проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
vlado_marinov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 14 май 2008 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Мнениеот vlado_marinov » Сря 26 май 2010 16:00


Здравейте колеги
незнам дали някой от вас се е сблъсквал със следния проблем
По време на движение стрелката на скоростомера да падне от 100км/ч(например) до 0км/ч и да не отчита и километража все едно седя на едно място.
След известно време пак да се включи и така няколко пъти вече. Прави го при загряла кола това ми направи впечатление. През цялото време докато не показва скороста и километрите компютъра отчита че харчи 0,8л/ч. Ако някой се сеща какво може да е ще съм му благодарен.
м/у другото незнам дали има някаква връзка но когато почне да прави така и горивото ми падне до 1/2 от резервоара при всяка натисната спирачка стрелката пада до празен резервоар и ме праща да зареждам :), а ако съм на някакъв наклон надоло постоянно ми свети че нямам гориво и стрелката седи на 0л. Изнервящото тук е че писка при всяко падане на стрелката.
колата е VW Sharan 1.9tdi 2001г.




velevtr
Мнения: 55
Регистриран на: Съб 03 май 2008 5:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Мнениеот velevtr » Съб 29 май 2010 5:22


Колега карам същия шаран и преди време мишка ми беше пригризала масите на датчиците за скорост и маслото и аз бях загубил километража.Това са три кафеви кабела завити към купето зад акомулатора около АБС-а провери да не са окислени.Не ми е направило впечатление бензиномера да играе, но по принцип когато колата е с предницата на доло показва по малко даже съм имал случай при почти половин резервоар и голям наклон да ми писва резервата.


vlado_marinov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 14 май 2008 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Мнениеот vlado_marinov » Пон 31 май 2010 14:04


Явно и при моя шаран е имало същия проблем с гризачите, затова са му сложили една машинка против гризачи която се включва при изключване на колата
:))))


Kostadin`
Мнения: 55
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW_Transporter_T3

Re: проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Мнениеот Kostadin` » Пет 04 юни 2010 15:02


За датчика за гориво,когато колата е под наклон горивото застава в едната страна на резервоара и лъже датчика затова така се получава,почти при всички коли е така.


vlado_marinov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 14 май 2008 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Мнениеот vlado_marinov » Съб 12 юни 2010 9:18


Да но точно тогава когато почне да играе датчика за горивото почва и да не показва скоростта и километража????


reychi
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 01 авг 2013 19:47
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9t

Мнениеот reychi » Чет 26 мар 2015 23:46


Здравей колега, и аз имам абсолютно същия проблем на моя Шаран (1.9TDI, AUY, 2001г.)
Ако споделиш как си реши проблема или ако друг колега се е сблъсквал с този проблем ще съм ви благодарен за съветите :bowdown . Интересното в случая е, че в началото проблема се появяваше когато се стопли мотора, но впоследствие взе да не ми отчита скоростта, много рядко проработва (също така не работи километража и стрелката на резервоара пада до празен резервоар въпреки че половината е пълен с гориво)


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: проблем със скоростомера и километража на VW Sharan 1.9tdi

Мнениеот G3 » Сря 12 апр 2017 21:51


И при мен се появи този проблем. Отказа километража идва от време на време,бензиномера играе борд компа не работи.
Оправих го като почистих бушона отговарящ за тези неща под номер 15.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта