Touran 1.9 TDI 2003 г. - проблем с шеста скорост

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
tntodor
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 05 дек 2015 16:59
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Местоположение: Мюнхен

Touran 1.9 TDI 2003 г. - проблем с шеста скорост

Мнениеот tntodor » Съб 13 авг 2016 0:18


Привет, колеги!
След година безаварийно шофиране на моето фау ве(изключвам някои козметични ремонти, които не са нещо фрапиращо) и над 20 000 навъртяни километра изникна един на пръв поглед не чак толкова сериозен проблем, но след като разгледах в интернет пространството определено не ми хареса. Та докато си карах днес с около 120 на шеста внезапно се чу шум откъм скоростната кутия, автомобилът се откачи от скорост и, естествено двигателят се форсира. Помислих си какво пък? Най-вероятно не съм я вкарал докрай и повторих упражнението. След 10 секунди резултатът беше същия. Доколкото разбрах, този тип автомобили страдат от проблем с шестата скорост(само да вметна, по километраж имам 276 000 километра) и ремонта обикновено е смяна на кутията или ремонт горе-долу на същата цена. Та, в тази връзка има ли някой който да се е сблъсквал с подобен проблем и да не се е оказвал болта който се разхлабва и след него да се наложи да се сменят зъбни колелета, да се пръска цялата кутия и, и, и ... ? Какво да проверя? Понеже живея в Мюнхен бих искал да знам дали по този начин мога да закарам автомобила в България и да го ремонтирам на приемлива цена (по форумите тук обявяват цени от около 1000 евро за услугата, които не ми се нравят). Така или иначе утре ще се консултирам с майстор и ще я водя на проверка, но докато чуя присъдата ми е малко тегаво :bishop .




tntodor
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 05 дек 2015 16:59
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Местоположение: Мюнхен

Re: Touran 1.9 TDI 2003 г. - проблем с шеста скорост

Мнениеот tntodor » Съб 13 авг 2016 13:01


Проблемът е диагностициран. Синхронизатор. Майстора каза така да си я карам, тръгнал е, но ако искам да сменям по-добре цяла кутия, в Германия момчето ми иска 250 евро за смяна и да си намеря кутия, тук вървят по 150-200 евро втора ръка или към 400 рециклирани. Автомобила може да се кара и така, когато проблема стане постоянен колата става с 5 степенна скоростна кутия и напред :beer . Като се прибера в България мога да попитам за някой свестен майстор на кутии за диагностика и ремонт.


tntodor
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 05 дек 2015 16:59
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Местоположение: Мюнхен

Re: Touran 1.9 TDI 2003 г. - проблем с шеста скорост

Мнениеот tntodor » Вто 01 май 2018 16:18


Знам, че е доста след като съм публикувал, но проблема се оказа развит болт на шеста скорост, поради което "изскача". В България я отвориха и я оправиха.


pintio
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 24 мар 2011 22:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Touran 1.9 TDI 2003 г. - проблем с шеста скорост

Мнениеот pintio » Сря 24 апр 2019 19:12


Здравей, случайно да се е чувал и такъв звук, понеже при мен има този звук но много по-тих.
https://m.youtube.com/watch?v=z0Xbw97aUPM&feature=share



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта