VW Touran T1 1.9TDI Проблем с 6 степенна скоростна кутия FYG

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
tntodor
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 05 дек 2015 16:59
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Местоположение: Мюнхен

VW Touran T1 1.9TDI Проблем с 6 степенна скоростна кутия FYG

Мнениеот tntodor » Вто 01 май 2018 16:44


Привет група,
Ще помоля по-запознатите от мен да ми дадат компетентно мнение относно следния проблем. Турана е на 312 хиляди километра, предполагам реални. В мои ръце е извършил пробег от 80 хиляди километра и не ми е създавал особени ядове. Отпреди месец, ерго 2 хиляди километра пробег започна шум, наподобяващ тракането на каре при завой. Това се случва само и единствено, когато скоростната кутия е на неутрална или ако е закачена и "лашна" автомобила, като в последния случай се чува, и то само понякога едно претракване. Под лашкане разбирам рязко сваляне на крака от педала на газта, и после отново рязко подаване на газ. Често карам маршрут 200 километра по магистрали и ако няма задръствания е възможно въобще да не се чуе този шум. Има ли задръствания, обаче, стигне ли се до "тръгни-спри" винаги се проявява. По някога е по-слаб, по някога дори се усещат почукванията по пода на колата.
Та ... веднага отидох на майстор - присъдата - скоростна кутия. Въпросът ми е - ако има някой разбиращ от скоростни кутии - какво и кога да очаквам. Ще мога ли да се прибера към България (около 2000 километра) или рискът е голям? За сега е само претракването, скоростите влизат нормално, меко и без проблем. Има ли опасност от блокиране на скоростната кутия, което да изложи хората в автомобила на риск?
Да, знам, че най-добре е всеки автомобил с повреда да се поправи незабавно, знам, че не е хубаво така да се пътува, но бих желал да преценя риска за себе си. Живея в Германия и ремонта е на цената на нова кола, та и за това питам. Ще помоля остроумните отговори от тип "взимам кристалната топка, хвърлям малко боб и ей сега ще ти кажа" да ги спестите. Очаквам ако някой е имал подобен проблем да сподели за да си направя преценка дали да я качвам на автовоз или рискът да мина 2000 километра с нея е оправдан. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Touran T1 1.9TDI Проблем с 6 степенна скоростна кутия FYG

Мнениеот Pichaga » Сря 02 май 2018 17:51


дублиране на тема
ако имаш нещо да добавиш използвай старата си тема



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта