Touran - дълги за дневни светлини.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Touran - дълги за дневни светлини.

Мнениеот vakata » Вто 03 окт 2017 18:49


Здравейте, колата ми е Vw Touran 2009г. и искам да попитам знаещите дали е възможно, чрез Ваг Ком да си активирам дългите да ми светят като дневни светлини на определен процент и как става номера? Моля да бъда извинен ако има такава тема, но не намирам нищо.
Благодаря предварително!




Й. Йорданов
Мнения: 61
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 16:26
Автомобил: vw touran
Двигател: bxe 2007
Местоположение: България

Re: Touran - дълги за дневни светлини.

Мнениеот Й. Йорданов » Сря 25 окт 2017 17:03


Да има такива теми, и не се правят дългите, а късите светлини с намален интензитет. Става за 1-2 минути стига да имаш ваг-ком.
viewtopic.php?f=94&t=365012
viewtopic.php?f=94&t=435646
:use_search и наздраве


Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Touran - дълги за дневни светлини.

Мнениеот vakata » Сря 25 окт 2017 21:34


Й. Йорданов написа:Да има такива теми, и не се правят дългите, а късите светлини с намален интензитет. Става за 1-2 минути стига да имаш ваг-ком.
viewtopic.php?f=94&t=365012
viewtopic.php?f=94&t=435646
:use_search и наздраве

Приятел, благодаря за темите, но съм ги чел и изрично питам за дългите, защото видях 2-3 Турана направени така(дългите им светеха слабо, на около 20-30%). Идеята ми е да не паля всеки път на ръчна спирачка, че е дразнещо. Пък и няма през 3-4 месеца да сменям крушки. Иначе имам Ваг-Ком и ще се радвам ако някой знае дали може да се активира.


Й. Йорданов
Мнения: 61
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 16:26
Автомобил: vw touran
Двигател: bxe 2007
Местоположение: България

Re: Touran - дълги за дневни светлини.

Мнениеот Й. Йорданов » Чет 26 окт 2017 17:17


Няма как да активираш дългите с ваг-ком. Тия Турани които си видял с намлени дълги, (а и не само Турани) се правт с реле за време, като запалиш се гласи примерно след 5-10 секунди или колкото има възможност релето да пуска дългите светлини. И не се притеснявай, няма да сменяш крушки през 3-4 месеца. Аз вече толкова време от както си направих късите да светет 25 или 30 % не помня вече крушка не съм сменял. Намли това е идеята, хем полицаите да не те закачат за забравени светлини, хем като намалиш %-та на крушките те не греят толкова и съответно не горят. А относно палене на ръчна какво ти пречи, дърпаш еин зъб палиш и газ или пали без ръчната те като са намлени с толкова %-та не дърпат кой знае колко от акумулатора и нищо няма да му стане.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта