Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот valioboy » Сря 21 юни 2017 16:35


Здравейте,къде смятате ,че е най-удачно да поставя въпросния модул ? Колата е 97г. има само централно,сега слагам модул с дистанционно.До колкото разбрах вариантите са 3 ,единия е в шофьорската врата,2-рия под шофьорската седалка,което на мен не ми се вижда мн. удачно и 3-тия вариант в багажника в дясно при местото за крика.Приятел ми каза,че централното се управлява по плюс и съответно приготвих модула така,някой ако е слагал сам и знае цветовете на кабелите ще ме улесни ,в друга тема ги намерих и доколкото ми стана ясно grey - закл. ,green\yellow -откл., electric windows отново на сивия кабел за закл,мигачи- black\green и black\white.

Мисля,че за шарана друго не е необходимо ,който е в час нека удари едно рамо ,ще направя и снимки за да ги поместим във форума нагледно.




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот goppa » Сря 21 юни 2017 17:42


Модула за централното под седалката ли е или при бушоните?
Моя китайски модул го свързах да имитира отключване/заключване на шофьорската врата. На модула при бушоните в снопа на зеления куплонг са кабелите бял с червена лента, сив и зелено жълт. Като окъсиш бяло-червения с някой от другите два все едно, че си заключил или отключил с ключа. Самото китайско модулче го залепих отзад на комфортмодула. Мигачите си ги управлява пак комфортмодула и няма нужда да се свързват допълнително.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот valioboy » Сря 21 юни 2017 20:56


Аз избрах да го монтирам в багажника ,че ми се видя по-лесно(без разглобяване).Иначе модула ми е под шофьорската седалка на този 97г. ,а на другия 99г. е под волана.Утре ще направя снимки ,че и без друго не ми остана време да ги запоя.Цветовете по памет са сив-закл.,зелен -откл.Мигачите още не съм ги вързал и сега не светят ,може би ще се наложи да пресека купето с един кабел от единия мигач до другия.Говоря за отсега където е крика,там го поместих.

Също искам да попитам някой оправил ли си проблема с кабелите на багажника, гумения маншон ми е скъсан и всички кабели са връзвани там.На другия шаран взех от моргата цял сноп с кабели и здрав маншон и смених целия сноп от вътре до вън,като снадките останаха на сухо вътре в купете,но е мн. работа и не ми се ще и на тоя да повтарям процедурата.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот goppa » Сря 21 юни 2017 21:00


Ами то друг начин за ремонт на кабелите в десния маншон освен смяна с нови няма. Прегъва се под много остър ъгъл, и всяка спойка по тях в маншона увеличава пречупването.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот valioboy » Сря 21 юни 2017 21:10


да,именно и те като са правени веднъж са се скъсили и вече трябва да ги удължа по малко за да мога да ги снадя на ново,кофти проблем,а скъсания машнон как го оправяте ?


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот goppa » Сря 21 юни 2017 21:13


С нов втора употреба :)


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот valioboy » Сря 21 юни 2017 21:20


да де ,ама без да отрежеш целия сноп с кабели няма как да го смениш ,това е кофтито


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот goppa » Сря 21 юни 2017 21:30


Моя го смених по следния начин. Отрязах стария маншон надълго, така, че да се оголят кабелите. И започнах един по един да вдявам кабел в новия маншон, режа кабел от стария и снаждам краищата с новото кабелче. Вдявам, снаждам и така към 20 пъти :mhihi . после натиках снадките във вратата и в колонката и щракнах маншона на място. В колонката има крепежи за снопа, които разкопчах за да го изтегля целия навътре и да укрепя мястото със снадките. Във вратата просто ги натъпках по-навътре. Това е. Около час работа.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот kris11 » Чет 22 юни 2017 9:31


аз пък свалих наклонената кора и болта за заден десен колан, кората на задната порта и коричката от 3 я стоп до голямата кора.
Режа до задния колан / пречка ми се мотора за 3 я джам/ изтеглям нов силиконов проводник до 1 прорез в задния капак /до буксата за нагревателя/ срязване на стария,спойка,термо и така кабле по кабел всичките силиконови 0,5;1 и 1,5 мм2 .Няма избор в цвета , ама като е кабел по кабел -няма опастност от грешки. Маншона се издърпва от пластмасовия накрайник на колонката, а този накрайник има 2 щифта за стискане и се изважда от отвора.
Спойките ми са на места дето няма огъване / до болта на колана и до цитирания продълговат отвор до буксата на нагревателя.
П.П. Този маншон ми е здрав ,а ама другия за шлауха е с дупка затапена със силикон.
Абе изобщо мъки с тези кабелни снопове. Не съм ремонтирал само предна дясна врата още.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 97г. къде е най-удачно да се монтира модул за централно заключване,схема

Мнениеот valioboy » Чет 22 юни 2017 13:47


На другия ми шаран 99г. и аз направих така,само ,че взех сноп с кабели от моргата за да се запазят цветовете и квадратурата на кабелите.Спойките оставих вътре в купето ,а от другия край вътре в петата врата ,под пластмасовата декорация,но си е доста работа.

Сега по темата с модула за централното ,готов съм.

Буксите които съм използвал се намират в дясно при отсега за крика под самия стоп.Буксите са 4 на снимките се виждат добре ,аз използвах бялата букса.
Кабел за закл. сив на цвят ,управлява по плюс ,тъй ,че трябва да си настроите модула да подава плюс при натискане на бутона.
Кабел за откл. зелено/бял на цвят,управлява по плюс,намира се на същата букса под сивия за закл.
Плюс за модула взех от същата букса от червено/бял кабел,проверих и в него има ток непрекъснато ,тъй ,че става.
Маса завих на болта за колана ,че в снопа не ми се търсеше ,но ми остана малко къс кабела.
Мигачите десния мигач погледната отзад колата цвета на кабела е първия на буксата зелено/бял мисля ,че беше тях забравих да снимам.
За левия мигач прекарах кабел под пластмасовата кора на мокета,там вървят и всички останали кабели за левия край,самата кора е на щипки и излиза с внимателно дърпане,няма болтове по нея,на левия стоп също е първия кабел от самата букса,но цвета му е бяло/черен.
Лесно се мерят с мултицет и пуснати аварийни светлини.
За 1 час спокойна работа и сте готови,дано китайския модул да излезе читав,смятам ,че тук е предимството да е на това място,че при евентуален проблем лесно ще се замени с нов.

Ето линк за снимките ,не знам в този сайт колко време ще е активен ,но имам вече от над година тук.

http://valioboy.snimka.bg/automobiles/s ... 7.38095471



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта