Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
dushi
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:46
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY 1996
Местоположение: София
Контакти:

Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Мнениеот dushi » Нед 05 мар 2017 18:56


Здравейте колеги. От известно време арматурното табло спира да работи, изгасва. Преди го почуквах в областта на километража и се оправяше обаче от скоро и това не помага. Посредния път го поударих по сериозно и се отлепи стъклото и се наложи да го свалям и лепя. Въпроса е някой знае ли свестен майстор в района на София който да ремонтира табла? Сега общо взето работи когато си иска.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Мнениеот kris11 » Нед 05 мар 2017 19:22


dushi написа: От известно време арматурното табло спира да работи, изгасва. Сега общо взето работи когато си иска.

Малко по подробно , кое не работи и кога. по с подробности,
На първо четене си презакопчай 2 та куплунга на таблото. Явно има лоша връзка , ако е от куплунзите. Ако не е от тях трябва оглед подробно с лупа по спойките на куплунзите . Ако ти се губят символи от 2 та цифрови дисплея - лоша връка на гъвкавите лентови кабели към куплунзите. Ако е отваряно таблото / т.е. разкачане на 2 те платки - там е проблема.
Ако има по-подробни обяснение по-мога да да помогна


Потребителски аватар
dushi
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:46
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Мнениеот dushi » Пон 06 мар 2017 6:58


Добро утро. Извинявам се за късния отговор но нямах възможност по рано да пиша. Не работят: уред за температура на антифриза, скоростомер, километража свети но не отчита, оборотомер, уред за нивото на горивото и екранчето в оборотамера. Всички крушки в средата между оборотомера и километража включително и зветлините на мигачите работят. Двата куплунга на таблото отзад не са откопчавани преди да спре да работи, но съм ги презакопчавал не еднократно но ефект никакъв, даже на червения му махнах червената обвивка и мърдах кабелчетата едно по едно при включено положение но не иска да светне. Общо взето сработва когато много силно натисна червената букса или лекичко усуча таблото, което ме навежда на мисълта, че нещо в спойките на самия куплунг не e наред. Та трябва презапояване според мен, въпроса е къде да го отнеса.
ПП Когато сработи всички уреди се чекват и започват да отчитат, това се случва най-често в движение като покарам извесно време.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Мнениеот kris11 » Пон 06 мар 2017 20:23


dushi написа: Общо взето сработва когато много силно натисна червената букса или лекичко усуча таблото, което ме навежда на мисълта, че нещо в спойките на самия куплунг не e наред. Та трябва презапояване според мен, въпроса е къде да го отнеса.
ПП Когато сработи всички уреди се чекват и започват да отчитат, това се случва най-често в движение като покарам извесно време.

Ами намери си човек на ти с поялника,, да огледа и презапои спойките на червения куплунг и да огледа как са на черния и белия мощни резистори. Имаш проблем с лоши спойки , не дай се боже повдигнати дири.ее

Последна промяна от kris11 на Вто 07 мар 2017 21:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dushi
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:46
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Мнениеот dushi » Вто 07 мар 2017 17:38


Нещата явно отиват на работа с поялник и имам в предвид някой който ще го направи. Благодаря за съветите.


grisho
Мнения: 86
Регистриран на: Пет 06 мар 2009 11:21
Автомобил: bmw
Двигател: 1997
Местоположение: Usa
Контакти:

Re: Шаран 96г. ADY Проблем с табло.

Мнениеот grisho » Нед 19 ное 2017 14:24


Колега, аз имам абсолютно същият проблем от поне 3-4 години, презапоявах всички точки по таблото, но проблема остана и го прави когато си поиска, ти намери ли решение?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта