Нов Шаран във форума с няколко въпроса.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
haifist
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов Шаран във форума с няколко въпроса.

Мнениеот haifist » Чет 19 яну 2012 22:37


Честито колега/макар и със закъснение/, желая ти много безаварийни километри и все на хубави места. По проблемите, на които търсиш отговор мога да взема отношение само за вместимостта на резервоара - случи се така, че тази година/2011/ се наложи да заредя колкото се може повече и момчето от бензиностанцията, натискайки обезвъздушителния клапан на резервоара /в горната част на гърловината/ наля още почти 10л. освен 70-те, които побира резервоара. Иначе автомобилът е прекрасен и много удобен.




бисер николов
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 10 юни 2017 15:00
Автомобил: фолксваген шаран 2000-115 кс
Двигател: 12-2001г
Местоположение: Перник

Re: Нов Шаран във форума с няколко въпроса.

Мнениеот бисер николов » Нед 18 юни 2017 14:23


Здравейте,Колеги!От скоро съм притежател на Шаран 2.0/115к.с.Искам да попитам за няколко неща:
1.Ключовете отключват само от ключалката и то само предните врати,задните са без ел.стъкла,възможно ли е да нямат централно
2.Клаксона не работи.Къде се намира,че ми предстои регистрация и може да се заядат
3.Как се свалят кората на дясна предна врата,че нещо изщрака и стъклото падна вътре
4.Решил съм да слагам теглич,има ли фабрични отвори и има ли букса за светлините
Благодаря предварително и ви пожелавам много безаварийни километри


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нов Шаран във форума с няколко въпроса.

Мнениеот kris11 » Нед 18 юни 2017 16:35


[quote="бисер николов"]
Честито.
От скоро съм притежател на Шаран 2.0/115к.с.
1. Уточни година и месец.04/05.1998 сменят таблото с предпазителите на 2 реда вертикални и хоризонтално.неКомфортния модул от под задника ти го месдтят в лявата част на предпазителите- черна кутийка.Има разлика в окабеляване. Попълни си профила и с град на местоживеене - утре ще питаш за м-н.с-з ..

1.1.Ключовете отключват само от ключалката и то само предните врати,задните са без ел.стъкла,възможно ли е да нямат централно -Задните имат ли бутони за заключване ?? Рови в гофрата в предната част за "болестта"- накъсани кабели и с нацепена изолация.
2.Клаксона не работи.Къде се намира, Долу ниско зад пр. броня. Не е 1 бр , а са 2 бр тромби през реле. По скоро скъсан кабел в кормилото или пръстен
3.Как се свалят кората на дясна предна врата, =лесно. Сваляш чернатаж капачка под дръжката /има 3 щипки.Отдолу еинт за крсъатат отвертка.Тънка и широка плоска отвертка или шина с прорез 8-10мм широк на 10-12 мм дълбочина увит с 1 слой тиксо. Надигаш леко кората и обикаляш по 2 те вертикални страни и долната страна. Има шипки -като надигнеш леко си личи къде са.Промушваш плоската отвертка или описаната шина и надигаш щипката.От ЕГН то може да се счупят някои. Когато совободиш вс. щипки надигаш цяката кора нагоре към тавана на 1 см за да излезе от 1 жлеб. Държиш я и откопчваш куплунга за ел стъклото
4.Решил съм да слагам теглич,има ли фабрични отвори и има ли букса за светлините Има фабрични отвори теглича по 3 от всяка страна/ мисля ,че бяха М14 -приготвви си метчик ,че сигурно резбите в купето ще са корозирали. реже се бронята в долната част в средата. За да монтираш теглича се сваля задната броня /в калниците има по 1или 2 винта и отдолу май бяха 4 / не си спомням вече.Цялата кора се изнизва назад по водещи щипки. Демонтира се и 1 пластмасов демфер /май бяха 4 болта/ иначе не можеш да сложиш теглича.
При мен има 2 букси /по8 щифта, 1 та мъжка, др. женска// в снопа под заден ляв стоп по посока на движение. При мен теглича беше окомплектован с сноп завършващ с обратни на описаните букси. В средата под мокета има 1 голяма гумена тапа за прекарване на този сноп.


бисер николов
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 10 юни 2017 15:00
Автомобил: фолксваген шаран 2000-115 кс
Двигател: 12-2001г
Местоположение: Перник

Re: Нов Шаран във форума с няколко въпроса.

Мнениеот бисер николов » Нед 18 юни 2017 17:59


Здравей, "kris11".Извинявам се за пропуските,сега ще оправя профила,Шарана е 12.2001г.Благодаря за инфото сега отивам да видя в малкото оставаща светла част на денонощието какво ще открия.Ако се досетиш нещо друго ще се радвам да споделиш.Пожелавам ти приятна вечер и успешна работна седмица.Ще пиша за резултатите.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нов Шаран във форума с няколко въпроса.

Мнениеот kris11 » Пон 19 юни 2017 9:03


за 2001 г не се реже задната броня



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта