Проблем със 7-степенна DSG

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Slavi1984
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 01 фев 2017 11:02
Автомобил: VW Touran
Двигател:

Проблем със 7-степенна DSG

Мнениеот Slavi1984 » Пет 26 яну 2018 10:00


Здравейте Колеги!
Собственик съм на VW Touran 1.4 Ecofuel tsi с автоматична скоростна кутия DSG7
От известно време се появи следният проблем: Сутрин след палене, точно на 10-тата минута, така както си е на Parking (P), на таблото си изписва "P" и започва да мига гаечно ключе, гася колата, паля я веднага и всичко е ОК, цял ден я карам, никакви проблеми, плавно си превключва и т.н.На другата сутрин това нещо пак се повтаря и пак точно на 10 минута от запалване, без значение дали съм местил лоста.Ако случайно тръгна преди 10-тата минута както си карам и примерно съм на 5-та, започва да мига на таблото D5+ гаечен ключ и колата все едно изключва от скорост, спирам гася, паля и всичко си е ОК.
Не съм усетил никакви нередности с кутията при превключвания и по време на движение.
На какво може да се дължи това??Може ли да е някаква запаметена грешка? И най-вече някой да ми препоръча майстор в София който се занимава с тези кутии, за да му я закарам да и направи една диагностика

Благодаря!




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Проблем със 7-степенна DSG

Мнениеот Karaboev » Пет 26 яну 2018 10:27


Правилно си се насочил една диагностика ще помогне


aakask
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 31 май 2007 16:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със 7-степенна DSG

Мнениеот aakask » Пон 12 фев 2018 23:47


Имам точно такъв проблем с 1.6 тди. На диагностиката показа проблем с налягането на помпата на мехатроника. С диагностиката ще си покаже какво е при теб.
Успех.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта