Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
milkobrest777
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 10:09
Автомобил: Шаран и Алхамбра
Двигател: 1_9 TDI 2002 г 116 кс

Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот milkobrest777 » Вто 30 май 2017 14:57


Здравейте, колеги. Моя шаран нещо се прецака. Правих му ТО - филтри и масла- и след като приключих не можах да го изкарам от гаража- не иска да запали и акумулатора се скапа. Като ме дръпнаха запали трудно с много черен пушек отзад, а когато въртях на стартер отзад беше бял пушека. След като запали - прекъсваше и не работеше като хората. После се пооправи и като се прибрах - колата беше загряла и нямаше проблем с паленето. А като загря - върви като звяр. Притеснявам се за нарушена центровка, за дюзи за нафтата да не са свършили и т.н. НО: проверих с мултицета дали идва напрежение до подгряващите свещи- мерих ги спрямо маса и после спрямо ПЛЮС - нищо не се измери. Измерването го правя като откача клемата от свещта и на нея меря с уреда при подаден контакт. Иначе на таблото лампичката за подгрева свети за една секунда и загасва. Някъде от купето тръгват два проводника и после влизат в един гумен маншон и така раздават на свещите. Тях също ги мерих при разкачени всички кабели на 4-те свещи с уреда - дават еднакви стойности - 0,4 ома всяка. После с пробна лампа - единия край на свещта , а другия на плюса на акумулатора - светва лампата без проблем. Свещите не съм ги свалял. Съмнява ме да не е изгорял някой предпазител или реле някакво за подгрева ? Чета тук из форума за някакво реле 109 - намерих го до предпазителите под волана - ама кой извод е за намотката му и кой за контактите - не знам. Плафона в купето изобщо не реагира, когато има подгрев - свети постоянно - демек няма консумация - демек подгрева не бачкаааа - поне по моята логика. Дайте някакъв акъл, че ми изтекоха очите да чета , пък и се отваря сезона за моретоооо.....Реле ли да търся, предпазител ли ? А и да не се окаже нещо друго - я центровка , я реглаж на дюзите - ужас. От къде да започна се Въпросът... До скоро и Благодаря.




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 30 май 2017 15:11


Ако бях аз първо щях да ида там, където е правена да проверят зацепването на ремъка. После диагностика- все ще излезе откъде е. Няма защо, ако всичко е ок работещ безпроблемно мотор, след обслужване да не ще да пали....


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот vanesto » Вто 30 май 2017 15:20


Зацепването на ремъка, центровката на помпата, за подгряване при тези температури не си помисляй - няма такова.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот radotom » Вто 30 май 2017 15:24


Митко, при 30* жега какъв подгрев търсиш?!
Подгряване - заимата, като падне под нулата външната температура.
Освен масла и филтри друго пипано ли е?
Я провери дали са ти закачени куплунга на дебитомера, куплунга на датчика за температура на входящия въздух (на пластмасовата тръба преди смукателния колектор) или да е скъсано маркучлето за МАП-а.
Първото може да е омагерено като е сменян въздушен филтър, а второто и третото пречат за смяната на горивен.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот stefarata » Вто 30 май 2017 15:40


Сумптоми всичките сочещи към нарушено газоразпределение. Проверете ангренажа отново. Закачете я на ваг ком и вижте центровката


schapcho
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 05 фев 2015 13:52
Автомобил: VW-Sharan
Двигател: 1999-AFN
Местоположение: враца

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот schapcho » Вто 30 май 2017 18:37


Както казва колегата е сменял филтри и масла...най вероятно като е сменил горивният филтър майсторчето не е качило нафтичка и затова не е запалил....след като вече работи мисля че няма да има проблем, освен ако не е прехвърлил зъб на ремъка при тегленето...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот kris11 » Чет 01 юни 2017 19:57


radotom написа:Митко, при 30* жега какъв подгрев търсиш?!

За VW ok , ама задр . марки не е така.Пр. Цомбо 1,3 DTI / талянска му работа/ докато не загасне ламБата зиме - лете няма палене. Талянски компир.


milkobrest777
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 10:09
Автомобил: Шаран и Алхамбра
Двигател: 1_9 TDI 2002 г 116 кс

Re: Шаран 1,9 TDI 110 кс 1996 не пали от стартер, само с дърпане

Мнениеот milkobrest777 » Пон 12 юни 2017 8:30


Егати и съвпаденията. Направо карнавал.... :censored2 :18b След смяната на маслата и ремъците се оказа , че има ролка и обтегач на ангренажа, които не са като хората. Ремъка беше превъртял с 4 зъба и центровка хавабузук -телеграф ЙОК. Та се наложи смяна и на тях и всичко е добре сега. Лек ден и безаварийно... :drunk :drunk :drunk



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта