2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Bando67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 22 юни 2011 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: United States

2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Bando67 » Чет 02 ное 2017 11:12


Здравейте!
Моят Touran (2008 CrossTouran 2.0TDI 140коня) преди няколко месеца прехвърли 100,000км (купуван е от БГ нов и не се съмнявам в километрите) и сякяш забелязвам как лека-полека почват да се обаждат някакви мизерийки. Първо дойде времето на съединителя, което е нормално ужким. Смених го.

Но сега наблюдавам следното явление - на нулева скорост на място оборотите са над 1000 - може би между 1100 и 1200. Не варират постоянно, т.е. или всичко е нормално - 800 оборота или е горе при 1100/1200. Не е като да играе постоянно.

Едновременно с това в изгорелите газове се наблюдава една лека сладникавост в мириса. Това реално си беше така и преди да почне леката игра с оборотите, но според мен не е нормално и е притеснително.

За сега подозирам лошите дизелови горива в БГ и смятам да пробвам да карам известно време с някои от по-скъпите варианти (един познат ми препоръча на GAZPROM G-Drive).

Иначе целият този проблем лека-полека май сочи в посока замърсени дюзи и там се почва големият дизелов филм.

Мога ли да направя нещо преждевременно - да почна сам да си слагам някакви добавки? Да зареждам с по-скъпи горива (с добавки), някакви идеи в тази посока?

Благодаря предварително за всички мнения по въпроса!
:beer




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Karaboev » Чет 02 ное 2017 19:31


Първо трябва една диагностика, относно добавките сред мен са си чисто даване пари на вятъра, ако колата е добре (дюзи компресия и стартер) няма значение от коя бензиностанция е нафтата, добавката отлага неизбежния ремонт


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот dalgia-73 » Чет 02 ное 2017 20:51


Колега нищо лично, но явно не си зареждал калпава нафта.А относно добавките,най доброто лечение е превенцията.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Karaboev » Чет 02 ное 2017 21:04


Виждал съм какво ли не все пак работя в сервиз. Ако ми се отдаде възможност ще направя едно клипче за чистене на дюзи само с добавка на стенда, колкото и да сме се мъчили с добавка "нагара" който се образува по разпръсквачите няма мърдане, така че незнам каква превенция може да се направи.
Иначе добавките имат положителен ефект при студен старт, и много голям психологически ефект на водачите, че нещо се е променило като са сложили 1 грам на литър от каквото и да е било вещество в резервоара си и си мислят че ще има ефект. Пак казвам "тръгнали" ли са дюзите ако ще и 30литра добавка да мине през тях ефекта е нулев. Лошото е че хората го разбират чак след като са дали една камара пари за добавки, а разбират разликата чак след рециклиране на дюзите.


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот манол » Чет 02 ное 2017 21:59


обърни внимание кога се получава това - дали не е след по продължително каране градско,включва ли вентилатора на двигателя на втора степен/по-високи обороти, след известно време връщат ли се сами на 800об./мин - ако е така значи прави активна регенерация на филтъра за сажди. Два-три пъти и на мен ми скочиха до тези нива оборотите и симптомите бяха описаните по-горе.


Bando67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 22 юни 2011 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: United States

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Bando67 » Пет 03 ное 2017 10:05


dalgia-73 написа:Колега нищо лично, но явно не си зареждал калпава нафта.А относно добавките,най доброто лечение е превенцията.


Колега, не разбрах - съм или НЕ съм зареждал калпава нафта?


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот dalgia-73 » Пет 03 ное 2017 17:42


Bando67 написа:
dalgia-73 написа:Колега нищо лично, но явно не си зареждал калпава нафта.А относно добавките,най доброто лечение е превенцията.


Колега, не разбрах - съм или НЕ съм зареждал калпава нафта?

Това беше към колегата от вторя пост,който пише,че няма значение откъде зареждаме нафта.Ти си я закачи на диагностика и ако е дюза нищо не ти пречи да пробваш първо със някоя добавка.


Bando67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 22 юни 2011 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: United States

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Bando67 » Пет 10 ное 2017 13:42


А някой да препоръча дизелово гориво с добавки от някоя от веригите?


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Karaboev » Пет 10 ное 2017 20:30


Колега на въпроса дали съм зареждал "калпава" нафта мога да отговоря така: НЕ СЪМ, защото няма как да преценя дали е калпава след като не е пия а я наливам в резервоара, нямам и достъп до лаборатория да сравня с някъкви референтни стойности, както например си изследвам кръвта във вените. Всеки ден клиенити ме питат: това масло хубаво ли е, кое е по хубаво и такива въпроси а аз им казвам да си пийнат малко и да кажат как е. Призводителя е написал какво трябва да е и край по въпроса.
Имаме няколко служебни Кии на по 400 хиляди и нагоре никога не са виждали добавка а масло сменяме на 20 хиляди, няма да пушат няма да претръсвкат и при -20 с марешка нафта чук-пал. Пак казвам наред ли е всичко по колата няма значение дали зареждаш нафта от 3 лева и да си мислиш че ще се оправят нещата. Аз лично зареждам от Лукоил защото е близо до дома ми и на Сааба и на Шарана от най евтината нафта, Сааба го карам от 2009 година и нямам ядове ще видим Шарана имам го от скоро.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот dalgia-73 » Пет 10 ное 2017 21:25


За маслото ясно слага се по спецификация.Със нафтата обаче работата е по сложна.След зареждане от роднияЛукоил две дюзи за смяна.Може и да е съвпадение,знам ли.Дано нямаш проблеми.Аз лично съм намерил решение за себе си.Със добавка Помпа Дюзата ми мърка и две години не съм имал проблеми.Това е достатъчно да продължавам и занапред.


Bando67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 22 юни 2011 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: United States

Re: 2008 CrossTouran 2.0TDI - Леко вдигнати обороти + сладникав мирис в изгорелите газове

Мнениеот Bando67 » Съб 11 ное 2017 13:22


Коя добавка ползваш, колега?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта