Резервна гума за Touran

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Пон 13 юни 2005 13:38


nii написа:Ами не знам за вас колко често пукате гума, аз лично досега за около 300000км нито веднъж не съм пукал или цепил гума. .
... късметлия - аз за 7 месеца с ГТИто смених 16!!!! гуми!!! едната бесхе на 100 км :(( гадни дупки!!!




Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пон 13 юни 2005 22:59


Еми сигурно съм късметлия ама си помагам сам - винаги гледам да съм с читави гуми, да имат грайфер некъф и налягането да е в норма. Антики от балканската война, на старо, с балони, регенерати и прочее бълвоч въобще не ги поглеждам. Нова от магазина па ако ще и най-гадното турско менте да е...
Преди време се открехнах има едни гуми reinforced за баничарки малко по-тежки са ама много по-здрави такава да спукаш трябва да се престараеш (аз си карам с нормални ама ако пукаш веднъж седмично зимай такива)


Потребителски аватар
mladenijuliana
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Резервна гума за Touran

Мнениеот mladenijuliana » Пет 21 мар 2008 8:11


явно питаш за така наречени патерици -продават се в сервиза на фв и в всеки един център за гуми не ти трябва според мене обикновенно поставят континентел или мишелин аварийния комплект е достатъчен,за зимния период оборудва 4 стоманени джанти със зимни гуми


Потребителски аватар
mladenijuliana
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Резервна гума за Touran

Мнениеот mladenijuliana » Пет 21 мар 2008 9:44


6+1 означава че няма място за резервна гума като не знаеш не се обаждай


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Съб 22 мар 2008 23:51


Вярно е колега - няма резервна гума. Питах за нова - ужас!!! Към 300 и няколко беше. Ако не ти трябва третия ред седалки, то лесно се маха. Само 4 болта. Аз ги махнах. Отдолу има място за резервна гума, аи багажника стана много по-голям.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Мнениеот Ivo_ » Нед 23 мар 2008 0:07


Освен самата гума, към нея не би ли трябвало да ти предлагат някаква пластмаса, уплътнение, или капак? Аз си мисля че едва ли просто може да се сложи гумата, и то не заради нещо друго, ами защото ще започне да се разхожда напред назад. Нали не греша, мястото е предвидено да побира цели 2 седалки?


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Нед 23 мар 2008 0:14


Мястото е в пода. Понеже третия ред седалки е екстра. То-о-о си е направо резервно колело не само гума(неточно се бях изразил). За закрепванее можи дасе измисли нещо. Гледам от пода стърчат някакви винтове.


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Резервна гума за Touran

Мнениеот galit » Сря 02 апр 2008 14:55


Jovo написа:Здравейте имам едно питане - от къде може да се намери резарвна гума за Тоуран. след като е направен 6+1 има само комплект за залепване и помпене на гума, а на мен ми трябва от тези малките резервни гуми за да не заема място - понеже няма педвидено такова. благодаря предварително

а защо ти е резервна гума, то и без това с 3-ред седалки няма място за такава?
Тази пяна дето я дават не е ли достатъчно надеждна?


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Чет 03 апр 2008 13:17


Пяната е надеждна, но при условие, че не скочиш в някой ров и не скъсаш гумата. От друга страна не е яно дали гумата може да се използва след впръскване на пяната вътре.


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Чет 03 апр 2008 15:08


може да се използва - поне така твърдят от Порше.
Под използване имам предвид - да се кара, докато се скапе грайфера примерно или не се спука по друга причина (както нормална друга гума си караш).


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ивайло » Съб 19 апр 2008 23:40


Мен малко ме притеснява липсата на резервна гума, щото и мойта е 6+1 места и няма да има резервна гума. Случвало ми се е да скъсам гума в дълбока остра дупка на околовръстното (до Казичене). Не ми се мисли какво ще правя ако се случи някъде далеч от цивилизация... :(


dimbicha
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 11:47
Автомобил: VW Touran 2.0TDi DSG
Двигател: 2004
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dimbicha » Пон 16 юни 2008 3:48


здравейте на всички. Понеже и аз нямам резервна гума искам само да споделя с вас каквото съм наамерил като информация. От около 3 месеца търся навсякъде резержна гума. Намерих в Порше оригинална резервна гума тя е 18 цолова и струва 488лв. има я налична :) На Горубляне предоколо 2 месеца обиколих навсякъде и нне намерих никъде. След това проверявам периодично но не навсякъде и няма и няма. Намерих няколко пъти резервна гума с 5 дупки и като се пробвам да я сложа се оказва че разстоянията са различни... незнам какво да направим и от къде да намерим гуми...


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Пон 16 юни 2008 14:41


Има и 16"-ки нови те са малко по-евтини, но всъщия случай достатъчно скъпи. Има компромисен вариант - резервното колело да е обикновено колело, като другите 4. Ще заема място, но ще го има!!!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта