Шаран - Странично огледало-счупено

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
dido_ds
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Шаран - Странично огледало-счупено

Мнениеот dido_ds » Съб 12 май 2012 21:59


имам проблем с шофьорското ми огледало на шарана,еднакво е със голф,пасат,сеат и т.н,електрическо прибиращо е.Идеята е че не се застопорява и от вятъра се мести напред назад.като хвана дясното то си щраква и яко стои а моето има нещо счупено пружина ли е кво ли?Идеята ми е ако е една пружина дето си мисля че го застопорява тая пружина сменя ли се или върви със основата на огледалото или пък е друг проблема?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран - Странично огледало-счупено

Мнениеот kris11 » Нед 13 май 2012 20:33


За Шарана си е Шаранско и е 2 модела. до 05.1998 и след това, като колите май и юни, че даже и юли въряват с 2 та варианта според наличността в момента на сборката. Огледалото няма нищо обшо с Голф ,Пасат !!!
Твоето ел ли или механично?
На основата /цам/която е към вратата има вдлъбнатини в които влизат 3 пъпки от огледалото .те държат да не се мести от вятъра, иначе при натиск в/у огледалото в посока назад то се сгъва- добре е да се пръсне малко спрей смазка за по-лесно прибиране.
Пружината хич не я мисли -яка е и е в основата на стойката към вратата Там се окисляваи корозира всичко от солта и стойката се чупи лесно / изкъртва се едно парчер елипса от основата с огледалото.


Потребителски аватар
dido_ds
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Шаран - Странично огледало-счупено

Мнениеот dido_ds » Нед 13 май 2012 22:11


Шарана е 2002г,и е с ел. прибиране,имам пасат-4 и голф4 на пръв поглед са еднакви,мислех на пасата да разглабям да ги сменям ама на пасата нее с ел. прибиране.нещо не се разбрахме за проблема на огледалото,няма кой да го застопори в централно средно положение,прибирам го с кутрето като го бутна.по моя логика като гледам дясното има както казваш някакви метални пъпки на основата а в огледалото дупки,но за да стои стабилно си мисля че нещо го притиска това огледало към тия пъпки и мисля че е пружина няма кво да е?е на моето нищо не натиска!!!идеята е ако не подлежи на смяна чаркалъка да знам какво да търся нова онова и ако е така има ли разлика ел. без ел.?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран - Странично огледало-счупено

Мнениеот kris11 » Пон 14 май 2012 10:55


Не сме се разбрали. Говорих за огледалата на модела до 2001г


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран - Странично огледало-счупено

Мнениеот samet_1984 » Пет 24 фев 2017 22:43


Здравейте,
Понеже видях,че колегата вече пуснал тема с проблем почти същият като моя,реших да я използвам.
Колата е Шаран1.9 ТДИ ,производство-05.10.1998г.
Огледалата са от малките(второто поколение)
с електрическо прибиране.Та проблема е,че дясното странично огледало не се държи стабилно при отворено положение,иначе ел.прибиране и отваряне си работи.Направи ми впечатление ,че при здравия на крайно отворено положение прищраква и се застопорява стабилно.Някой има ли представа какъв е принципа на механизма който държи опънат огледалото?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта