Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
kocito
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 18 апр 2016 20:41
Автомобил: VW Sharan 4Motion TDI 116 PD
Двигател: AUY 2001
Местоположение: София

Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот kocito » Съб 22 окт 2016 14:39


Здравейте отново!

Рециклирах рейката на Шаранчето, т.к. клопаше при движене на волана на ляво-дясно, когато е на място. За сега съм доволен от резултата, но днес реших да погледно маслото и видях, че не е зеленото(G002), което е по препоръка на Фолксваген, а е някакво червено. Освен това, видях, че е доста над максимума.

Мисля да го сменя с препоръчано но VW, т.к ме е шубе да не стане беля. Не успях да открия тема във форума за смяна на маслото, та може ли някой да даде напътствия - от къде се източва, как и т.н.

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот bobitur » Чет 27 окт 2016 9:04


Какъв цвят е капачката на хидравличната течност. Ако е жълта такова трябва да е. И малко да долееш червено се оцветява, не е проблем да се смесват.


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 603
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот miro_toyaga » Пет 28 окт 2016 14:13


колега и аз лятото правих рейка понеже изхвърли маслото и се оказа че не е сменен маншон на време ма това няма значение та човека който ми парави рейки на мой 2 поредни автомобила и съм супер доволен ми каза да неслагам зеленото масло защото то е органично и няма мазилни своства
на по-старите ваг коли помпите неса алуминиеви а на новите да и ебава изтърква помпите
маслото което сложих беше ZHM масло на мерцедес взех го от техко и е прозрачно , засега няма проблем а аудито го продадох след 3 години след ремонта
око 10лв литъра колкото ти трябва и на теб


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот Петър Петров » Пет 25 ное 2016 22:51


Колега, можеш да отвиеш тръбата от помката, която отива към рейката, правиш няколко оборота на волана от пълно ляво до пълно дясно, откачаш и маркуча от казанчето да изтече. Сглобяваш и сипваш, но не пали веднага двигателя! Първо пак направи няколко "маневри" на място. Ще ти е по-лесно ако вдигнеш предните колела. Миро пръчката е прав - те в зеленото даже абразив слагат, та ако случайно вземе да маже... :banghead, майстора ти пък е гений - то като се спука маншона и от високото атмосферно налягане влиза въздух в системата и ти издухва маслото...


Потребителски аватар
kocito
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 18 апр 2016 20:41
Автомобил: VW Sharan 4Motion TDI 116 PD
Двигател: AUY 2001
Местоположение: София

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот kocito » Вто 21 мар 2017 22:03


С голямо закъснение, благодаря за отговорите! Все още не съм я сменял изкарах вече 4 - 5000 км., но от скоро чувам някякво виене при гасене на двигателя и се чудя дали не е от помпа....


Потребителски аватар
kocito
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 18 апр 2016 20:41
Автомобил: VW Sharan 4Motion TDI 116 PD
Двигател: AUY 2001
Местоположение: София

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот kocito » Нед 02 апр 2017 17:30


Колеги, здравейте! Един въпрос от типа "след дъжд качулка". Купих на Febi хидравлична течност по спецификация на VW. В магазина изрично казах, че искам G002. Сега след като я смених, видях че на шишето пише G004. Върнах се в магазина и питах дали е проблем и отговорът естествено беше - не. Казаха, че G004 покрива стандарта G002. Та, това така ли е?


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот batko_miro » Нед 02 апр 2017 21:31


Така е.


Потребителски аватар
kocito
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 18 апр 2016 20:41
Автомобил: VW Sharan 4Motion TDI 116 PD
Двигател: AUY 2001
Местоположение: София

Re: Смяна хидравлична течност - Sharan 1.9 TDI AUY

Мнениеот kocito » Нед 02 апр 2017 22:58


batko_miro написа:Така е.

Супер! Мпого благодаря за отговора!

Само за протокола, направи ми впечатление, че на опаковката пише, че цвета е зелен, но реално си беше безцветна течност. Преди за доливане съм взимал Maxxus и си беше зелено масло...много странно.

Намерих и доста подробна тема, която може да е полезна на някой:
viewtopic.php?t=52664&start=135

Поздрави !



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта