Проблем с климатроник Touran

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
AaaareS
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 02 ное 2010 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Проблем с климатроник Touran

Мнениеот AaaareS » Пон 15 дек 2014 0:05


Здеавейте колеги :smile преди няколко дена отново се върнах в голямото семейство на Volkswagen :cool , но се сблъсквам със следния проблем. Като запаля колата (1.9 TDI 77kw DSG 12.2004) и дори и само на контакт като е от климатронила се чуват някакви скърцания и щраквания и хлопания, и си мисля че някоя клапа не може да отвори или затвори и това предизвиква тези шумове, за това днес смъкнах контролния панел на климатроника и отзад има 3 букси (две черни -едната по широка от другата, и една кафява). Пробвах да ги вадя и забелязах че ако извадя по-малката черна букса (пада се в средата) системата пак си бачка нормално но шумовете ги няма. Та въросът ми е за какво отговаря тази букса и мога ли за го оставя така за сега докато намеря време за сервиз.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с климатроник Touran

Мнениеот kris11 » Вто 16 дек 2014 14:44


тест на климата.Ще избие грешка за някоя клапа , най-вероятно обмен на въздуха
Май ще си за моторче на клапите. Честито на печалившите.
Може да се прочете в Голф раздела.


Потребителски аватар
meto.refikov
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 25 юни 2017 18:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с климатроник Touran

Мнениеот meto.refikov » Пон 26 юни 2017 11:14


Здравейте,имам Тоуран 1.9 105к.с. 2004г.има странно поведение на климатроника.В ЕкоН режима си духа,а като включа климатроника спира да духа,само понякога духа около 1_2 минути и до там,чува се някакъв шум от към страната на филтъра на купето.Иначе перката си включва,предполагам и компресора си работи.Ако някои е имал подобен проблем моля да помогне,от какво може да е и т.н.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с климатроник Touran

Мнениеот vankat-2 » Пон 26 юни 2017 14:41


Клапата затваря и започва да бучи вентилатора ти го усилваш но той само бучи без да духа.Същият проблем го имах и аз но се оправи от самосебеси поне за сега.Трябва диагностика да се види дали коректно работи моторчето което управлява клапата.Виж сервизите във форума ще ти свършат работа.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта