грешка 65535 климатроник шаран

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
aleks73
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 21 май 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: свищов

грешка 65535 климатроник шаран

Мнениеот aleks73 » Пет 24 юни 2011 21:18


каква е тази грешка и къде се намира компютара на климатроника.благодаря предварително.




cobra_11
Мнения: 86
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Благоевград

Re: грешка 65535 климатроник шаран

Мнениеот cobra_11 » Пет 24 юни 2011 22:41


Не съм на 100% сигурен , но грешката е за дефектен блок за управление на климатроника .


Потребителски аватар
qnko83
Мнения: 62
Регистриран на: Съб 08 сеп 2007 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: грешка 65535 климатроник шаран

Мнениеот qnko83 » Пет 21 юни 2013 6:13


И при мен е има същата грешка на климатроника Шарана е 1997г 1.9тди .и не иска да се изтрие, килиматроника работи на охлаждане(фреон има ) но от време на време почва да мига като се стартира което означава че има проблем ,възможно ли е да не си регулира добре клапите или някоя да не се затваря добре.Да търся проблема в самия блок за управление (кофти спойки,надути кондензатори) или някой датчик по системата (персостати, датчици за налягане и температура)? Същата грешка се среща и на други места (при ЕКУ -то ,при възд. възгл.)


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: грешка 65535 климатроник шаран

Мнениеот bobitur » Нед 23 юни 2013 17:48


qnko83 написа:И при мен е има същата грешка на климатроника Шарана е 1997г 1.9тди .и не иска да се изтрие, килиматроника работи на охлаждане(фреон има ) но от време на време почва да мига като се стартира което означава че има проблем ,възможно ли е да не си регулира добре клапите или някоя да не се затваря добре.Да търся проблема в самия блок за управление (кофти спойки,надути кондензатори) или някой датчик по системата (персостати, датчици за налягане и температура)? Същата грешка се среща и на други места (при ЕКУ -то ,при възд. възгл.)

Само тази грешка ли набива- Дефектен модул управление? Ако е да на първо място погледнете дали се върти вентилаторчето в самия блок управление. На втори място с ваг ком самия датчик в блока управление дали температурата е сходна със тази в купето. Грешката ако е набие с друга грешка значи проблема е, че самия блок управление не може да изпълнява функциите си, поради много причини-клапи, датчици и др. И тогава се оправя проблема извън модула за управление.
Имам един блок управление за части на който му трябва да свирка.
100 процента съм сигурен, че е от вентилаторчето в контрол модула щом от време на време го прави, за целта се изчиства и се смазва. Аз направих така, но отчитам грешката си че го смазах с вд40, а не с бялата грес с която беше смазана и сега от време на време пак спира и след почукване тръгва.
Аз си мислех да сложа направо едно друго от компютър само, че като гледам буксата му е с 3 кабела (за следене на оборотите) и не знам дали ще стане.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: грешка 65535 климатроник шаран

Мнениеот bobitur » Нед 23 юни 2013 17:57


aleks73 написа:каква е тази грешка и къде се намира компютара на климатроника.благодаря предварително.

Където набираш градусите и го пускаш. Вади се като касетофона.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 23 госта