Проблем с Галакси АFN мотор 1.9 110 К.с.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
mirios761
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 15 юли 2017 20:17
Автомобил:
Двигател:

Проблем с Галакси АFN мотор 1.9 110 К.с.

Мнениеот mirios761 » Съб 15 юли 2017 22:16


Здравейте колеги!
Карам автомобил с АFN мотор 1.9 110 К.с. и от скоро имам един проблем. Знам, че доста се изписа за това, но при мен е следното.
Колата нещо не върви както трябва т.е. давам газ, а тя забива муцуната и не върви както преди. Закачих я накомпютър показа пренадуване на турбото.
Казаха ми, че най-вероятно ми е запекла геометрията на турбината или клапан N 75.
Така - клапана го смених без промяна. Закарах я на сервиз и ми казаха, че по турбото всичко си е наред, геометрията отваря леко не е запекла.
Разтоварващия клапан на турбината също работи. Казаха ми, че вероятно има проблем с ток. На разтоварващия клапан имало 8V постоянен " + ", а май трябвало да е някакво импулсно напрежение.
Не знам вярно ли е това ама така ми казаха и ме пращат на ел. сервиз.
Моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помага, че вече се виждам в чудо.
БЛАГОДАРЯ!!!




Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Галакси АFN мотор 1.9 110 К.с.

Мнениеот bobitur » Чет 20 юли 2017 16:19


Климатроник ли е ако е да виж да не е объркана буксата с температурния датчик за климатроника който е много близко до н75 или буксата на клапана на егр ако е еднаква. При мен беше разменена с тази на входящия колектор с тази на климатроника. И все ми даваше входящ въздух 100 градуса.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Пламен Тодоров и 20 госта