Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Вто 07 мар 2017 22:04


Имам мултицет но не съм проверявал съпротивлението на датчиците защото не знам как.Вентилатора го пробвах на ръка да разбера дали се върти свободно но не съм го мерил и пробвал със напрежение.Ще я свалям пак то се е видяло.Дано този път да открия проблема.Времето се стопли но на мен ми е мерак да я подкарам тази печка това е.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Сря 08 мар 2017 8:37


Пуснал съм линкове към подробно инфо за почти всички печки. Намери си файловете за твоята печка и виж колко трябва да е съпротивлението на съответния датчик, вентилатора и помпичката за гориво. С напрежение може да пробваш вентилатора, но на 6 волта.
От схемите може да видиш на кои пинове да мериш, ако не е разглобена печката.
Ако ти се идва до Търговище - може да я разгледаме заедно (имаме канал и тестери за диагностика) :th_up


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Сря 08 мар 2017 8:37


Датчиците на антифриза показват около 15кОм при стайна температура, на демонтирана печка трябва да са с еднакво съпротивление, Датчика за пламъка е около 1 кОм. Вентилатора го пробвам с 6V батерия. Не му подавай 12V че може да го изгориш. Помпичката си я пробвай както е монтирана на колата -- като подаваш 12V на импулси към 3 и 4 краче на куплунга за печката трябва да цъка и от маркуча за гориво полека лека да прокапва нафта.
А печката може да я пробваш дали се задейства извън колата. Свързваш и някакво реле на мястото на помпичката и подаваш 12V: (-) на 2 краче/кафявия кабел/ и (+) на 1,6 и 7 /червения, черния и чисто синия/.
Огледай хубаво буксата към контролера да няма окислявания или хлабави клеми!


Потребителски аватар
севал
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 09 фев 2017 12:32
Автомобил: Фолксваген Шаран
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот севал » Вто 15 авг 2017 0:11


Тихомире ,колега в Добрич съм от няколко дни и първата ми работа беше да се свържа с майстора , който ти ми предложи за печката, и аз се разминах със свещ и почистване на ауспуха на печката. Благодаря ти от сърце и държа на думата си, до петък съм в Добрич ако имаш време , звънни ми на 0895071628, да седнем някъде да пием по бира!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот stefarata » Вто 15 авг 2017 10:25


\Решил съм да слагам webasto thermo top z вместо тоя ебаншпрехер. Някъде има ли тема за свързване? Няма да я ползвам като автономка, само догревател на антифриза


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Вто 15 авг 2017 11:11


Зависи дали е цифрова или аналогова печката.
Ако е цифрова, ще ти трябва таймер или емулатор на таймер за пускане в определен час (към пин 1 или 2).
Ако е аналогова - пуска се с подаване на 12V след бушон 20А, към пин 3 от 6 пиновата букса (може и с ц/к ключе, on/off). На тази същата букса, другите кабели са плюс и минус директни от акумулатора, като евентуално може да са след контакт (искаш да е догревател). Освен тях има и кабел към горивната помпичка (+12V) Желателно е тя да е от Webasto - DP30 / DP 42, защото е калибрована, докато тази от Eberspacher може да не смогне. Остава още един кабел - за диагностика.
Ако ще я ползваш само за догревател - няма да имаш нужда от доп.водна помпа, но ако я пускаш при угасен двигател, силно препоръчително е да пускаш и водната помпа заедно с печката (може с реле).


http://webasto-russia.ru/page/manuals
http://webasto-russia.ru/install_Webast ... _Top_Z.pdf


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот webasto » Съб 02 сеп 2017 15:25


stefarata написа:\Решил съм да слагам webasto thermo top z вместо тоя ебаншпрехер. Някъде има ли тема за свързване? Няма да я ползвам като автономка, само догревател на антифриза


То руснаците отдавна го правят този номер


hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот hool_23 » Нед 03 сеп 2017 10:45


Здравейте от година и 6 месеца карам Туран 2.0 тди 140 коня 2007 година.Миналата година не можаха да оправят печката вебасто,пускат я чрез програма работи и след няколко дни се заключва,и за това реших тази година да се оправи,питах майстори от форума но искат да я сваля,а незнам как.Гледах клинична по руски форуми но не показват как се сваля бронята.За това ако някой може да помогне от София съм Николай се казвам.0895637037 тел за контакт


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот webasto » Нед 03 сеп 2017 18:45


При някой познат с повдигач или канал,другият вариянт е сервиз.На улицата няма да стане.Като я четете на диагностика какви грешки изписва?


hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот hool_23 » Нед 03 сеп 2017 19:19


Трябва пак да я заведа на диагностика защото не помня какви грешки дава,спомням си че майстора казваше че е заключена.Той я отключва и работи няколко дни и пак се заключва,майстора каза че не изгоряла свещ


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Нед 03 сеп 2017 19:23


Според мен, няма смисъл да се сваля.
Ако свали, се губи инфото от кабели, водна помпа (евентуално), горивна помпа, ауспух.
Диагностика и да се видят грешките Преди да се изтрият и отключи, след това ще е лесно.


Потребителски аватар
HeyMoPeH
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 окт 2011 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана/София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот HeyMoPeH » Нед 03 сеп 2017 19:24


Глупости на таркалета се губят. Над 20 такива печки ми минаха през сервиза и никой нищо не успя да загуби.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Нед 03 сеп 2017 20:00


Ако е запушена тръба въздух или ауспух и се свали и прати само печката?


Потребителски аватар
HeyMoPeH
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 окт 2011 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана/София

Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот HeyMoPeH » Нед 03 сеп 2017 20:03


Те не се запушват толкова лесно. Там въздуха се смуче от филтът влизащ направо в печката. Ауспуха е доста голям че да се запуши. Единствено ако колата е имала удар довел до смачкване на тръбата на ауспуха може да е проблем. За мен има дефект в печката. Ще му я закача с таблета на човека и ще видя със сигурност. Но за мен има дефвкт в платката. Чест дефект при този модел печка.

Последна промяна от HeyMoPeH на Нед 03 сеп 2017 20:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Нед 03 сеп 2017 20:12


Съпротивлението под "пяната" между двата кондензатора? Руснаците го обсъждаха това - имаха проблемно палене... Ако платката е подобна...



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта