VW Touran 2005, 2.0 FSI, 150hp - лампа за масло

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Touran_2005
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 16 дек 2017 18:45
Автомобил:
Двигател:

VW Touran 2005, 2.0 FSI, 150hp - лампа за масло

Мнениеот Touran_2005 » Съб 16 дек 2017 19:23


Здравейте колеги и привърженици на Фолксваген,
За съжаление съм пълен аутсайдер в сферата на техническите познания по колите и затова реших да се обърна към вас, преди да отида на майстор.
Отскоро имам нова придобивка от семейството на VW. Забелязах, че като включа на контакт, индикацията за маслото не ми работи - нито лампата за маслото, нито съобщението Engine Oil checked. Досега не бях срещал такъв проблем с предишните ми VW-та? Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и има ли идея от къде може да е проблема? Датчик? Картер? Бушон? Лампа? Дали има вероятност въобще да няма такава индикация за този модел и да светка само ако нямам масло?
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: VW Touran 2005, 2.0 FSI, 150hp - лампа за масло

Мнениеот Kosioo » Чет 21 дек 2017 11:55


Здравей! Карам Touran 2007 и няма такова съобщение "Engline oil checked" при стартиране на двигателя.
Ако нищо не свети по таблото при запален двигател, според мен нямаш проблем.
Ако нивото на маслото е под средата, ще светне жълта лампа и ще изпише съобщение "проверете нивото на маслото".
Ако светне червената спираш веднага и наливаш масло.


Touran_2005
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 16 дек 2017 18:45
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 2005, 2.0 FSI, 150hp - лампа за масло

Мнениеот Touran_2005 » Пет 22 дек 2017 21:12


Здравей колега,

Благодаря за отговора. Притеснението ми идваше от там, че като дам на контакт не ми излиза никаква индикация, че е проверено нивото на маслото, затова се притесних дали не ми е изгоряла лампа или пък някакъв проблем с компютъра.

Поздрави и весели празници.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта