Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
kemche
Мнения: 69
Регистриран на: Съб 23 ное 2013 19:13
Автомобил:
Двигател:

Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот kemche » Нед 21 яну 2018 20:54


Здравейте, колеги
Туран 1.6 101кс, 2008г , бензин и LPG. От ауспуха мирише жестоко на развалени яйца .
Какво да правя ? Трябва ли да махам катализатора ?

Моля , помогнете с компетентно мнение
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 21 яну 2018 21:50


Ако мирише на пържени картофи знам от какво може да е! :mhihi

Има горива с повишено съдържане на сяра, помисли къде си зареждал напоследък!


зелен
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 05 юли 2014 13:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот зелен » Нед 21 яну 2018 21:52


Открил си руския форум вече,а?
Там казват-чукча писател,не читател!


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот ivuchev » Нед 21 яну 2018 21:53


kemche написа:Трябва ли да махам катализатора ?



по скоро трябва да го сменяш , не да го махаш


kemche
Мнения: 69
Регистриран на: Съб 23 ное 2013 19:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот kemche » Пон 22 яну 2018 9:09


ivuchev написа:
kemche написа:Трябва ли да махам катализатора ?



по скоро трябва да го сменяш , не да го махаш


да го сменям, но май струва пачка и доколкото имам информация тия ментета изкарвали малко :no


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 22 яну 2018 9:34


Имахме Passat b4 14 години доскоро, с бензинов 2000сс , на реални 60хил купен от наши близки в Швейцария, те го караха от нов, при нас още 100хил км , от закупуването докрая миришеше на сяра след по-високи обороти, след като дълго е каран само градско. В началото мислехме, че епроблем , но не сме предприели никакви мерки , караш ли повече в високи обороти няма да ти замирише никога. Говорил съм с човек , който е много вещ в гърнетета и катализаторите. Казвал ми е че от стотиците катализатори , които е свалил едва единични бройки са свалени наистина заради съществуващ проблем, всички останали са набедени за приключили и след свалянето им се установява, че са ок. От него получих съвет да не пипам. Накратко ми го обясни, че в каталитичния неутрализатор се натрупват сажди , който стоят там до получаването на висока температура, при която да стане процес подобен на Пиролиза. Замирисването усещаш точно в моментите , в които си понапекъл генерацията и си достигнал нужната температура, за да се очисти катализатора. В общи линии и аз бих те посъветвал да не пипаш, просто от време навреме използвай по-голям диапазон от обороти, не може постоянно да си караш до 2000об/мин и да си гъделичкаш за нисък разход :c020


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот Iezekil » Пон 22 яну 2018 9:55


Щом е на газ,едва ли има проблем с температурата,за сажди може да се обсъди...


kemche
Мнения: 69
Регистриран на: Съб 23 ное 2013 19:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот kemche » Пон 22 яну 2018 10:00


DoH_KuXoT написа:Имахме Passat b4 14 години доскоро, с бензинов 2000сс , на реални 60хил купен от наши близки в Швейцария, те го караха от нов, при нас още 100хил км , от закупуването докрая миришеше на сяра след по-високи обороти, след като дълго е каран само градско. В началото мислехме, че епроблем , но не сме предприели никакви мерки , караш ли повече в високи обороти няма да ти замирише никога. Говорил съм с човек , който е много вещ в гърнетета и катализаторите. Казвал ми е че от стотиците катализатори , които е свалил едва единични бройки са свалени наистина заради съществуващ проблем, всички останали са набедени за приключили и след свалянето им се установява, че са ок. От него получих съвет да не пипам. Накратко ми го обясни, че в каталитичния неутрализатор се натрупват сажди , който стоят там до получаването на висока температура, при която да стане процес подобен на Пиролиза. Замирисването усещаш точно в моментите , в които си понапекъл генерацията и си достигнал нужната температура, за да се очисти катализатора. В общи линии и аз бих те посъветвал да не пипаш, просто от време навреме използвай по-голям диапазон от обороти, не може постоянно да си караш до 2000об/мин и да си гъделичкаш за нисък разход :c020


Благодаря за съвета.
Само да вметна - колата се кара обикновено над 5000 об/м, защото е с 5 скорости. Тогава скоростта е около 160. По принцип тая кола не ми дава нисък разход - средно около 10, без значение градско или извън. Проблемът е още , че гори масло и се притеснявам това да не е прецакало катализатора.


kemche
Мнения: 69
Регистриран на: Съб 23 ное 2013 19:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот kemche » Пон 22 яну 2018 10:06


Курт Деликуртев написа:Ако мирише на пържени картофи знам от какво може да е! :mhihi

Има горива с повишено съдържане на сяра, помисли къде си зареждал напоследък!


от три различни бензиностанции - Газпром, OMW, ЕKo


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран 1.6 бензин , мирише на сяра отзад

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 22 яну 2018 10:55


kemche написа:
DoH_KuXoT написа:Имахме Passat b4 14 години доскоро, с бензинов 2000сс , на реални 60хил купен от наши близки в Швейцария, те го караха от нов, при нас още 100хил км , от закупуването докрая миришеше на сяра след по-високи обороти, след като дълго е каран само градско. В началото мислехме, че епроблем , но не сме предприели никакви мерки , караш ли повече в високи обороти няма да ти замирише никога. Говорил съм с човек , който е много вещ в гърнетета и катализаторите. Казвал ми е че от стотиците катализатори , които е свалил едва единични бройки са свалени наистина заради съществуващ проблем, всички останали са набедени за приключили и след свалянето им се установява, че са ок. От него получих съвет да не пипам. Накратко ми го обясни, че в каталитичния неутрализатор се натрупват сажди , който стоят там до получаването на висока температура, при която да стане процес подобен на Пиролиза. Замирисването усещаш точно в моментите , в които си понапекъл генерацията и си достигнал нужната температура, за да се очисти катализатора. В общи линии и аз бих те посъветвал да не пипаш, просто от време навреме използвай по-голям диапазон от обороти, не може постоянно да си караш до 2000об/мин и да си гъделичкаш за нисък разход :c020


Благодаря за съвета.
Само да вметна - колата се кара обикновено над 5000 об/м, защото е с 5 скорости. Тогава скоростта е около 160. По принцип тая кола не ми дава нисък разход - средно около 10, без значение градско или извън. Проблемът е още , че гори масло и се притеснявам това да не е прецакало катализатора.

колко масло гори за 10хил ?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта