VW Sharan -слаби места

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
pepito17
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 19 сеп 2011 8:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

VW Sharan -слаби места

Мнениеот pepito17 » Пет 06 апр 2012 21:50


Здравейте колеги ,вече е решено, след много четене тук и в други форуми , се спрях на модел и марка миниван-VW Sharan.В тази връзка искам да ви питам , когато оглеждам визуално даден Sharan , кой са слабите му места , тези по-който могат да се определят как е съхраняван автомобила, някакви явни за модела дефекти по интериора и какво е задължително да погледна за да няма изненади в последствие. Очаквам всякакви съвети относно огледа и първоначална диагностика по мотора.
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот kris11 » Нед 08 апр 2012 15:17


Може да посочиш и модела /до 2000г или след това/, както и двигателя.

Последна промяна от kris11 на Вто 15 дек 2015 11:49, променено общо 1 път.


pepito17
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 19 сеп 2011 8:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот pepito17 » Нед 08 апр 2012 21:27


Забравих най-важното да напиша :D -Модела на Sharana е 2001 г, а мотора е най-масовия за модела 1,9 , 116 коня.Повечето който гледах са внос от Италия и салона им беше доста занемарен,а за двигателя все още незнам какво точно да гледам, мисля си ако си харесам даден модел да водя и съответен майстор срещу заплащане да направи някаква диагностика на място. Вие как бихте процедирали в случая, понеже последната кола , която купувах ,карам и до момента я взех преди повече от 8 години, а тогава нещата бяха по-други, просто колите бяха с по-качествени материали и изработка за годините си.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот mccoy » Нед 08 апр 2012 22:27


Ще споделя моите впечатления от този автомобил макар да не е Шаран а Алхамбра което е 99.9% същото.
Двигателя е едно от най-здравите неща на този автомобил, дори и на 500 000км. ако е поддържан добре не е проблем.
С VagCom 7.04 или по-нова версия може да се видят реалните километри на мотора (ако не е сменяно ECUто)
Често срещан проблем е турбото - ослушайте го за нехарактерни шумове
Април месец е най-неподходящ за закупуване на кола (и аз я купих през април) от гледна точка на това че не можеш да разбереш дали работи добре климатика и отоплението.
Виж дали не са ти Откраднали печката - намира се пред задната лява гума ,като погледнеш отдплу трябва да излиза едно малко смешно ауспухче. Дали работи ще разбереш другата зима.
При мен имаше проблем с кормилната рейка - тече от едната страна но за сега е малко и не ме притеснява толкова.
Понякога има проблем със скоростите - повери на студен двигател дали влизат плавно без прехъркване или тракане в посока нагоре и посока надолу (1 2 3 4 5 6-6 5 4 3 2 1)
При спряла на място кола и двигател на ниски обороти не трябва да има претрисане на двигателя което се предава на цялото купе, това показва до колко е добре демферния маховик (нов струва около 800лв)
Слабо място са пласмасите по таблото, жабки духалки на парното и дръжките на вратите.
Един господ знае защо са направени от бяла пласмаса боядисани с черна,сива или махагонова боя,която лесно се изтърква.
Авто джамбазите ги пръскат със една Soft боя но ако не е направена качественно бързо се търка
Надявам се да съм ти бил полезен
Ако се сетиш за друго питай


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот kris11 » Пон 09 апр 2012 11:40


1.по ходова част - "тракалетките " са консуматив, но са евтини и лесно се сменят.
2.Пробвай на ляв и десен завой и подаване на газ рязко за тракане на каре.
3. На след 2000г са им проблемни климатичните радиатори. На контакт ще видиш какво показва дисплея на климатроника / ако е с такъв/ Мигане на вс. символи / проблем в системата: няма фреон- теч от радиатор, тръба. Провери на "ауто " дали чатка включвателя на компресора.
4.По вратите - щипките се отлепят от корите / лекуват се с полиуретаново лепило. Провери задни врати - ел.стъкла , говорители, подсвет бутони - често се прекъсват кабели в маншона.
5.С колко седалки е - 6 или 7 - и си ги търси.
6.Търси си и щората на багажника.
7.Сигурно ще има някои изгорели лампи по осветление в купето, краката, вратите
8. Провери си наличието на резервната гума и лебедката . На мокета на пода в средата отзад има 1 капаче -повдига се и с ключа за болтовете на джантите се спуска и вдига лебедката с гумата.

Последна промяна от kris11 на Вто 15 дек 2015 11:51, променено общо 1 път.


joyrex
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 19 мар 2012 16:45
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI
Двигател: 2000
Местоположение: София

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот joyrex » Пон 09 апр 2012 17:01


Колеги и аз благодаря за отговорите :))
От 2 седмици съм и аз с такъв Шараняга, 2001 г 1.9 ТДИ
Ама като се запали колата и мигането на климатроника значи че има проблем ли ? Защотото моя мига и по някое време спира и после уж почва да си работи нормлано.
Другото което е че подгряването на седалките, на пътничексат седалка проблем няма, докато на шофьорската хич го няма.
Къде може да е проблема идеи да имате ?

Благодаря предварително и спорна седмица :)


pepito17
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 19 сеп 2011 8:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот pepito17 » Пон 09 апр 2012 19:43


Благодаря Ви много колеги, много добри съвети , аз продължавам с търсенето , към колегата joyrex, може ли да споделиш за колко лева го купи твоя и колко ориентировъчно свалят от обявената цена. В момента разбирам ,че се очаквало драстично сваляне на цените предвид цените на горивата, имам възможност за изчакване , ако някой от колегите е гледал добър Sharan , моля да сподели!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот kris11 » Пон 09 апр 2012 19:50


joyrex написа:Ама като се запали колата и мигането на климатроника значи че има проблем ли ? Защотото моя мига и по някое време спира и после уж почва да си работи нормлано.
Дру

Допълване. Предполагам е малко "фреона". Не ,ъчи така компресора.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот mccoy » Пон 09 апр 2012 21:02


joyrex написа:Ама като се запали колата и мигането на климатроника значи че има проблем ли ? Защотото моя мига и по някое време спира и после уж почва да си работи нормлано.

Моя мига от клапата за свеж въздух - не винаги достига до крайно положение и регистрира грешка.
Така че може да е нещо дребно, което не пречи на работата


joyrex
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 19 мар 2012 16:45
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI
Двигател: 2000
Местоположение: София

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот joyrex » Вто 10 апр 2012 8:17


Мдааааа, ще ходя на заплата да го прегледат климата та да не го прецакам съвсем.

Колега pepito17 - моя го взех за 3200 евро от ДЕ, аз от БГ не обичм да купувам коли, 7 месеца обикаляне и адски кочини.
Е вярно че го взех с проблеми моя като например:
1: Дясното стъкло на пътника до шофЕра не се сваля
2: Свети ESP-то
3: Явно че и климатика е за допълване ( Колега mccoy - тествах го климатика не духа студено т.е фреона го няма и предполагам че е за доливане )
4: Подгряването на моята седалка не работи
5: на 2-ра скорост при 1800-2000 оборота колата почва да хълца и да придърпва. При подаване на газ моментално влиза в норма и работи ок. На празен ход мърка като котка.


Не мога да преценя но това според мен са дребни проблеми. Инак съм ултра доволен от този автомобил. Преди бях на Ауди Б4 което беше адското животно, няма такава кола просто. Здраво колкото си искаш. Но след Шарана едва ли бих се качил на нещо по-малко. То въздух вътре, то удобно.
Значи ако вземеш таква кола ще се родиш да знаеш.Една кутия на покрива и 7 човека ( цял купон : )) се изнасяте на веселба без проблем :)))))
Хубав ден на всички :)))


pepito17
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 19 сеп 2011 8:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот pepito17 » Вто 10 апр 2012 14:49


joyrex- Благодаря ти за изчерпателния отговор ,и аз като теб досега карам Ауди 100 комби , но ми идва малък и затова се насочих към Sharanka, продължавам с търсенето засега в БГ .Сещам се за още нещо на всички модели ли се въртят предните седалки на 180 градуса и дали прочетена на комп . ще разбера дали са сработвали възд.възглавници и дали работят?


joyrex
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 19 мар 2012 16:45
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI
Двигател: 2000
Местоположение: София

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот joyrex » Вто 10 апр 2012 14:54


pepito17
Ами на Шаранягата не знам да се въртят седалките. До колкото гледах това става на рендета и ситроени доколкото си спомням.
Отностно другото колегите да кажат защотото са доста по в час.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот kris11 » Вто 10 апр 2012 20:48


pepito17 написа:joyrex- Благодаря ти за изчерпателния отговор ,и аз като теб досега карам Ауди 100 комби , но ми идва малък и затова се насочих към Sharanka, продължавам с търсенето засега в БГ .Сещам се за още нещо на всички модели ли се въртят предните седалки на 180 градуса и дали прочетена на комп . ще разбера дали са сработвали възд.възглавници и дали работят?

тава , ако имаш дръжки отстрани на седалката. Горед долу посредата на седалката. Сегта ме мързи да слизам да гледам


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот kris11 » Вто 10 апр 2012 20:50


Още 1 Фордово място - осветление на таблото. Има някакъв изрод с незнайни параметри- явно поръчка за Форд. Директна замяна с ЛМ 350 е става.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Sharan -слаби места

Мнениеот mccoy » Вто 10 апр 2012 20:54


pepito17 написа:Сещам се за още нещо на всички модели ли се въртят предните седалки на 180 градуса и дали прочетена на комп . ще разбера дали са сработвали възд.възглавници и дали работят?

на шараните седалките не се въртят (модела от 2010г може би)
Няма да разбереш дали са сработвали възглавниците но може да се разбере дали работят.
Ако светва лампата на контакт и после огасва значи всичко е наред.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта