Шаран 98г./7м/110к.с./afn - странен проблем със скоростна кутия

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Шаран 98г./7м/110к.с./afn - странен проблем със скоростна кутия

Мнениеот milefox » Пон 14 май 2018 9:13


Здравейте колеги, от 1 година и половина съм собственик на Шаран 1998г. 110кс afn с автоматични скорости. До сега не съм имал проблеми със скоростите, но от два дни сякаш като включа на директ и кутията вместо да започне да реди скоростите влиза сякаш на втора и така си върви само на втора. По някое време след изгасяне на двигателя и последващо стартиране всичко се оправя. След изгасяне на двигателя пак се връща проблема. Възможно ли е някое реле или бушон да прави беля или не е електрически проблема, защото се появи и проблем във централното заключване където шофьорската врата се отключва и заключва когато си поиска и при натискане на дистанционното алармата не издава звука който имаше до преди няколко дни. Ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми да пише. А, забравих да кажа че маслото и филтрите на кутията са сменяни преди около 4 месеца.




Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Шаран 98г./7м/110к.с./afn - странен проблем със скоростна кутия

Мнениеот milefox » Съб 25 авг 2018 7:09


Здравейте колеги, няма ли някой да напише нещо по темата ?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Шаран 98г./7м/110к.с./afn - странен проблем със скоростна кутия

Мнениеот radotom » Нед 26 авг 2018 18:42


А диагностиката какво показа?


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Шаран 98г./7м/110к.с./afn - странен проблем със скоростна кутия

Мнениеот milefox » Чет 04 апр 2019 20:55


Здравейте,колеги макар и със забавяне искам да съм в помощ на всички.Проблема със скоростите излезе от Деа датчика на скоростната кутия които явно не виждаха оборотите на двигателя и правиха каквото си искат.Смяна на двата датчика+ смяна на актуатор на турбо +почистване на турбо + труд ми излезе 200 лв. Споделям това да се знае долу горе какви пати излиза след ремонта на проблема ,като тук има и турбо. Поздрави на всички от VAG групата :)



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта