Леко протекло парно на Шаран откъм пасажера

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
ivailodemidov
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 04 фев 2014 16:31
Автомобил:
Двигател:

Леко протекло парно на Шаран откъм пасажера

Мнениеот ivailodemidov » Нед 25 май 2014 12:11


Търся обща информация за сложността на предстоящи действия, свързани с леко протекла охладителна система на Шаран около мястото на пасажера (отдясно) . Капе антифриз леко от мястото където се съединяват климатика и радиатора, обаче всичко е плътно, нема виждане, трябва разглобяване. Прилагам снимки, но ми се струва, че сам няма да се справя или поне направо мисълта, че трябва да разглобявам таблото ми е крайно депресивна :)))))) Лошото е, че се намирам в Офенбах, Германия! То всъщност и това е основният проблем. Можете да ми помогнете и с контакт ако знаете някой тук наш човек да се занимава! (Мисля, че гарнитура не е издухала, като първопричина...)




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Леко протекло парно на Шаран откъм пасажера

Мнениеот kris11 » Нед 25 май 2014 19:58


Колега светкавично се запознай с правилата докато няма :lock на темата. Модераторите са всевиждащи.
Относно разглобяването съм давал линкове към руски сайт с подробни снимки миналата година. Някой беше пуснал тема как се разглобява табло


ivailodemidov
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 04 фев 2014 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Леко протекло парно на Шаран откъм пасажера

Мнениеот ivailodemidov » Нед 25 май 2014 21:03


Колега, разгледал съм всичко! Обаче при мен нещата въобще не изглеждат така, както е показано, или поне на мен не ми изглеждат така, знам ли! Но всъщност основният ми въпрос беше може ли да се направи нещо без да се разглобява, понеже ми се вижда малко трудно радиатора да протече - евентуално ако е някъде по връзките, имало някаква пласмасова връзка точно преди радиатора...там е доста по възможно пробив, нали е железен радиатора и е достатъчно защитен физически от външни фактори и наранявания... Та може ли да мина по тънката лайсна? Просто някой с опит, който се чувства в собствени води в тази материя! Това е целта на темата. Благодаря на всички, които ще направят опит да ми помогнат предварително! Ако ще трябва да разглобявам таблото, няма да го правя аз.ю Ще търся някой наоколо. Помогнете с информация, ако имате. Махнал съм само жабката - вижда се някаква част от климатика- вляво би трябвало да е радиатора на парното, а вдясно- вентилатора на парното... Но логично, май няма да стане лесно :(


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Леко протекло парно на Шаран откъм пасажера

Мнениеот bobitur » Вто 10 юни 2014 14:18


Радиатора не протича, поне братушките не споменават. Проблема е връзката преди него, уплътнения или тръби(пластмасови). Ако можеше да се оправи проблема без да се сваля таблото щеше да е супер. Успех с начинанието.


kuuuuul
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 17 фев 2010 10:26
Автомобил: Sharan
Двигател: 2.0 ADY 1997
Местоположение: sofia

Re: Леко протекло парно на Шаран откъм пасажера

Мнениеот kuuuuul » Сря 11 юни 2014 9:55


Единственото лесно за което се сещам е добавка против теч,ако е малко може и да стане за известно време.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта