Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
MarioKirov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 17 апр 2017 13:11
Автомобил:
Двигател:

Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва

Мнениеот MarioKirov » Пон 17 апр 2017 13:31


Здравейте, има един нерешим проблем с 1 Caddy 2.0 8v 2008 метан/бензин, която мъчим от доста време. Проблемът е грешка в първи цилиндър за misfire и съответно неравномерна работа на колата. При студен старт на бензин по неосезаемо прекъсване, но при опит за потегляне прекъсва доста, а пък мине ли метан става по зле. Съответно когато набере и се поддържа във високи обороти не се усеща нищо, но падне ли на ниски пак почва да прекъсва, записва грешката за misfire cylinder 1. За сега поради невъзможмостта да локализираме проблема се направи ревизия на цялата глава( клапани, повдигачи и т.н) както и смяна на нови свещи, кабели и нова бобина и всички гарнитури на всмукателния и т.н. Включително зареждане от различни бензиностанции е правено. Също така размяна на дюзите на 1 и 3 цилиндър, но пак грешката си остава там. Когато се свали свеща се вижда видимо че не е работила добре, но реално след всичко направено сме се изчерпали от идеи. Някой ако се е сблъсквал с подобем проблем, нека помогне.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва

Мнениеот kris11 » Пон 17 апр 2017 19:17


компресия не е мерена.
@"Мерена беше преди ремонта на главата и беше в норми, но казаха, че въпреки това е възможно, калапана на първия цилиндър да е зле.. "
Нещо не се вързва . Ако се знае как се мери клапан се хваща.

Последна промяна от kris11 на Вто 18 апр 2017 9:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MarioKirov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 17 апр 2017 13:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва

Мнениеот MarioKirov » Пон 17 апр 2017 21:41


Мерена беше преди ремонта на главата и беше в норми, но казаха, че въпреки това е възможно, калапана на първия цилиндър да е зле, но уви след ремонта е същото. Пробвани са още едни свещи.


DERT79
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва

Мнениеот DERT79 » Сря 19 апр 2017 19:01


Здр/ тази грешка ми излиза на 3 цилиндър. с вак ком след 10 пъти един след друг триене на грешки ми изчезна. аз съм с иридиеви свещи друго не съм сменял.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 20 апр 2017 13:04


Гумените маншони с номер 5 (в линк-а по-долу) между двете части на колектора здрави ли са ? При мен правеше точно това, което описваш, но с шише вода и поливане леко върху всеки маншон по отделно, докато работи двигателя, се локализира проблема в 4-ти цилиндър при мен. При скъсан маншон и поливане с вода влизат капчици през пукнатината и двигателя променя работата си за миг докато я изгори, същевременно се чува присвирване при преминаване на вода и въздух през цепнатината. Обикновен се пукат леко в долния край. Успех!

:arrow http://www.realoem.me/Volkswagen/ZA/CAD/2011/690/R/1/133/133035


Petko_power
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 03 окт 2017 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy 2008 метан/бензин прекъсва

Мнениеот Petko_power » Вто 03 окт 2017 11:01


Зравейте колеги помагайте аз имам също метаново кади което е 2009г и имам подобен проблем значи колата прекъсва на бензин и на метан почти еднакво като на бензин е малко по малко сменени свещи,бобина,кабели,датчик на колянов вал и няма промяна понякога записва грешка за прекалено висока температура преди катализатора и високо налягане в газовата рейка това е четено с делфи мерена е и компресия на 2,3,4цилиндър е 16 бара а на 1 е 14 бара което нее зле МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!


Потребителски аватар
Николай.Владимиров1
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 22 дек 2017 22:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва

Мнениеот Николай.Владимиров1 » Пет 22 дек 2017 22:45


Здравейте,

Имам същия проблем с VW ecofuel 2013 метан /бензин , като проблема се локализира в прекъсване на първи цилиндър. Сменени дюзи, бобина и кабели, а проблема остава на лице.. Смятам да проверим и маншоните при колекторите, считайки съвета по-горе. Ще бъда благодарен, ако някой даде актуална информация за вероятни причини, ако му се е случвало. Общо взето, всякаква информация и съвети ще бъде полезна!


krazy
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 04 авг 2015 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва

Мнениеот krazy » Чет 12 юли 2018 21:48


Здравейте, колеги и аз имам същия нерешим проблем с прекъсване на метан на 3ти цилиндър. Колата е Туран 2.0 екофуел 2008. Моля ако някой е намерил решение на проблема да сподели, благодаря предварително!


Потребителски аватар
golf avenue
Мнения: 359
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 17:53
Автомобил: vw golf variant
Двигател: azj 02
Местоположение: Варна

Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва

Мнениеот golf avenue » Пон 13 авг 2018 23:16


Здравейте, и при мен се появи този проблем, грешка 1 цилиндър Мисфаяр. Колата нямаше никаква мощност , даже минаваше на бензин аварийно. Запчнах със смяна на свеща и кабела, без резултат. Стигнах до извода че бобината е гръмнала, след вадене на кабела на 1 цил. и откачане на дюзата на презен ход. След изтриване на грешката, чека първоначално мигаше и колата тресеше яко, като на бензин работеше по-стабилно и то след като мине в авариен режим, т.е. след като чека светне постоянно. Дефекната бобина беше видимо нова, което ме навежда на мисълта че са патили и преди мен/колата я имам от скоро/ и беше някаква китайска, без никакви надписи по нея. Сега с новата нещата се оправиха и даже колата върви доста по добре от преди проблема да се появи, явно старата е била фалшива няква не дава нужния ток. Като ви чета мненията по-нагоре почвам да се плаша, колко неща сте сменяли и нищо, при мен за сега се спря на бобина


Потребителски аватар
snaiperisto
Мнения: 99
Регистриран на: Пет 06 юли 2007 20:30
Автомобил: Skoda Fabia 1.2 12V-METAN
Двигател: 6Y2 2006
Местоположение: София

Re: Caddy 2.0 8v 2008 EcoFuel - метан/бензин прекъсва

Мнениеот snaiperisto » Чет 18 юни 2020 19:16


За запис!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта