да я усетя трябвше да си навра носа в него, но се усещаше доста. След тест-драйва като чели понамаля, но пак се усещаше. Това предполагам не е нормално, нали?

Последна промяна от night_pz на Сря 04 юли 2018 7:26, променено общо 1 път.


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот nikolay_v » Сря 04 юли 2018 6:30


Снимките не се виждат но след 2008 редуктораите са от новите
Не си споделил какъв е мотора на Турана
Не е нормално да е омаслен (сигурно е антифриз там масло няма)
Никакви клапани не чукат (не е нормално нищо че е на метан- ще ме извинява продавача)
Не трябва да има никаква миризма от редуктора

Ето ти въпроси за продавача:
-има ли сервизни документи
-сменени ли са бутилките
-катализатора там ли е


night_pz
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pz

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот night_pz » Сря 04 юли 2018 7:36


Благодаря за отговора!
Сега оправих снимките,вече трябва да се вижда. Ето тук пускам и документите които бяха в жабката:
https://photos.app.goo.gl/xrbkB3GvWSVAHM4Y8

Двигателя е 2.0, колата като гледам е поддържана в официалния сервиз и доколкото успях да си преведа от италиански е поддържана добре - редовна смяна на масло през 20к(лонглайф), сменили са ангренажа на 120к, сменяли са и спирачна течност наскоро... Дори май са правили ревизия на главата на 120к, но е написано ръчно със съкращения и не съм сигурен дали го преведох правилно. Ако някой разбира италиански нека каже.
Последната смяна на масло е била 2016 и колата е била на 200 000, сега е на 197 :) Но все пак няма да е много над 200, което е добре. Има забележки като спукан стоп, драскотини, избледнял дисплей и т.н., но в движение ми се стори ОК, няма хлоп троп, върви доста прилично(очаквах да е по зле), спира яко. С 4 гуми мишелин 2017 е обут. Искат му 8800

Ако редуктора е от стария модел(както предполагам) миризмата е ясна - ще иска ревизия на мембраните, което към днешна дата гледам че се оправя за скромна сума.

Друго което ме притесни, че кората под задните метанови бутилки в единия ъгъл е ударена и има дупка и от там се вижда как бутилката е корозирала леко. Проверих по вин в VW, но казаха, че не подлежи на безплатна смяна на бутилки. Но дали са сменени преди, или просто тази серия според тях не са опасни незнам.


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот nikolay_v » Сря 04 юли 2018 14:46


Да редуктора е стария, странно защото новите редуктори са от есента на 2008г.
Хубавото е че вече се ремонтират и не е много скъпо.
Повече ме притесняват бутилките-аз преди да я взема се бях обадил в Порше и ми казаха да отида да ми сменят бутилките- ако ме бяха отпратили нямаше да я купя колата.
Обади се в Порше това ти е най-важно да ти обяснят защо не подлежи на акция (те имат регистър нови ли са ,стари ли са ,сменяни ли са )

ето ти отговора от София Порше Изток:
"Проверяваме, ако подлежи на акция - смяна на бутилки, записваме час, идва автомобила в сервиза за 1 ден ( с празни бутилки) , проверяваме дали са от стария тип, ако вече са подменяни или са монтирани новия тип бутилки , не подменяме нищо, ако са старите бутилки - подменяме ги безплатно за сметка на завода.

За момента няма срок за смяна.

-Мога и аз да Ви проверя шасито, може и колегата който записва часовете в сервиза ( Порше София Изток - 02/80-37-470 ) Асен Йотов.

Акцията може да се извърши във всеки официален сервиз на Фолксваген. "


night_pz
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pz

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот night_pz » Сря 04 юли 2018 16:49


Свързах се със Порше Юг и ми казаха, че бутилките са сменени - единия чифт 2014, другия 2016. Доста се чудя още, защото колата си има своите забележки а 9 бона(10 ги кажи с регистрация и обслужване) за мен са доста пари, но много ме привлича идеята да минавам 100км със 7лв., пък и ако я поддържам добре сигурно ще си държи цена дори след години(все пак е VW). В този ред на мисли - колата не е 7 местна и за мен лично това дори е плюс, но би ли следвало да свали чувствително цената и когато я препродам след години? Знам, че 7 местните се търсят от фирми заради ДДС-то. Извинявам се, че задавам въпроси извън темата.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта