VW Touran 2.0TDI 170 кс, 2007 г. DSG - няколко въпроса

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

VW Touran 2.0TDI 170 кс, 2007 г. DSG - няколко въпроса

Мнениеот cekatapolude » Пон 18 дек 2017 12:52


Колеги здравейте,
Нов съм във форума, сутринта си купих VW TOURAN 2.0TDI 170 коня, 2007 година. Автоматик DSG
Има няколко неща който са ми неясни;
1. мисля ,че има проблем със скоростите или съединителя когато набира някак си леко придърпва ако правилно ми е направило впечатление го прави на всички предавки. Сякаш се мъчи да набере. Според мен е съединител,видях една подобна тема и там симптомите са същите ,колегите бяха написали съединител...Ако е съединител наложително ли е да го правя веднага или мога да карам докато не хвърли котва окончателно?
2. пасажерската врата е счупена не се отваря отвън и отвътре, чува се как се отключва но не се отваря. Имате ли идея как да я отворя?Отворя ли я ще свяла кората и ще видя какво е и дали мога да си го оправя сам или някое жило е заминало и ще я карам на някой да го оправи..

като цяло забележките са и това.. Мотора ми се струва че работи прекрасно но ако има нещо специфично за този двигател моля споделете. Като цяло опти с VW нямам, това ми е първия.
25520198_10210706952977640_1794232788_n.jpg
25520198_10210706952977640_1794232788_n.jpg (54.96 KиБ) Видяна 2757 пъти


поздрави




Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: VW Touran няколко въпроса

Мнениеот Kosioo » Чет 21 дек 2017 11:46


Здравей и честит автомобил!

Имах същия проблем с отварянето на задна дясна врата на Vw Touran. Отначало при отключване на автомобила ту се отваряше, ту не. В един момент окончателно отказа да се отваря /отключва/ вратата.

Опитай да удряш леко над дръжката с юмрук, докато с другата ръка дърпаш дръжката, едновременно с това помпи бутона за отключване от дистанционното (или втори човек на шофьорското място да натиска копчето за отключване, което е вътре в колата)
Ако успееш - не я заключвай и бягай при майстор да ти смени бравата. Аз взех от морга, понеже са си скъпички.
Но майсторите не можаха да я отворят. Благодарение на този клип в интернет успях сам. Доста е играчка, докато уцелиш жилото, но работи!

https://www.youtube.com/watch?v=Fy3KbKkAZZ0

Поздрави,


cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Touran няколко въпроса

Мнениеот cekatapolude » Чет 21 дек 2017 12:52


Мисля ,че механизма беше заял нещо като са я почиствали. Помпахме малко копчето за отключване и заключване и сега вратата си работи.ена

По-скоро сега имам друг проблем, но чакам да ми кажат какво е..
Колата много трудно пали сутрин като е студена. Върти по 5-6 пъти и като запали и сякаш нещо изчуква много странно. Закарах я на майстор като мислех ,че пали трудно заради подгревните свещи, закачи я на диагностика нямаше нито една забележка и той предположи ,че са гумички на дюзи защото колата като е студена леко пуши малко по светъл дим от колкото трябва според мен. Някой да има друго предположение?


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: VW Touran 2.0TDI 170 кс, 2007 г. DSG - няколко въпроса

Мнениеот манол » Чет 21 дек 2017 22:23


Имам същия двигател от същата година, ръчни скорости. Това с трудното палене ислед това не палене ще ти дойде от помпата в резервоара - преболедуван проблем. Това с ключалката - да ти ремонтират заключващия механизъм - при мен за 30лв. и след 1ч. време го оправиха,а може и да е от батерията на ключа да е за смяна. Виж в представителството на ФВ пиезо дюзите да ли са сменени с тези на Континентал, че старите Сименс са проблемни. Придърпването е от съединителя - дълго не е добре да караш така че отива кутията. Много внимавай с турбината - с променлива геометрия е - да не я зацапаш с много градско, защото е комплект с изпускателя и е цифра.


cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Touran 2.0TDI 170 кс, 2007 г. DSG - няколко въпроса

Мнениеот cekatapolude » Сря 27 дек 2017 15:39


Много точно ми отговори колега благодаря ти!
Турбината е рециклирана преди 1500км. нямам притеснения за нея. Имах съмнения ,че пали трудно от дюзи, закарах я на майстор смени гумички на дюзи и някакви легла е правил не знам какво значи това. Сега пали една идея по-добре ,но ще му кажа да погледне помпата в резервоара. Най-много ме притесни това което каза за съединителя,че е за смяна и ако не го сменя ще замине кутията. Относно ключалката всичко е оправено и няма проблеми. Имам още няколко въпроса но ще ти пиша на лично.
Благодаря ти:)


Илиян И. 79
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 19 дек 2019 10:17
Автомобил: VW Touran
Двигател: BMN TDI 2006 125 kw
Местоположение: Обл. Враца

Re: VW Touran 2.0TDI 170 кс, 2007 г. DSG - няколко въпроса

Мнениеот Илиян И. 79 » Пон 23 яну 2023 14:19


Здравейте, колеги!
Можете ли на лични да обменим опит с този модел двигател.
Моят е BMN 125kw/06.2006
Имам въпроси относно щатното закрепване на тръбички за вакуума към актуатора на ЕГР охладителя.
Ще ви споделя, че бях лошо изненадан и с предната част на двата прага
Прилагам снимка. Имаше много пясък и влага !!!!
Прикачени файлове
Screenshot_20230123-141748_Gallery.jpg



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 19 госта