В момента е Сря 21 ное 2018 6:28
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Чет 31 май 2018 17:40 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте,на всички с метанови touran_ни :). Аз също съм нов във Форума както и до сега никога не съм бил притежател на автомобил от Vag group. Наскоро получих по наследство VW Touran 2.0 EcoFuel. Беше на баща ми, който я купи втора употреба от автокъща. Знам че е внесена от Италия. Единствената информация която успях да открия е че е сменил маслото на 164 000 км. (не знам дали са реални), а вискозитета му е 5W30 и следващата смяна трябва да е на 179 000 км. Колата в монета показва 172 000 км. Карам колата от 1 месец и съм изминал около 2500 км. Към момента колата се държи безупречно и нямам забележки. Може ли някой, който кара такъв автомобил да ми даде няколко съвета:
1. Какво масло е желателно да се сложи?
2. С какъв модел свещи е автомобила и на колко хиляди км. трябва да се сменят?
3. Баща ми беше получел писмо за безплатна смяна на метановите бутилки. Желателно ли е да се сменят?
Благодаря ви предварително.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Пет 01 юни 2018 6:39 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
1.5/30
2. По каталог,каквито препоръчва призводителя.
3. Направи го.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Пон 04 юни 2018 7:11 
Извън линия

Автомобил:
Двигател: BSX
1.маслото с което BSX излиза от завода е 5w-30 , за марката на маслото вече сам избираш но то трябва да отговаря на стандарт 504.00 / 507.00
2.свещта е NGK BKR6E (смяна на 30 хил.), но може да се поглезиш с иридиева BKR6EIX (тройно по-скъпа ,смяна на 50 хил.)
3.подмяната на метановите бутилки е абсолютно задължителна (при положение че не се плаща нито лев) ,извършва се само в оторизираните сервизи, побързай за да не изтече акцията че не искаш да знаеш колко струва подмяната ако трябва ти да я плащаш

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Вто 03 юли 2018 10:36 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Къде може да се провери или попита за смяната на метоновите бутилки?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Вто 03 юли 2018 10:42 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Фолксваген.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Вто 03 юли 2018 16:03 
Извън линия

Автомобил:
Преди можеше да се провери в сайта на VW лекотоварни по VIN номера дали автомобила е привикан за акция,аз там го видях

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Вто 03 юли 2018 17:12 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Благодаря ще проверя

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Сря 04 юли 2018 6:16 
Извън линия

Автомобил:
Ето тука
http://cnginfo.volkswagen.com/bg/bg/hom ... ck-own-car

Ако си в списъка се обаждаш в оторизиран представител където ти е най-близко и си записваш час (за София това са :Порше Изток и Порше Юг)
Оставяш сутринта-вечерта взимаш
Трябва да ти издадат документ
Не се плаща абсолютно нищо

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: VW Touran 2.0 EcoFuel какво масло, свещи и смяна на метановите бутилки? Публикувано: Сря 08 авг 2018 18:16 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Благодаря много на всички отзовали се. При проверка по VIN номер в сайта излиза, че автомобила е засегнат от акцията и бутилките трябва да бъдат сменени. Записах се за смяна на бутилките в ХАС Пловдив. Казаха, че ще се обадят когато пристигнат но от тогава мина месец и половина. Май ще трябва пак да ги посетя.
Още веднъж благодаря на всички за полезната информация.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00