Печка Webasto на Туран

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот vankat-2 » Пон 27 фев 2017 9:10


vakata написа:Колега моята преди зимата работеше обаче много пушеше. Сега не работи и ми дава тази грешка:


От това разбирам, че има някаква помпа която не работи и затова компютъра заключва печката.

Пич я пробвай следното.Сваляш предната решетка до халогена и имаш достъп до буксите и водната помпа.Пусни печката да работи и си сложи ръката на помпата/ черна е на цвят/ и ще усетиш дали работи.Ако не включи помпата няма да запали и печката.




Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот vakata » Пон 27 фев 2017 9:50


Благодаря приятел :th_up Ще я проверя, но трябва да е или много рано сутрин или вечерта, че тук сега се затопли и може би няма да се включи въобще.


miroslav544
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот miroslav544 » Вто 14 мар 2017 17:39


След диагностика на печката (thermo top v)излязоха тези грешки. Пуснах печката, но за 3-4мин, защото пушеше страшно много. Нямаше набити грешки, защото я спрях. Вентилатора работеше като го тествах. Възможно ли е да е горивната камера?


Потребителски аватар
TISSOT
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 03 май 2007 9:35
Автомобил: VW Touran
Двигател: CAYC 1600 TDI BMT DSG 2013
Местоположение: Варна/София

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот TISSOT » Вто 03 окт 2017 14:16


Имам следното питане, имам Touran CAYC 1.6 TDI BMT DSG и имам следната лепенка
Изображение
Колата я имам от 2 месеца и е карана в Германия и е върната във VW, аз я купих от Порше Юг. Там не са ми казвали че има печка но случайно видях лепенката. Нямам дистанционни за нея и нямам и нестандартни копчета на таблото(с климатроник съм).
Някакви идеи имам ли печка или не, и ако имам дистанционно оригинално на VW от къде мога да намеря?
Благодаря Ви предварително.

PS: Пожелавам на всички да си оправят печките, че идват студените дни :th_up


hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот hool_23 » Вто 03 окт 2017 14:54


Печка имаш.Тя ще се пусне само като външната температура падна под 5 градуса,като имаш достатъчно количество топлина и запад в акумулатора.Но за да не чакаш да падне температурата може някой с вак ком да я пусне


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот Duke_BG » Пет 05 окт 2018 13:40


я да съживя малко темата : touran ecofuel 109 kc 2006 -има етикет на вебасто над радиатора - има ли някакъв подгрев или това са си свободни съчинения на автоджамбазите ??
ще снимам етикета по-късно


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Печка Webasto на Туран

Мнениеот Kalin72 » Пет 05 окт 2018 14:43


Моя Туран 1.9 TDI от 2006та година има Вебасто печка, лепенката е точно там, където казваш. За този сезон днес заработи за първи път, със страшен пушек изпод десния калник :) Климатроника на Ауто. След 1 минута се оправиха нещата, с дима. Вероятно си трябва ТО да се прави, на пролет обаче.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта