Caddy Ecofuel странен проблем

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Bobi_pl
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 окт 2022 20:20
Автомобил:
Двигател:

Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот Bobi_pl » Чет 13 окт 2022 20:45


Здравейте, колеги! След много време каране без сериозни проблеми, последните два месеца са абсолютен ужас.
Проблемът е в това, че автомобилът гасне в движение. Припалвам в движение, след 50 метра пак гасне. Понякога може да изкара и повече време, но общо взето е кошмар. Колата я карам напоследък само на бензин. По едно време проблемът сякаш изчезна и в този момент дойде време да сложа газова уредба. Сложиха ми газова ( като се съхрани метановата система) , зареждам сефте бутилката и няма половин километър и загасна отново по същия начин, но при работа на газ вече.
Имам странното усещане, че като заредя бензин догоре и проблема спира. Така бях направил и карах безпроблем 400-500 км. В момента, в който от 4 остана само една чертичка бензин и се започна отново кошмара. Тази странна връзка я установявам вече 2-3 пъти (чрез пълнене на бензин).
Тук в движение съм снимал, затова малко трепери видеото. Стрелкичката на бензина загасва сякаш се опитва да мине на метан, но буксата за метана е откачена отпред, за да карам на бензин ( и газ). Колата загасва и акумулаторчето светва.

https://photos.app.goo.gl/Bwtf1AZpQ5jFnsNX6

Благодаря, предварително!




nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот nikolay_v » Чет 13 окт 2022 22:28


Ако караш само на бензин е нормално да гасне в движение когато бензина намалее под половината на резервоара(то па един резервоар) ,защото вътре се "плиска" и бензиновата помпа засмуква въздух.На пълен резервоар това нещо изчезва


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот kris11 » Пет 14 окт 2022 7:42


Това важи само , ако е много плосък резервоара.


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот nikolay_v » Пет 14 окт 2022 10:01


Карам всеки ден такъв автомобил и за да го напиша ,значи съм го изпитал многократно - колата гасне когато намалее бензина.Тези автомобили нямат резервоар а една кутия от неряждавейка между бутилките.Води се че събира 13 л. ,но мисля че не е повече от 10 л.


Bobi_pl
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 окт 2022 20:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот Bobi_pl » Пет 14 окт 2022 11:31


Ясно. Но аз я карам от 6-7 години колата. Бензинът е бил и на по-ниско ниво, случвало се е дори да няма на няколко пъти. Знам, че не е ок ,но такава е била ситуацията. И тогава съм нямал такива прекъсвания, никога не съм имал.
А след като вече карам на газ, какво общо има бензина в движение? Тоест докато карам на газ прекъсва и угасва. Нали бензинът е само за препалване в началото и авариено каране в краен случай.


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот nikolay_v » Пет 14 окт 2022 12:56


Щом го прави и на газ - проблема е друг.Първо вижте какви грешки има записани- такова нещо не може да не е отчетено като грешка.Трябва да забележиш дали като угасне се опитва да мине на бензин (за целта трябва да си сипал) и дали след като ти е изгаснала колата пали на бензин или на метан.Сега в това време (с по-високи температури) трябва да пали винаги на метан.


Bobi_pl
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 окт 2022 20:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот Bobi_pl » Пет 14 окт 2022 13:34


Прочетох грешките с ОБД ( любителско) . Мисля ,че и преди ги е имало, но не мога да бъда сигурен дали са били същите, тъй като винаги е имало чек, който свети на таблото.
В момента са Р3366, Р3379, Р0036 .

Като изгасне, препалвам в движение, първоначално на бензин за 2-3 секунди, мине не газ и оттам нататък не се знае кога ще угасне отново.

Не съм техник и не разбирам много, но поне като цяло да се насоча на някъде кой може да ми реши проблема. :)


asddido
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 03 яну 2022 19:02
Автомобил: Touran ecofuel
Двигател: BSX012423
Местоположение: гр.Добрич

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот asddido » Сря 19 окт 2022 10:10


Bobi_pl , как си реши проблема с изгасването в движение , че и при мен са същите симптоми?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 19 окт 2022 10:35


P3366 високо налягане на газта

P3379 проблем с клапана за високо налягане на газта

P0036 проблем с подгрева на ламбда сонда


asddido
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 03 яну 2022 19:02
Автомобил: Touran ecofuel
Двигател: BSX012423
Местоположение: гр.Добрич

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот asddido » Сря 19 окт 2022 12:10


Ивайло Димов написа:P3366 високо налягане на газта

P3379 проблем с клапана за високо налягане на газта

P0036 проблем с подгрева на ламбда сонда

Да ама при мен не изписва никакви грешки. Това гаснене ми се появи два месеца след като ми монтираха газовото, но след като прехвърля на метан и проблема с изгасването изчезва.


Bobi_pl
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 окт 2022 20:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот Bobi_pl » Сря 19 окт 2022 20:37


Не съм го решил, просто не ми остава време да се занимавам за сега. Просто пълня резервоара на бензин догоре или над 1 чертичка. Въпреки ,че изобщо не ми харесва така, като знам че нещо е нередовно.

На мой роднина със същото Кади, същия ден му сложиха газова уредба ( случайно така се случи) на друго място. Миналата седмица се срещнах с него и с изненада ми каза, че и при него загасвала, но 2-3 пъти и премигвал чек. Не толкова системно като при мен. Отишъл, по неговите думи изчистили грешката и спрял проблема. Тънкият момент е, че по същото време и той напълнил бензиновия резервоар....


Ивайло Димов написа:P3366 високо налягане на газта

P3379 проблем с клапана за високо налягане на газта

P0036 проблем с подгрева на ламбда сонда


За ламбдата съм сигурен, че свети от десетки хиляди километри - явно е за смяна. Но другите грешки или някои от тях може да са сравнително нови.


Swordfish
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 19 фев 2024 10:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот Swordfish » Пон 19 фев 2024 10:44


Здравейте нов съм и незнам дали тук трябва да пиша.Имам кади 2008г eco fuel 2.0 109k .Един ден изпуши бяло синьо и взе да прекъсва постоянно,после спря да пуши но прекъсването си остава.На диагностиката показва повишено налягане в четвърти цилиндър и препоръка смяна на мап сензор,сменихме сензора и няма разлика.Моля за помощ ако някой е имал подобен проблем.


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот nikolay_v » Вто 20 фев 2024 8:16


Колега ,както си видял това е тема на друг човек и тък сме писали за други проблеми.
Направи си нова тема според правилата (как се пуска тема си пише)


milen4o
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 19 сеп 2008 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Caddy Ecofuel странен проблем

Мнениеот milen4o » Сря 21 фев 2024 17:57


Здравейте, карам пасат 1,4 на метан, преди години се опитвах да накарам колата да работи на бензин като откача буксата от редуктора.
Установих че колата след известно време се опитва да мине на метан и тогава загасва. Ако оставя да свърши метана и сама да премине на бензин, тогава няма проблем. Предполагам че софтуерно е заложено да си търси метана когато не намира редуктора. Може би трябва да заредите метан, да го изразходите и когато колата премине на бензин да превключите на пропан



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта