Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Сря 05 юли 2017 13:19


Когато си пусна климатроника перките си включват,на 17 инструменти е тест само за таблото ,не ми работи лампата за температурата,на hvac не съм пробвал,после ще проверя,но каква може да е причината на engine да не завъртат ,а релето да се чува ,че цъка>?




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот vlado_tonev » Сря 05 юли 2017 14:03


Значи на engine и на мен ми цъкат само релетата.Затова ти казвам да ги провериш в instruments,защото там ми ги пуска при мен :screwy


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Сря 05 юли 2017 22:15


На 17 инструменти как се проверяват перките ,там ми проверява таблото на output tests ?


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Пет 07 юли 2017 9:22


Колеги вчера пътувах и за момент колата пак спря да върви,загасих и запалих и се оправи и повече не го направи,температурата пак си се качва въпреки и смяната на термостата,но когато е загряла колата перките се включват и след малко изключват което ме навява на мисълта ,че таблото не показва вярно,възможно ли е ? Климатика също си спира отново,след 50-60 км просто си реши ,че спира да духа студено и това е .При опит да го включа перките въобще не завъртат и всякаш от време на време се чува едно чаткане от към компресора.
Помагайте ,че с тая кола вече до гуша ми дойде,нямат оправяне тези малки и дразнещи проблеми ,а трябва да пътувам към франция с тази кола.
Мерси на отзовалите се.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Пет 07 юли 2017 9:26


Грешката която вчера записа е :

00575-intake manifold pressure
17-00 - control difference

,преди да сменим Н75 грешката беше 17-10


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот kris11 » Пет 07 юли 2017 10:17


valioboy написа: което ме навява на мисълта ,че таблото не показва вярно,възможно ли е ?

позна. Датчик на VW и табло на Фордо. :Mr Green Fun Което са пипнали са си оставили ръцете.
Вземаш 1 мултицет , термометър и мериш съпротивлението на датчика, за да го елиминираш като проблемен.

П.П. Тази кола да не е карана с вода само ?
Прикачени файлове
dat4ik T za tablo.jpg


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Пет 07 юли 2017 10:34


Не знам колега с какво е карана и какво е правено по нея,аз смених датчика за перките с такъв от сеат алхамбра ,познат ми го даде ,не знам и той да няма разлика,но до колкото видях и на двата датчика пише първа степен 95,2 градуса,втора степен 102 и нещо беше.Ще проверя събота и неделя да видим какви ще ги свърша,а от сеата дали е същото таблото ,понеже мога да го взема.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Пет 07 юли 2017 15:35


Сега се сещам,че и фордовото табло е малко по-различно,на температурата пишеш норм или нещо подобно,а това си ми прилича баш на табло на шаран,нали така >?

Другите проблеми и бяха малко и днес ми блокира и хидравличната помпа ,с тая кола само назад е тръгнало.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот kris11 » Пет 07 юли 2017 20:57


valioboy написа:Сега се сещам,че и фордовото табло е малко по-различно,на температурата пишеш норм или нещо подобно,а това си ми прилича баш на табло на шаран,нали така >?

Таблото на Шаран/ Алхамбра е помия на Форд., за дизел с 1 или 2 куплунга според оборудването.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Сря 12 юли 2017 13:26


Колеги никой ли не може да даде предложения защо може да загрява,до тук сменени термостат,водна помпа,почистен радиатор и в баир пак загрява,възможно ли е да е от капачката на антифриза,помня ,че там имаше клапан на старите коли,който се разваляше ?


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот goppa » Сря 12 юли 2017 14:06


Термошaлтерa нa рaдиaторa сменял ли си?


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот stefarata » Сря 12 юли 2017 14:07


включва ли перките и на колко градуса? надува ли маркучите на охладителната система?


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Сря 12 юли 2017 14:36


термошалтера е предполагам датчика който включва перките,да смениха го ,перките включват на 95 градуса,маркучи по моя преценка не надува,колата пак е в сервиза ,ще видя довечера каква сая свърши ли ,но стана прекалено голяма загадката,ако гарнитура да казват и да я сменят,ама на ...........


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Чет 13 юли 2017 17:24


Оказа се ,че турбината пренадува,каквото и да значи това ,намалили са я .На климатика е сменен дихидратор и датчика който е на него,но без успех,пак спира.Утре ще сменят някакво реле ,уж в него бил проблема ,та да видим.

пп.До колкото разбрах става въпрос за релето което е захваното пред акумулатора с 2 болта ,нещо като блок с релета е с 2 големи и 1 малка букса,мисля,някой ако е запознат или е имал проблеми с тези релета да каже какви са симптомите


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Sharan 7M,97г. AFN- колата губи мощност,сменен N75,какво друго ? Климатик и др.

Мнениеот valioboy » Пон 17 юли 2017 8:35


Да приключа темата,цялата работа се оказа от един датчик за температура,който се намира в един маркуч най-отгоре на мотора,той подава информация и на климатроника и затова спираше и той и от там грешни показания на таблото,а вървенето от както намалиха турбината няма проблем.Колата вече е във Франция(2700 км) без проблеми,на климатик.Поздрави и благодаря на всички които помогнаха.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта