Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Чет 14 юни 2018 14:22


Колеги днес реших да шунтирам печката. Одрязах тръбите и с маркуч ги съединих да циркулира антифриза без печката. Обаче вече един час каране няма парно отпред а преди имаше. Дайте идей какво да направя за да объзвъздуша предния радиатор. Преди имаше парно. Колегата goppa ме посъветва да затапя тръбите за да върви водата през вътрешния радиатор
Прикачени файлове
20180614_151433.jpg




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Чет 14 юни 2018 17:18


20180614_171530.jpg
ТУКА БЕШЕ НАЙ ГОЛЕМИЯ ЗОР ДОКАТО РАЗКАЧА ПАРНОТО ЗА ДА ОБЕЗВЪЗДУША
Колеги след големи ядове всичко е наред вече, както се казва няма печка няма проблем. Наложи се да разкача самото парно където влиза в купето у да надувам през разшитителния съд иначе няма обезвъздушаване. Затапих и двата изхода за печката и я изхвърлих надалеч от колата. Сега колата загрява много по вързо, а през парното духа меко казано горещ въздух както никога досега(ще видя зимата как ще е но1000% ще е в пъти по добре от както беше) и така ще намалее и разхода защото вече колата ще стопля по бързо и вече тръбите под колата са история и няма да се охлаждат от студения въздух през зимата.
20180614_173059.jpg
ЕТО КАК ЗАТАПИХ ТРЪБИТЕ


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ivuchev » Чет 14 юни 2018 23:44


Сега е топло и загрява ама зимата незнам как ще е . Какво и беше на печката? Ел водна помпа работи ли ти ?


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Пет 15 юни 2018 5:48


Ами да помпата за циркулация работеше но и извадих буксата, ще я махна да не ми пречи. Днес или утре ще правя на една Алхамбра същото упражнение. 2 литра по малко течност имам вече загрява осезаемо по бързо Но разбира се като дойде зимата тогава ще видим. Братовчеда има Голф 4 със същия мотор, като разгледаме и сравнихме в програмата където поръчвам части наработа видях че освен предното окачване двигателя и радиатора за парно е същия като на Г4, е неможе в Голфа на стои на -10 по потник а аз да карам Шарана с ръкавици, въпреки че Шарана е малко по обемен съм сигурен че ще е по добре отколкото беше с не работеща печка, а и най важното че ще загрява доста по бързо и съответно и няма да гори като Зил зимата

Едит: Само да спомена че съм напълно съгласен че с работеща пчека е най-добре, но в моя случей както е сутрин тръгвам оставям малкия на градина 7-8мин каране и гася, после мина да си сзема закуска пак 7-8 мин и гася, и така ма 2-3 места като спирам и тя печката неможе да влезе в режим и затова реших да не я правя а според мен да я махна и да остане както всяка една нормална кола.


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот petrushkov » Пет 15 юни 2018 6:44


Колега, за донагревател на купето не я виждам тази печка, но дали не си струва да се преработи като автономен подгрев на двигател за зимата ?


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Пет 15 юни 2018 7:35


petrushkov написа:Колега, за донагревател на купето не я виждам тази печка, но дали не си струва да се преработи като автономен подгрев на двигател за зимата ?

Както казах и по горе няма смисъл, при нас зимите не са както в Швеция даречем. Имах Сааб 8 години и там печката си беше отделна система можеше дори и на 220 волта да работи и сутрин като си я нагласях да пали в 7 до 7.30 течността в колата вече е на 30° ако е в гараж. Имам Toyota avensis d4d там има точно такъв вид нагревател на 12 волта разбира се, много бързо подгрява докато чакам да слезят жената и малкия и почва да отлепя стрелката 7-10 мин някъде и вече си духа топло. При Мерцедес всички тръбопроводи вървят вътре в купето дори и да не работи печката както е в 90% от колите да не казвам 95% няма загуба на топлина и съответно няма нужда да се премахва. Понеже работя с хора в тази област и винаги питам как е през зимата Шарана отговора е един и същ "УЖАС НЕ ПИТАЙ", защото не им работят печките и на никой не му се дават 80 100 лева за ремонти всяко лято и после резултата пак е същия печката не пали, я свещ я цедка се е затлачила я циркулационната помпа е заминала. Мисля че за наще зими това което направих няма да имам проблем.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот kris11 » Пет 15 юни 2018 11:06


Karaboev написа:.. питам как е през зимата Шарана отговора е един и същ "УЖАС НЕ ПИТАЙ",

:Mr Green Fun Аз не се оплаквам от парното пък.Даже е много горещо.
@"ТУКА БЕШЕ НАЙ ГОЛЕМИЯ ЗОР ДОКАТО РАЗКАЧА ПАРНОТО ЗА ДА ОБЕЗВЪЗДУШАКолеги след големи ядове всичко е наред вече, както се казва няма печка няма проблем. Наложи се да разкача самото парно където влиза в купето у да надувам през разшитителния съд иначе няма обезвъздушаване."

Не знам само как сложи после скобите ? Като сменях радиаторче парно след сума ти играене успях да закача едната скоба. Но другата на 3 ника дето е темп. датчик - сложих червячна скоба ,че нямах повече нервиИИ.
Но обезвъздушаването го направи като по книга - докато включи хеликоптера. Долях малко антифриз и толкова. Не съм пълнил радиаторчето. Да не би водната помпа да е пътник ? Лопатки или турбината да превърта ?

Офф прием подарък циркулационна помпа. :wink


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Пет 15 юни 2018 17:53


Ами има си специален инструмент за скобите утре ще го снимам ако не забравя. И най важното е да се намажат с течна грес за да не стане бела с маркуча защото слагането е проблем на скобите. Относно водната помпа я сменях септември при смяна на ангренажа има няма 10к км. Само да спомена в случая с обезвъздушавантето, че не съм вчерашен 21 години съм по сервизите вече, дигай я на една страна на крик вадих малкия маркуч на разшитителния съд, смуках с инструмента за смяна на спирачна течност е няма и няма докато не развих радиаторчето на парното надух и веднага загря, оставих я, тази сутрин долях около 0.5л и предполагам това че е края на мъките с обезвъздушавантето. Иначе като сменях ангренажа нямаше никакви проблеми парното се появи веднага все пак знам какво да гледам първо а това е парното от тогава не съм доливал и капка.
Оффф никви грижи нямаш Крис само да намеря коляно и я махам. Другата седмица ако няма много работа ще отъргам всичко и всякъкъв кабелак който остана от печката заедно с радиатора отзад, но мен не ме бърка имам още 3 коли (и няколко още служебни) с брилянтно парно така че ще съм натопло през зимата. За протокола да спомена че имаме служебен (на бащата) Vw Т5 е няма печка (от италия е внос) товаропътнически е и пак е сравнително топло през зимата така че съм обнадежден че ще стане така само с предно парно и 2литра по малко течност


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот kris11 » Пет 15 юни 2018 19:33


Аз от задно парно не се отказвам. Аз си трая на студ и не понасям да ми духа горещо я лицето или краката. Мога и без парно.
Но на дълъг път зимата возя кокошки . на ски/ дето все кудкудякат, че им е студено - газ на задно парно и аз доволен.
Ако се сдобия с циркулационна помпа - ще я вържа към 1 таймер за 2-3 мин да върти след като спра.След работа качвам нагорнище в почти задръстване и вдига температура, оставям я на ПХ да поработи 1-2 мин. ама ме е страх за кратуната да не се деформира нещп.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Съб 16 юни 2018 8:31


Ето с какво само може да се извади скобата за парното
Прикачени файлове
20180616_093039.jpg


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Сря 26 сеп 2018 8:21


И така вече захладня сутрин. При 6° колата загрява за 3 км в града на 90° и духа меко казано горещо, сега като спускам продължително по нанадолнище не пада стрелката както преди а държи 90°. Мога да каже, че вече Шарко е както останалите ванове Без Печка Но с Парно.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот ivuchev » Чет 27 сеп 2018 12:55


А задното парно отреза ли го
Аз вчера сменявах термостат и изтикоха 5 литра , само налях , затворих и после още малко налях и парното на духалкити жъка , сама се е обезвъздуши. А имам и задно парно , но колата е бензин все пак.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Чет 27 сеп 2018 19:35


Разбира се, както се вижда на снимките това е най важното което направих, тази сутрин беше -1° и колата си загря както е когато е 30°, много съм доволен се едно не е моята кола, докато оставя детето на градина и вътре е топло. Имаше спор че предния радиатор е малък и няма да смогне, но нищо подобно както и на Пежо експерт(кола с 1.5м по голяма от Шарана а няма печка) топли цялата кола, наистина не виждам приложение на печката освен ако не е -15 20 но на всички коли и ванове които съм карал е напълно безмислена и затова и нямат фабрично и само с предно се топли отлично


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот bobitur » Вто 02 окт 2018 9:44


Моята кола нямаше печка, а задното парно не тръгваше вентилатора, вече 5 години съм със предно само. Като клапата си е наред и радиатор парно е добро, т.е. не е евтино китайско всичко си е добре. Загрява си по добре без задния кръг, тъпо инженерно решение тръбите да вървят отвън и то без никаква изолация. Ханс е решил да топли атмосферата явно.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Vw sharan 1.9 TDI AUY Премахване на Печка

Мнениеот Karaboev » Вто 02 окт 2018 10:31


Много си прав колега. Много неща в тази кола са правени от Ханс петък вечер и много е бързал швабата. Да си направиш парното в къщи а тръбите да вървят отвън на зградата. Даже и по лошо създава се вакуум между пътя и колата и направо става един прекрасен охладител. Вече имам двама клиенти на които шунтирах печките в сервиза и са доволни



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта