Шаран 96 2.0 ADY компресията на четвърти цилиндър изчезва

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
vw_syncro
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Шаран 96 2.0 ADY компресията на четвърти цилиндър изчезва

Мнениеот vw_syncro » Чет 07 сеп 2017 18:21


Колата имаше духнати клапани на 3ти и 4ти цилиндър като на 3ти имаше 7бара, а на 4ти 2-3бара компресия. Свалихме главата и директно я закарахме в известна варненска работилница за глави и биели, на другия ден ми съобщиха диагноза: освен, че клапаните не са наред и четири водача също били зле, а подмяната им, припасването на клапаните и лице ще струва 120лв. Взех и монтирах главата, паля и колата пак на 3 цилиндъра, мерим компресията-пак на 4ти няма. Естествено главата пак долу, разкопчахме клапаните и на изпускателния на 4ти се виждаше че не е лягал добре, припаснахме си ги на ново, сглобихме и мотора заработи като часовник, но с утихването на повдигачите пак остана на три цилиндъра и пак на 4ти няма компресия, като изпразня повдигачите се оправя и после пак, разменях им местата и какво ли не и все на на 4ти изчезва.
Дайте някакво обяснение-решение, че вече незнам какво може да причинява проблема. Доста хора, вещи в занаята, се почесват :gruebel , а мен ме боли главата :scare3




vw_syncro
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Шаран 96 2.0 ADY компресията на четвърти цилиндър изчезва

Мнениеот vw_syncro » Пон 11 сеп 2017 19:01


Колеги, мисля, че открих от какво идва проблема. Днес един познат ми вика ''налягане на маслото мери ли ти на тая кола бе?!..''
Първо си помислих че нещо се гъбарка с мен, но нищо не ми костваше да забия уреда и да видя кво ще кажеее. И какво да видя....скалата до 6 бара и си ги подминава. На празен ход около 5бара, а в момента който подам газ стрелката подминава 6 чаак до нулата. Интересно ми е дали тоя клапан в помпата може да се ремонтира или сменя защото в елиткар ми казаха че не се продават нито клапан нито каквито и да било други части за помпата по отделно, а цялата помпа е 120лв


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Шаран 96 2.0 ADY компресията на четвърти цилиндър изчезва

Мнениеот radotom » Пон 11 сеп 2017 20:15


Не, не се ремонтира.
Капсулован е и, поне теоретически, не може да се махне клапана от помпата.

След срив на 'снимка.бг' е останало само 1 снимче, дано успееш да се ориентираш кое е клапана.
viewtopic.php?f=6&t=403009&start=60&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0


vw_syncro
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Шаран 96 2.0 ADY компресията на четвърти цилиндър изчезва

Мнениеот vw_syncro » Пон 11 сеп 2017 20:29


И аз така знам, но си викам може па некой да го е измислил :D
Утре ще сложа нова помпа, но се чудя дали да изпразня повдигачите или ще се изпразнят сами?!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта