В момента е Нед 18 ное 2018 9:57
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Защо на някои кадита няма датчик за охладителната течност ? Публикувано: Вто 03 апр 2018 17:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
Е колкото и да загрява не ми се вярва да имат разлика от 40 градуса.Нали минава през масления охладител(поне на моя голф го има и там е завит датчика за т.на маслото) и малко или много го охлажда.
Рекорда ми е 116 гр. при магистрално (ненормално) каране в адска жега,над тези градуси не съм го виждал.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Защо на някои кадита няма датчик за охладителната течност ? Публикувано: Вто 03 апр 2018 18:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN 2000
Така де. Колегата казва, че водата загрява по-бързо от маслото, а то е точно обратното. Никога, нито зиме, нито лете съм видял стрелката на водата да изпревари тази на маслото.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Защо на някои кадита няма датчик за охладителната течност ? Публикувано: Чет 05 апр 2018 7:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
Санде, на теб не ти се вярва, ама аз на предната Джета съм правил 130гр. на маслото по магистрала с пълна газ. Само че тя нямаше маслен охладител. Колкото до това, кое загрява по-бързо - като е студена колата според мен водата вдига малко по-бързо температура, после в даден момент се изравняват с маслото, а ако започнеш да раздаваш газ маслото подминава с немалко температурата на водата. Това съм го установил посредством борд.компютър, където имаш информация за температурата на маслото. Датчикът си беше оригиналния при мен.

Последна промяна от stefan4o на Чет 05 апр 2018 9:01, променено общо 1 път.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Защо на някои кадита няма датчик за охладителната течност ? Публикувано: Чет 05 апр 2018 7:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
Може,аз на предишния голф с 1.6 АЕЕ му бях сложил темп.датчик,обаче го бях монтирал на капака на клапаните и в жегите също съм стигал 120-130 гр,но тогава мислех че датчика лъже,понеже беше китаец :smile Също нямаше маслен охладител.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Защо на някои кадита няма датчик за охладителната течност ? Публикувано: Чет 05 апр 2018 19:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Сандо = на АDY i AGG направо огромен масления охладител

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Защо на някои кадита няма датчик за охладителната течност ? Публикувано: Пет 06 апр 2018 11:15 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Във връзка с първоначалното питане за лампа,важно е преди запалване на която и да е кола без стрелкови показател да установим че работи лампата,като дадеш на контакт

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3

Всички времена са UTC+02:00