Шаран гасне в движение, после пак пали?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
milenchouuu
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот milenchouuu » Чет 12 май 2011 20:39


Здравейте, значи проблема ми е с шаран 1.9 тди 110 коня. Както си варви,така в движение гасне изведнъж и после не иска да запали след известнои време пали все едно ,че нищо не е имало. Някой ако може да помогне ще съм много благодарен, защото по майсторите кадето ходих все ми кзват, че трябва да го закарам както не пали за да се разбере каде е пролема.

Благодаря предварително.




Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот mccoy » Чет 12 май 2011 22:28


И при мен гаснеше когато я пусна по инерция
Алхамбра 1.9 тди 115к.
след като смених ремъци масла филтри не ми е правила проблем
да не би да е проблема в горивния филтър
имал съм подобен проблем със задрустен филтър на бензинова помпа на другата ми кола


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот Andonov » Пет 13 май 2011 7:08


Когато не иска да запали, обърни внимание дали святка лампата за подгрева, след даване на контакт.


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот Alek » Съб 14 май 2011 11:14


Ако не свети си провери реле 109.


Потребителски аватар
milenchouuu
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот milenchouuu » Съб 14 май 2011 13:19


ами лампата светваше но сега пък се яви друг проблем след известно време след като запаля както карам почва да ми мига лампата за подгрева и не огасва казаха ми да проверя стоп машинката но незам как иначе като натисна спирачката ми гаснат лампите на таблото.


Потребителски аватар
Vinchenzo
Мнения: 122
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 11:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот Vinchenzo » Сря 05 мар 2014 21:05


Здравейте, колата на жена ми е фолкваген Ню битъл, 1.9 ТДИ 90 коня. Миналата седмица изгасна по време на движение, след 20 мин колата си запали и си вървеше все едно нищо не е ставало, но лампата за подгрев мигаше непрекъснато, смених реле 109 закачихме я на лаптоп, показа грешка ''управление на помпата'' изчистихме я и лампата за свещите изгасна. Днес обаче както си кара колата пак изгасва и няма палене, след 30-40 мин запалихме колата лампата пак мига??? Имате ли идея къде може да е проблема? Направи ми впечетление, че леко намирисва на сурова нафта като отворя капака, а течове нито при помпата нито при горивния филтър не се забелязват.


Потребителски аватар
marty_205
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 18:32
Автомобил: vw touran TDI
Двигател: BKC 1900
Местоположение: Варна

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот marty_205 » Пон 29 сеп 2014 1:28


Привет . Преди 2 години и аз имах същия проблем както вървеше и сама угасваше,като най напред светваха лампите за системите за сигурност , след това светваше маслото писваше индикатора и колата угасваше на пътя. Вадех ключа и палех-запалваше нормално все едно нищо не е ставало. Нямаше точен интервал или пробег километри до следващото угасване-така цял месец ходене по сервизи и по мъки-около 200 лв и пак нищо.Дори в Аутотреид смениха релето на помпата-15 мин.след като я взех и угасна пред блока.Чрез познати намерихме авто елтехник и той като се облегнеше на предната маска и двигателя угасваше -и така 3 пъти подред-накрая се наведе над кутията с предпазителите в двигателното и се заслуша че "жужало" нещо .Отвори я и почна да опипва релетата(общо 3 бяха в кутията и хвана № 43-дасното -водело се главно токово реле 60А с 5 крачета като 5-тото е малко. Котвата му нямала сила-влезе в гаража и ми сложи с 4 крака от Алфа Ромео 40 Аи каза да не включвам излишни консуматори -така карах 3 месеца без проблем докато го доставят от Аутотреид . В немския клуб много се оплакват с това гасене при 1,9 и 2,0 моторите
За мигането на подгревните по време на движение( при изправна стоп машинка)с ниска скорост или продължително време градско каране в руския каталог за ремонта пише при първа възможност да се "издуха" мотора изфорсита няколко пъти или да се увеличи скоростта , за да се прочисти филтъра( предполагам за твърди частици)


Потребителски аватар
lubo25
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:22
Автомобил: Seat Alhambra Tdi
Двигател: AUY
Местоположение: Враца

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот lubo25 » Пон 29 сеп 2014 20:54


Реле 109 имах го същия проблем с моя Шаран


kriki
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 10 авг 2013 18:28
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI 4motion
Двигател: AUY 2002
Местоположение: Sofia

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот kriki » Пон 29 сеп 2014 23:06


Реле 109 ! И аз имах същия проблем.


Screeper1986
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 31 мар 2017 19:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран гасне в движение, после пак пали?

Мнениеот Screeper1986 » Съб 08 апр 2017 17:57


Колеги смених това реле 109 и днес пак сащия проблем карам около 300 км и по обет наван е 20 градуса спрях на отбивка без да гася колата и след 10 мин колата загасна после не пали чакам около 20 мин паля и пускам парното на макс и така се прибрах пред нас без да гася колата спрях климатроника и след15 мин таман се включват перките и колата изгасна пак преди да изгасне оборотите играят и не иска да се форсира колата е алхамбра 2004 1.9тди 115 к



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта