В момента е Вто 20 ное 2018 0:34
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: VW Touran T1 1.9TDI Проблем с 6 степенна скоростна кутия FYG Публикувано: Вто 01 май 2018 16:44 
Извън линия

Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Привет група,
Ще помоля по-запознатите от мен да ми дадат компетентно мнение относно следния проблем. Турана е на 312 хиляди километра, предполагам реални. В мои ръце е извършил пробег от 80 хиляди километра и не ми е създавал особени ядове. Отпреди месец, ерго 2 хиляди километра пробег започна шум, наподобяващ тракането на каре при завой. Това се случва само и единствено, когато скоростната кутия е на неутрална или ако е закачена и "лашна" автомобила, като в последния случай се чува, и то само понякога едно претракване. Под лашкане разбирам рязко сваляне на крака от педала на газта, и после отново рязко подаване на газ. Често карам маршрут 200 километра по магистрали и ако няма задръствания е възможно въобще да не се чуе този шум. Има ли задръствания, обаче, стигне ли се до "тръгни-спри" винаги се проявява. По някога е по-слаб, по някога дори се усещат почукванията по пода на колата.
Та ... веднага отидох на майстор - присъдата - скоростна кутия. Въпросът ми е - ако има някой разбиращ от скоростни кутии - какво и кога да очаквам. Ще мога ли да се прибера към България (около 2000 километра) или рискът е голям? За сега е само претракването, скоростите влизат нормално, меко и без проблем. Има ли опасност от блокиране на скоростната кутия, което да изложи хората в автомобила на риск?
Да, знам, че най-добре е всеки автомобил с повреда да се поправи незабавно, знам, че не е хубаво така да се пътува, но бих желал да преценя риска за себе си. Живея в Германия и ремонта е на цената на нова кола, та и за това питам. Ще помоля остроумните отговори от тип "взимам кристалната топка, хвърлям малко боб и ей сега ще ти кажа" да ги спестите. Очаквам ако някой е имал подобен проблем да сподели за да си направя преценка дали да я качвам на автовоз или рискът да мина 2000 километра с нея е оправдан. Благодаря предварително.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran T1 1.9TDI Проблем с 6 степенна скоростна кутия FYG Публикувано: Сря 02 май 2018 17:51 
Извън линия
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Потребителски аватар

Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
дублиране на тема
ако имаш нещо да добавиш използвай старата си тема

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00