Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот samet_1984 » Вто 14 юни 2016 23:05


Здравейте колеги,откакто я имам колата ме тормози този неголям проблем :gruebel в заглавието.Та накратко да обясня:
Значи дори при леки неравности или пък каране на неасфалтирани пътища с мънички камъчета се усеща удара директно в кормилото. Мислех,че може да е от гумите,но и със смяна с нови меки гуми не се оправи!За момента в колата няма тропане хлопане и никакви аномалии в ходовата част(освен споменатото).Та въпроса ми е от коя част се поемат тези удари за да не се усещат в ръцете ми.???




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот kris11 » Сря 15 юни 2016 10:24


Провери пак накрайниците и вътрешните дълги кормилни щахги към рейката. При леко наниване на волана в ляво/дясно може да се локализира от коя страна е.
Или самата рейка да е разбита / гребена/


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот samet_1984 » Сря 15 юни 2016 11:45


И аз се съмнявам от рейката,защото никъде другаде няма видимо отклонение.Как трябва да го проверя дали е от рейката и евентуално подлежи ли на ремонт?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот kris11 » Сря 15 юни 2016 22:08


Ремонт може / в заводски условия/ , но ще е в пъти по- скъпо от друга рейка.
Относно проверката тракане при рязко въртене. Пробвай какъв е луфта в средно положение, малко в ляво/дясно от средно и в крайни лво / дясно , малко преди крайните положение . Ослушвай се чукане


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот samet_1984 » Съб 18 юни 2016 20:19


kris11 написа:Ремонт може / в заводски условия/ , но ще е в пъти по- скъпо от друга рейка.
Относно проверката тракане при рязко въртене. Пробвай какъв е луфта в средно положение, малко в ляво/дясно от средно и в крайни лво / дясно , малко преди крайните положение . Ослушвай се чукане

Пробвах колега,луфтове може да се каже няма почти никакви.И при рязко завъртане няма тракане също така и в крайните положения е добре.Явно пак трябва да се огледа отдолу.А тампоните на стабилизиращата щанга дали влияят ,защото тях не съм ги сменял.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот kris11 » Нед 19 юни 2016 18:44


samet_1984 написа:.А тампоните на стабилизиращата щанга дали влияят ,защото тях не съм ги сменял.

От тях няма вибрации в кормилото. Тези дни ще ги сменям и биалетките / тракалетките/ и тампоните на стаб. щанга и биалетките са разбити , но нямам вибрации във волана.

В четвъртък играх сървайвар :horror :horror :horror смяна на предни амортисьори и тампони на макферсона :horror :horror :horror
Е няма развиване. Горе гайките въпреки пръсканиците 2ма с тръба. Гайковерта нищо не прави. Долу по 1 скъсан болт въпрекин пръскането и фазовата горелка. :horror
Аморт и тампоните са набори на автомобила - вече пълнолетни. Тракалетките ги сменях преди 4г
П.п> Газови Каяба по 105 лв , тампон лагер 19 лв

Последна промяна от kris11 на Пон 20 юни 2016 21:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот samet_1984 » Нед 19 юни 2016 20:55


То и при мен са наборници на колата.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот kris11 » Пет 08 юли 2016 13:22


Та да си дойдем на думата : "Значи дори при леки неравности или пък каране на неасфалтирани пътища с мънички камъчета се усеща удара директно в кормилото"
След смяна на предни амортисьори, лагер/тампони на макферсона, 2 биалетки,тампони на предна стаб. щанга и задни тампони на носачите се появиха съвсем леки тупания във волана :screwy
При изпусна десен аморт. смачкани тампони, изядени тампони на стаб щанга, местещи се с ръка биалетки и задни тампони на носачите разбити нямаше удари във волана :screwy :screwy

Последна промяна от kris11 на Чет 21 юли 2016 13:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот goppa » Пет 08 юли 2016 14:31


Като си обрал луфтовете със смяната на новите части и сега колелетата няма на къде да мърдат и блъскат към рейката :mhihi

При смяната как бяха шарнирите на носачите? Дали не си ги раздрънкал при деминтажа?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот kris11 » Пет 08 юли 2016 21:10


goppa написа:При смяната как бяха шарнирите на носачите? Дали не си ги раздрънкал при деминтажа?

Стегнати не съм блъскал при демонтажа.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот bobitur » Нед 10 юли 2016 23:15


Мойте тампони на носачите бяха оригиналните и с времето бая омекнали. Сложих си плътни заради яденето на гумите отвътре. И сега е бетон.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот kris11 » Пон 11 юли 2016 10:00


bobitur написа: Сложих си плътни заради яденето на гумите отвътре.

:screwy :screwy


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот samet_1984 » Вто 12 юли 2016 13:44


kris11 написа:Та да си дойдем на думата : "Значи дори при леки неравности или пък каране на неасфалтирани пътища с мънички камъчета се усеща удара директно в кормилото"
След смяна на предни амортисьори, лагер/тампони на макферсона, 2 биалетки,тампони на предна стаб. щанга и задни тампони на носачите се появиха съвсем леки удари във волана :screwy
При изпусна десен аморт. смачкани тампони, изядени тампони на стаб щанга, местещи се с ръка биалетки и задни тампони на носачите разбити нямаше удари във волана :screwy :screwy

И аз се съмнявам в това, че ходовата част на колата и по точно предницата е прекалено стегната за :flag_bulgaria пътищата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот goppa » Вто 12 юли 2016 17:38


По скоро имате хлабини в шарнира на носача, или в лагера на макферсона. Или е неправилно набит (или разбит) заден тампон на носача. Или в нещо друго което не трябва да позволява колелото да се движи осево и да блъска към кормилната рейка.


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Шаран 98г.(Кормилото тресе дори при малки неравности).

Мнениеот дърт милиционер » Вто 12 юли 2016 17:59


Защо ли си мисля , че моите проблеми са сходни с твоите ? След смяна на цялата предница - амортисьори , носачи , дискове , тампони на ст. щанга, тампони на макверсъна ............и сега усещам почти всяко камъче на пътя във волана.........и най гадното е , че като реша да вляза в другото платно - волана започва да вибрира. Ходих по майстори.....всеки ме съветваше , че е от криви гуми или джанти. Смених ги с чисто нови - и гуми и джанти......и пак същото. Рейката има малък луфт и на място като въртя волана - леко щрака , но в движение не се усеща - мисля , че не е толкова зле и едва ли от нея е проблема. Ошашавил съм се и не знам вече къде да ходя да я гледат .



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта