Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот samet_1984 » Чет 25 яну 2018 12:58


Ако е печка трябва да се чува за кратко и след като загасиш колата.




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 26 яну 2018 0:06


Благодаря колеги. Точно от там където е показано на клипа се чува тоя шум.Колата скоро ще е при мен и хууубаво ще я прегледам цялата от-до. То тая кола откакто дойде в Бг- отидох и я докарах от София до Кърджали, беше келяво време и нямаше как да я разгледам в детайли, обаче ме изкефи много. Останах много приятно изненадан от мотора и автоматика. Досега бях карал само шаран 2002ра вр6 мотора 204коня, пак автоматик, ама оная кутия явно има проблем. Просто нямах база за сравнение. На ония шаран- караш на D с 90, той включил на 5та, искам да изпреваря- лепя газта долу и вуууу, чуди се секунда две три, връща 4та....вуууу, пак малко чака, връща 3та и тогава се изстрелва. Пък на нафтата- само малко по рязко да натисна педала и веднага сваля, и ако не отпусна педала на газта я цепи до 4300 и тогава сменя нагоре- точно като кикдауна на БМВтата. Имам и едно въпросче- днес звънях тук там дето има такива Шарани на части- оказа се, че е изгодна покупката на целия пакет парктроник- предни и задна лайсна заедно с датчиците, някакъв модул и бутона за таблото+ окабеляване някакво до букса. Това ок, ама как се слага- някой слагал ли е заводския парктроник на кола дето няма?


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот Karaboev » Пет 26 яну 2018 8:58


Колега за електричар е тая работа с кабелите на парктроника за да няма после ядове. Хората си знаят работата и къде да пипат само си намери донор и невярвам много да ти вземат за монтажа

Едит: вече сме 2018година имаш възможност да си монтираш 2Din мулимедия с камера и парктроник далеч по добър от оригиналния дори има с предна камера и камери на огледалата и ти дава панорамна визия при паркиране. Аз ще слагам такава скоро защото моя Шаран се кара от женами понякога. Си
в на цвят като твоя, но въпреки оригиналния парктроник имам червена и синя боя по броните ако ме разбираш


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот ivuchev » Пет 26 яну 2018 11:29


Karaboev написа: имам червена и синя боя по броните ако ме разбираш


И аз имам такива бои но от некадърни шофьори /ки покрай мен.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 26 яну 2018 23:45


Karaboev написа:Колега за електричар е тая работа с кабелите на парктроника за да няма после ядове. Хората си знаят работата и къде да пипат само си намери донор и невярвам много да ти вземат за монтажа

Едит: вече сме 2018година имаш възможност да си монтираш 2Din мулимедия с камера и парктроник далеч по добър от оригиналния дори има с предна камера и камери на огледалата и ти дава панорамна визия при паркиране. Аз ще слагам такава скоро защото моя Шаран се кара от женами понякога. Си
в на цвят като твоя, но въпреки оригиналния парктроник имам червена и синя боя по броните ако ме разбираш

Благодаря за идеята за електричар- дори не бях се замислил за това, защото подобни интервенции винаги си ги правя сам и успявам, ама ще мина да питам 2ма 3ма, ако не е някаква серозна цифра, може и да я закарам да и сложат парктроника. Мултимедия няма да се слага. Тая сегашната музика е супер, само ще се сдобие с един Yatour, ДРЛ модул за дневните светлини. Тоя филм съм го играл на полото ми и ми е ясна схемата. Другото дето ме дразни, е дето няма борд комп...е... ще има- Сестра ми, дето е тяхна колата вика, че не и трябва, ама мене тва ме дразни, ще купя ръчките с бутоните, ще ги сложа, имам приятел с ваг- ком- говорих с него- вика играли сме го това - става. Значи ще стане... :beer


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот ivuchev » Нед 28 яну 2018 0:10


За парктроника бая эор ще видиш. Броните долу, окабеляването не е само до ключето ами и се връзва за задната. Поставя се модул и реле. От задна като тръгнеш на първа след 20 км.скорост се изключва сам. Датчиците са доста и са втора ръка. Само един да не работи изключва цялата система и дава грешка която само през ваг я виждаш кой датчик е фира . Един нов е към 80 лв.има някъде и писукалка има незнам къде е .


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 28 яну 2018 0:23


След дълго обикаляне днес из автоморги- разбрах едно- слагане на фабричен парктроник е мисия почти невъзможна. Явно ще се монтира мултимедия с камера отзад....


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 604
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот miro_toyaga » Нед 28 яну 2018 8:24


polovera_9n3 написа:След дълго обикаляне днес из автоморги- разбрах едно- слагане на фабричен парктроник е мисия почти невъзможна. Явно ще се монтира мултимедия с камера отзад....

da колега щях да ти пиша ма нямаше време , аз само за да имам мулти волан съм си играл с един приятел 5 часа и 30 жички се връзват повсякакви модули направо чудо па и то един мулти волан
на старият ван мулти волана е убиец ма на новият въобще не е мулти , пък трябва и да видиш модула дет го взимаш дали ще отговяря на другите ти модули за връзване към тя че нестава просто да е от шаран или алхамбра


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот samet_1984 » Нед 28 яну 2018 12:09


На моя Шаран бях сложил от най-ефтините преди две-три години и до момента си работят без грешка.Единствено се шашка при снеговалеж и на дъжд,но то всеки ден не вали :mhihi


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 29 яну 2018 6:11


То като се замисля, май мултимедията с камера е най-удачния вариант. С нея отпада закупуването и можтажа на паркторник, Отпада и yatour-a, който е 130лв., в алито ги гледам - за около 350 лв са бомба. Приятел си сложи оттам на пасат6- работи уникално. Май това ще е.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот Karaboev » Пон 29 яну 2018 10:19


polovera_9n3 написа:То като се замисля, май мултимедията с камера е най-удачния вариант. С нея отпада закупуването и можтажа на паркторник, Отпада и yatour-a, който е 130лв., в алито ги гледам - за около 350 лв са бомба. Приятел си сложи оттам на пасат6- работи уникално. Май това ще е.

Преди 5 поста съм го написал ама....


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот ivuchev » Пон 29 яну 2018 15:17


Karaboev написа:
polovera_9n3 написа:То като се замисля, май мултимедията с камера е най-удачния вариант. С нея отпада закупуването и можтажа на паркторник, Отпада и yatour-a, който е 130лв., в алито ги гледам - за около 350 лв са бомба. Приятел си сложи оттам на пасат6- работи уникално. Май това ще е.

Преди 5 поста съм го написал ама....






[/quote]
Преди 5 поста съм го написал ама....[/quote]

Абе и аз имах същото чувство че автора на темата сам си пише и изобщо не чете нашите мнения. Верно майсторче си ама поне фърли едно око може па ако не да ти помогне да ти спести нещо излишно. Сипуй нафта и газ . Това е кола за дълги и бизкрайни магистрали и е удоволствие да я караш.
Вече обикновенните леки коли ми приличат на картинги и е адски неудабно в тях.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 30 яну 2018 6:22


Прави сте колеги. Чета всичко което пишете, ама съм малко дебела глава и това дето съм си намислил- трябва лично да видя вкичко кое, как, защо, и чак като видя и се убедя лично, че няма стане без голеееми филми- не се отказвам. И видях къде са заврени инсталациите на разглобен Шаран в една морга. Оказа се, че с тия модули, дори и всичко да прекарам- може и да не тръгне. Оттам филмите стават големи- други модули... много дълбоко се влиза в л*йната... и реших да послушам съвета ви за мултимедията. Единствено Дрл-а не му мърда на Шарана. В първия слънчев почивен ден, в който имам време го слагам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vw Sharan 1.9TDI 116hp. 2005. Шум под 2рия ред седалки...

Мнениеот kris11 » Вто 30 яну 2018 20:29


абе вземи си 1 китаец парктроник - по 20 лв са с дисплей за метри..кабела до дисплея го пускаш в ляво .Централката в лявото джобче отзад / малката капачка/. Оттам вземаш и сигнал за задна / от буксата за ляв стоп.Кабела го подвеждаш напред .До задна врата го напъхваш под кората без разглобяване. Демонтираш коричките по левите прагове /по-4-5 винта .Е предната има повече заради лоста за отваряне на предния капак.
Като му свикнеш на честота на пищене -няма нужда да гледаш за метража. Камерата не хваща цялата задна зона и особено ъглите. Има заблеяни пешеходки - точно като даваш заден ход се пъхат зад колата, а парктроника веднага ги отазява с пищене.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта