VW Touran 1.9 TDI 105к.с. 2005 г.-блокировка запалване?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
styncho
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 авг 2010 11:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

VW Touran 1.9 TDI 105к.с. 2005 г.-блокировка запалване?

Мнениеот styncho » Пон 30 юни 2014 20:16


Здравейте колеги.
От около месец съм горд собственик на Touran 1.9 /BKC-105к.с./ 2005г.Досега впечатленията от колата са само добри.
Приятели ме посъветваха да й направя каско, защото много ги крадяли, и аз ги послушах като си мислех че това е малко пресилено, но днес сутринта когато тръгвах за работа видях че през нощта са се опитали да разбият ключалката на шофьорската врата. За щастие не са успели, но явно предупрежденията на приятелите ми е вярно.
Колата няма аларма- фабрична или допълнително монтирана. Реших да й сложа, но искам да направя и някаква блокировка на запалването отделно от стандартния имобилайзер или този на алармата.
Моля за съвет на този автомобил какво е удачно да се прекъсне,така че да не може да се запали?
Мислех за датчика за положението на коляновия вал, но ме предупредиха че може да се появят грешки в комп.Друг вариант бяха дюзите.




манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: VW Touran 1.9 TDI 105к.с. 2005 г.-блокировка запалване?

Мнениеот манол » Пон 30 юни 2014 20:53


колега не се коси толкова. Ако щеш дори и в колата да спиш тоя дето е решил да я краде не можеш да го спреш. Каквито и блокировки да й слагаш, достатъчно е на една колесарка да я закачат и ще я вземат не запалена. А могат при нужда и с паяк да я вземат. До някъде, една постоянно осветяваща колата лампа през ноща и камера под подходящ ъгъл, могат да свършат работа.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: VW Touran 1.9 TDI 105к.с. 2005 г.-блокировка запалване?

Мнениеот Вълчан » Пон 30 юни 2014 21:03


Каквато и блокировка да и измислите не е тук мястото да го поделят.Има си крадци които си ходят из форумите и само слухтят... :newsm66 Има си няколко хубави начина които ще спрат крадците...но където и да го направят без данни на автомобила вписани в гаранцията и по възможност без рег. номера да е колата при монтажа.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта