Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
nachev66
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 13 фев 2013 18:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Мнениеот nachev66 » Чет 28 мар 2013 22:36


kok4o написа:Колега, лагера се сменя без полуоската, върви с конзолата. Наистина се намира много трудно. Аз го смених с марката TOPRAN някъде към 40-50 лв. беше, мисля че от Ауто хит го намери моя майстор. Защо ще го сменяш? Питам защото при мен имаше едно хлопане и всеки ми викаше че е от него, но се оказа че не е той!


Сменям го защото гумата ,в която е излят лагера е скъсана и като натоваря скумрията ( sharana ) тресе.В Ауто хит не са чували за такова нещо. Във VW ми искат 920 лв за лагера и оста, на която се монтира дясната полуоска .




Потребителски аватар
kok4o
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 18 сеп 2011 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Мнениеот kok4o » Чет 04 апр 2013 20:33


bobitur написа:Вземах 4 нови амортис. монро рефлекс(хидравлично-газови) с 3 години гаранция, но това скърцане направо ме подлудява. Жената ме побърква от базици. "Даде 400 лева и сега няма нагоре-надолу а само скръц-скръц". Сигурно тампоните на стабилизиращата щанга отзад са за смяна, хем че са изглеждат здрави.


Колега, дано се окажа прав, я погледни резервната гума да не се е разхлабила и да се мандахерца! И недей казва на жената!!! :c020


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Мнениеот bobitur » Пет 05 апр 2013 9:25


kok4o написа:
bobitur написа:Вземах 4 нови амортис. монро рефлекс(хидравлично-газови) с 3 години гаранция, но това скърцане направо ме подлудява. Жената ме побърква от базици. "Даде 400 лева и сега няма нагоре-надолу а само скръц-скръц". Сигурно тампоните на стабилизиращата щанга отзад са за смяна, хем че са изглеждат здрави.


Колега, дано се окажа прав, я погледни резервната гума да не се е разхлабила и да се мандахерца! И недей казва на жената!!! :c020


Не бих се сетил за нея, ако е от нея ще черпя съседа, че ми е най близко. :biggrin
Моят механизъм е преправян от еспейс 1. Стана много здраво и евтино най-вече. От морга го взех към 20 лева.
Ще погледна да не би да се е охлабил или нещо подобно.
Поздрави и благодаря за съвета.

Колегата се оказа прав от резервната гума е, тъй като е преправян механизмът и няма застопоряващия механизъм на болта с който се сваля гумата и се е развило бая. Направо ужас, още малко и щях да си загуба гумата някъде.


eco-clima
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 12 юни 2011 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: parvomay

Re: Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Мнениеот eco-clima » Съб 07 фев 2015 16:31


Колега,ще ми го изпратиш ли тоя лагер?Благодаря предварително!


petio731111
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 18 окт 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Мнениеот petio731111 » Нед 18 мар 2018 11:04


Здравейте ,вчера сменях въпросния лагер и реших да споделя.Колата ми е Сеат алхамбра 1,9 тди 2002г. 115коня.Лагера намерих в интернет (онлайн магазин Димитров).С доставката ми излезе 78 лева.Смяната е много лесна полуоската се състои от два Вала свързани с болтове .Добре е преди да се развият да се бележи.Като се развият се развиват двата болта държащи лагера и оста се издърпва от СК.кут.Избива се предпазната чашка на шлиците,сваля се зегера и се избива лагера с конзолата .После по обратния ред .Успех


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 1.9 TDI дясна полуоска - лагер

Мнениеот kris11 » Нед 18 мар 2018 19:16


petio731111 -при теб е VW скоростна кутия с полуработеща 5 скорост и полуоски на VW.
Колегите са с Фордова 5 ст ск. кутия и полуоски на Форд, така,че цената ти не е меродавна.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта