Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Сря 22 фев 2017 20:34


Благодаря много goppa това исках да разбера.




Потребителски аватар
HeyMoPeH
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 окт 2011 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана/София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот HeyMoPeH » Чет 23 фев 2017 7:21


Изображение

На снимката от ляво е ментето свещ която се продава. Отдясно е оригиналната с гравирана емблема на марката. Внимавайте за какво си давате парите. Понякога не искат да запалят дори и с нова свещ менте.


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Пет 24 фев 2017 19:28


Колеги,днес сложих новата свещ и монтирах печката на мястото и и окъсих буксата на термошалтера при студен двигател и нищо не се случи.Викам си ред е на помпата.Демонтирах помпата и установих че от окисляване буксите направо липсват и кабелите висят във въздуха.Почистих я със телена четка и поизрязах пластмасовата изолация на изходите на самата помпа да се оголи малко от метала на буксите.Калайдисах ги и им запоих кабелчета.Оправих и буксите които идват от инсталацията на колата.Обаче не можах да разбера кой изход на помпата е (+) и кой е (-).Пробвах я на един акумулатор на земята и проработи.Интересното е че,при размяна на полюсите тя все плюе в една и съща посока.При даден контакт и окъсен термошалтер идва напрежение на кабелите които идват към помпата,така ли трябва да е,или нещо не е в час?


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Пет 24 фев 2017 20:16


Така е, напрежението е за да може контролера да си следи дали ездрава помпата. При разкачена помпа не прави опити за палене, както си забелязал.


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Пет 24 фев 2017 20:20


Ясно,но как да разбера дали съм я свързал правилно като не си личи никъде къде е плюса и къде е минуса на помпата след като има две букси?И във двата варианта работи но не знам дали е свързана правилно.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот stefarata » Пет 24 фев 2017 20:21


няма плюс и минус, работи и при двете положения на кабелите, не се спазва поляритет


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Пет 24 фев 2017 20:27


Това ме успокоява до някъде че,няма значение как е свързана помпата.Утре ще замеря дали идва напрежение към буксата на печката,че се чудя защо не тръгва гадината.


Потребителски аватар
севал
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 09 фев 2017 12:32
Автомобил: Фолксваген Шаран
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот севал » Вто 28 фев 2017 12:03


Здравейте колеги отново , та докъде стигнах аз с моите проблеми , термостата си го смених сам, като гледах доста клипове в тубата, сега работи както си трябва, оттам и печката се включва по-рядко само когато паля колата за първи път сутринта, но с пушенето не успях да се справя. За това спрях печката от термошалтера, август месец се прибирам за отпуската в Добрич. Ще попитам колегата, който също е от Добрич, по нагоре в темата прочетох, че има мой съгражданин с проблем с печката и е намерил в Добрич майстор, който да я поправи, та ако е възможно да ми даде адреса и телефонния му номер , като се прибера да се свържа с този майстор и аз.


tisho_70
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 окт 2015 14:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот tisho_70 » Чет 02 мар 2017 22:08


Колега,сервиза се казва Скорпион Транс,по пътя за Кобаклъка,пада се в ляво 100-200 метра преди бензиностанцията,има табела.Търси Кирил,0889/206 883.
Аз съм Тихомир,можеш да споменеш ако те пита от къде имаш номера :)Разминах се само с нова свещ,и малко интервенции по буксата.Оказа се че управлението,помпичката и вс. останало ми е било здраво.
Успех!


Потребителски аватар
севал
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 09 фев 2017 12:32
Автомобил: Фолксваген Шаран
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот севал » Пет 03 мар 2017 20:34


Благодаря ти за информацията, а като се върна в Добрич непременно ще ти пиша на лични, за да се видим някъде и да почерпя за хубавата работа!


tisho_70
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 окт 2015 14:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот tisho_70 » Пет 03 мар 2017 21:41


Нека първо си свърши човека работата,черпането лесно:)


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Съб 04 мар 2017 22:29


Колеги да попитам каква е вероятността да ми се е заключила печката.При моделите от 98г има ли начин за чистене на грешки,че вагкома не ги виждал?


Потребителски аватар
HeyMoPeH
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 окт 2011 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана/София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот HeyMoPeH » Съб 04 мар 2017 22:31


Те не се заключват! До 99г няма връзка до печката. Трябва си диагностика за печка. Но ако всичко по печката е ок, както и горив ата помпа, електрониката ако е здрава тръгва. Дори и да е записала и 5-те грешки примерно изгоряла свещ. Като я смениш и тя тръгва веднага :)


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milefox » Вто 07 мар 2017 20:10


Смених свеща с нова и монтирах печката на мястото и ,оправих и нафтовата помпа.Тя беше със разпаднати крачета от окисляване.Почистих остатъците от крачетата които се показваха от помпата ,калайдисах и запоих по едно кабелче,което свързах чрез нови букси към инсталацията на колата.Пробвах помпата както вече споменах по горе и се оказа че работи като и подавам импулси.После укъсих отново буксата на термошалтера и пак нищо. :cry Явно нещо пропускам или не правя както трябва :question :neutral


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Вто 07 мар 2017 20:22


При разглобена печка провери ли съпротивленията на датчиците? Вентилатора пробва ли го?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: unko67 и 23 госта