Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
gammaconsult
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот gammaconsult » Сря 18 яну 2012 20:05


Здравейте колеги!
Имам проблем с отоплението на този чудесен автомобил, някой може ли да ми съдейства за възстановяването му.
Нямам идея дали е от датчик или от компютъра, ако някой знае повече информация и би желал да помогне, ще съм му много благодарен !

Поздрави.

Мобилен телефон: 0898713543
Разлив, Община Правец.

Преди няколко дни питах от друг акаунт но нещо не се получи, затова повдигам тема.

Още веднъж благодаря за съдействието.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот kris11 » Чет 19 яну 2012 11:50


Eй сега някой мод ще ти удари катанеца на темата.
Не се научихте да пишете Модел на автомобила, код на двигтеля и година.


diviq84
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vratza

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот diviq84 » Чет 19 яну 2012 19:58


Здравей колега,кажи коя година е шарана ,и ще се опитаме да помогнем,и аз имах същия проблем но най накрая го реших и да ти кажа вече се живей


mit777tim
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот mit777tim » Чет 19 яну 2012 20:13


и аз имам проблем с печката на Seat Alhambra 1.9 tdi pd 2001 AUY. Сменях свещта но пак пуши казаха че е било датчика вътре в горивната камера разглобявах я няколко пъти да го чистя и пак същото.


gammaconsult
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот gammaconsult » Вто 24 яну 2012 12:51


Благодаря ...

значи модела е: VW Шаран 1.9 Дизел TDI (!Червеното) 110 к.с

Печката е аут. Ако някой им идеи може да даде отговор тук или да остави контакт на който да го потърся.

Благодаря предварително !


bobimima
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nesebyr

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот bobimima » Пон 30 яну 2012 20:41


здравейте.от бургаския район съм .имам сеат алхамбра 2001г. 1.9 тди 115кс.AUY.автомобила си работеше добре,докато един /майстор/не ми закачи ваг -ком да видел как е със здравето.после захладня и почна да се включва печката на +10 г.,а 3-4 минути след това се включват вентилаторите на радиатора,при студени маркучи.печката работи но не загрява към купето.не вдига вече 90 градуса,и като работи на ниски обороти ,пада до долу стрелката.термостата да се е гътнал,незнам вече.ако знаете добър майстор в бургас,кажете.сеат сервиза работят млади момчета на които нямам доверие вече.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот kris11 » Сря 01 фев 2012 19:54


ОФФФ . като чета тук и при руснаците тия печки са голям проблем при локомотивите. Има 2 вида на Фебасто и др. марка. Проблем са свещите - хващат нагар .Чистене .Друг проблем е калпавата "нафта"- руснаците и викат солярка- запушвяа дюзата. Ама в тоя студ хич не е за залягане под колата.


al3x4o
Мнения: 182
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 22:42
Автомобил: Audi A3 8p
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Pleven

За пореден път проблем с печка Шаран

Мнениеот al3x4o » Вто 07 фев 2012 10:11


Колеги голяма дилема, печката не работеше идва майстора закачва я там кво струва кво прави вика свещ.. свещ свещ викам Ок. Купуваме качваме обратно повторен опит и пак ми казва дава грешка, че свеща е изгоряла а тя чисто нова... Помпичката също е нова което стеснява кръга на проблема. Да не би да има някакво реле което за нея и то да е изгоряло някой може ли да извади схема нещо. С климатроник съм забравих да спомена по-горе. А и относно до другите колеги потят ли ви се много стъклата защото моите имат този навик да го правят като по натоваря 4 човека и повече. Шарана е 96-та

Последна промяна от al3x4o на Вто 07 фев 2012 10:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Re: За пореден път проблем с печка Шаран

Мнениеот flash » Вто 07 фев 2012 10:25


Кажи каква марка ти е печката?


al3x4o
Мнения: 182
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 22:42
Автомобил: Audi A3 8p
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Pleven

Re: За пореден път проблем с печка Шаран

Мнениеот al3x4o » Вто 07 фев 2012 10:27


Ебершпрехер


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Re: За пореден път проблем с печка Шаран

Мнениеот flash » Вто 07 фев 2012 11:07


Ето тука си оправих печката около преди месец , професионалисти отвсякъде :) много съм доволен...

СТАНКОФФ ООД
гр. София 1309, кв. Гевгелйиски, ул. Сехово 18

тел. 02/ 929 1623

02/ 920 8450

Факс 02/ 920 0043


някъде им бях записал мобилните номера ако ги намеря ще ти пиша.....

Успех


EDIT: собственика на фирмата се казва Николай Станков, тел. - 0888 453 104 , синът му оправя печките ;)


Потребителски аватар
peshocom
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За пореден път проблем с печка Шаран

Мнениеот peshocom » Вто 07 фев 2012 20:23


а какво и беше колега като ти я ремонтираха и колко ти струва това ако не е тайна?
да разясня малко печката eberspaher D3WZ ,си е автономно устройство с собствена троника която управлява собствения си вентилатор свеща и нафтовата помпа ,а следи инфо от два водни датчика и един за горенето(пламък датчик)в самата нея и две външни условия (+12 волта) .едното е ,че е студено +5С и другото ,че двигателя ви е запален +15D тъй като няма автономна ел. водна помпа.


Потребителски аватар
peshocom
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот peshocom » Вто 07 фев 2012 21:01


аз съм от опел форум http://www.opelclub.bg/index.php?s=a771 ... 317&st=340 и в нашите вектри има само догреватели на еберспахер D3WZ. за бусовете ви знам ,че също е така ,но щом колегата казва ,може да имате и серийни webasto!А за да ви помогна ,симптом "Печката е аут."не е достатъчно описателен.идеята е да ми качите снимки на ел. схемата за вашия модел ,за да се ориентираме ,къде да търсите всички необходими условия по запускането й на куплунга и тогава като ги има да кажете: тръгва ли ,не тръгва ли и като тръгне прави ли си цикъла или прекъсва някъде.и ако сте ходили на дгн. какво са ви открили като грешки (отключена ли е).
мит777тим твоята например кога пуши:при старт (и не успява да запали)-повредена замърсена цедка около свеща ;при работа - неправилно съотношение вятър/гориво - неточно количество напомпано гориво ,проблем с оборотите на вента.
бобимима едното е термостат при теб ама и да се вкл. вент.на радиатора не е нормално -пак опираме до схема на тази част за ориентир.?


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Re: За пореден път проблем с печка Шаран

Мнениеот flash » Сря 08 фев 2012 13:31


peshocom написа:а какво и беше колега като ти я ремонтираха и колко ти струва това ако не е тайна?
да разясня малко печката eberspaher D3WZ ,си е автономно устройство с собствена троника която управлява собствения си вентилатор свеща и нафтовата помпа ,а следи инфо от два водни датчика и един за горенето(пламък датчик)в самата нея и две външни условия (+12 волта) .едното е ,че е студено +5С и другото ,че двигателя ви е запален +15D тъй като няма автономна ел. водна помпа.



Беше се скапала нафтовата помпа

диагностка + труд + помпа на старо от Шаран = 100лв

Нова помпа е 325 лв , но за късмет имаха стара от Шаран...

Преди 2 години в Плевен се опита да я прави един 'майстор' взе ми 60 лв и нищо ... реших се за тая зима да намеря читав сервиз в София и успях ...

Хората от сервиза си имаха обурудване специално за EBERSPAHER и доколкото разбрах са минали специализиран курс в Германия + това имат много части на склад ...


Потребителски аватар
stanpetrol
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 18:56
Автомобил: vw sharan
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Silistra

Re: Проблем с печка на VW ШаРАН

Мнениеот stanpetrol » Сря 08 фев 2012 16:51


Привет. Помагай те и на мен .Колата е шаран 1,9 тди 1 z. , а печката е ебершпахер D3WZ. Проблема е следния.Печката се пали работи 2 минути и изгася. Днес установих ,че малко преди да изгасне нафтовата помпичка спира да цъка (не подава нафта) . Та може ли някой да сподели и да помогне.
Пропуснах да спомена ,че след като изгасне печката минава време около 1 минута и помпичката отново се включва работи пак около минута и тотално спира всичко .



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта