Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
ahmed.nervet
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 14 юни 2017 0:39
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 1 9tdi 116 pd 2001
Местоположение: Шумен

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ahmed.nervet » Вто 04 дек 2018 23:59


Здравей колега как е сега на студа стопля ли се купето как е само с предното парно.
И как обезвъздуши предния радиатор кой маркуч искара този дето има датчик ли?




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 05 дек 2018 0:08


..хммм... интересно... следя... :c010


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 603
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот miro_toyaga » Сря 05 дек 2018 8:09


колеги незнам как ви се занимава . Мойта я сервизирах-ремонтирах и съм сия врзал на дистанционо да я паля от нас като намерих схемите на ебершпрахер и пуснах климатроника на работи и в режим HE да духа топло когато е запалена дистанционо. Нема текъв кеф слизаш вътре топло и двигателя загрял всичко размръзнато


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот kris11 » Сря 05 дек 2018 11:18


Bobi на задния вентилатор сигурно е дал фира таралежа, а може и да е за четки ел.двигателя. 8-9 лв са на Бош.
И не Ханс е творил , а всичко по купето е дело на Форд.
Руснаците слагат топлоизолация на тръбите отдолу.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Сря 05 дек 2018 12:20


Оставете тази простотия с изолацията на тръбите за хумористичния отдел, с ракетата и двете директно от тройника - резултата е че колата става голф 4ка (говоря за вместимост на охладителна течност) Премехнах и циркулационната помпа, най големия зор беше с радиатора на парното, обезвъздушавантето стана само след като извадих ДЕСНИЯ маркуч и надух с въздух под налягане в казанчето(разшитителния съд) при запален двигател докато не текна. Вече колата е продадена беше около 0° и новия собственик оцени труда и крайния резултат от премахването на печката, разбира се аз това работя и всичко бях направил както трябва. А и човека ми е познат не се оплаквал още че при -15 няма парно
Сами да вметна че тази интервенция ми се отрази най много върху разхода, преди да паднат студовете колата си загряваше като бензинка, преди трябваше 10км да карам да дигне 90°, след шунтирането за 4 км градско си залепва на 90 и не мърда това ставаше при около 0° после я продадох. Сега новия Ван който ще взема ще гледам да няма тази "екстра"


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ivuchev » Сря 05 дек 2018 15:12


Какво си намислил? Като модел ? Пак ли ще е дизелче ?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ivuchev » Сря 05 дек 2018 15:15


miro_toyaga написа:колеги незнам как ви се занимава . Мойта я сервизирах-ремонтирах и съм сия врзал на дистанционо да я паля от нас като намерих схемите на ебершпрахер и пуснах климатроника на работи и в режим HE да духа топло когато е запалена дистанционо. Нема текъв кеф слизаш вътре топло и двигателя загрял всичко размръзнато


Така се прави когато искаш да си имаш печка , работеща ( и особенно с дистанционно) трябва и нов акумулатор , но кефа цена няма все пак . Иначе побългаряването е идея и компромисно решение . Винаги има начин.


Потребителски аватар
ahmed.nervet
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 14 юни 2017 0:39
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 1 9tdi 116 pd 2001
Местоположение: Шумен

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ahmed.nervet » Сря 05 дек 2018 18:17


Колега казваш десния маркуч но има значение от коя страна си на колата.
Или дето има датчик ли му викаш дясния


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Сря 05 дек 2018 19:58


ivuchev написа:Какво си намислил? Като модел ? Пак ли ще е дизелче ?

Да си кажа честно съм заклет фен на дизела, но в момента карам s350L Diplomatic w221 и съм да си кажа честно - впечетлен е точната дума от качеството на Мерцедес, не от динамичните седалки а от качеството на малките детайли няма нищо по салона да скърца да дрънка да ме дразни като стърчи и хиляди неща заради които продадох Шарана, но разбира се няма да ходя с него в гората въпреки че е с окачване ABC и става по висок от Шарана, но ми жал като карам през павета камоли да го кача на хижа Бъндерица. Спял съм се на Пежо експерт или Ситроен Джъмпи около 2013 14 година 2.2HDI имаме такова служебно и няма да казвам че работя към 24H Service, но като тръгна с него през зимата пътувам по потник а няма печка и е с метър по голямо от Шарана на разход същото но събирам доста повече и като реша да изпреварвам не се чудя по 5 мин дали да тръгна както когато съм с Шарана за това купе 116 коня са много малко особено както пътувам фулл просто е правен петък вечер и хич не са го направили ама хич.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Сря 05 дек 2018 20:00


ahmed.nervet написа:Колега казваш десния маркуч но има значение от коя страна си на колата.
Или дето има датчик ли му викаш дясния

Винаги заставам пред колата, тоест маркуча да го виждам, от там на седне вече знаеш коя е дясната ти ръка. Мисля че има снимка на първата страница


Потребителски аватар
ahmed.nervet
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 14 юни 2017 0:39
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 1 9tdi 116 pd 2001
Местоположение: Шумен

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ahmed.nervet » Сря 05 дек 2018 20:11


Мерси колега


Karlos4340
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 сеп 2015 18:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karlos4340 » Сря 27 май 2020 22:22


Здравейте колеги
Може ли да помоля колегата карабоев да напише стъпка по стъпка премахването на печка, че наистина зимата е ужас , аз също съм с форд галакси и се стопля парното леко след 20 км, а не ми се занимава да правя печка, мисля да я премхна с помоща на колегите които вече са го правили.
Искам да попитам
1. дали циркулационата помпа трябва да се премахне след като се премахне печката .сега в момента помпата работи дори като угася двигателя , дори и колата да е стидена, това нормално ли е ?
2. Долу като се отрржат тръбите не може ли да се вържат лявата с дясната тръба вместо да се затапват.
Ако може тел на колегата карабоев като по кометентен евентуално за съвети
Благодаря :)


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот bobitur » Нед 31 май 2020 12:24


Никакво отрязване с една 180 гр. Гумено съединение от единияя метален се връща към другия. Преди печката. А помпата може да и махнеш кабелите.


Karlos4340
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 сеп 2015 18:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karlos4340 » Сря 03 юни 2020 17:09


Колега как никво рязане , нали режем тръбите колегата от търново нали е описал че се режат и сложил снимка с тапите, ако не ае режат тръбите то остава безмисленно да се сложи само гумена тръба от едно в друго ;) ако може да поясниш малко по подробно или да оставиш тел за веъзка ако си правил тази процедура :)


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот goppa » Сря 03 юни 2020 19:50


bobitur написа:Никакво отрязване с една 180 гр. Гумено съединение от единияя метален се връща към другия. Преди печката. А помпата може да и махнеш кабелите.

Ако направиш байпас на задното парно оставаш и без предно парно -факт. Двата топлообменника са свързани паралелно. И когато лишиш кръга на задното парно от хидравличното съпротивление на задния радиатор и печката, водата минава по лесно през байпаса отколкото през радиатора на предното парно.
Слагат се тапи на маркучите към задното парно ако искаш да ампутираш печката.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта