Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот roly » Вто 03 юли 2018 13:39


Щом не пуши бяло от ауспуха, значи не влиза в цилиндрите, което не е гаранция, че гарнитурата е здрава- може да тече навън!
1. На студен двигател прежалваш си белотата на едната ръка и обхождаш гарнитурата отвън и през 10см. поглеждаш- има ли мокро, там е. Може да има масло и мръсотия, но няма ли капка- ОК е гарнитурката.
2. След това правиш тези любовни движения с около фланеца на датчиците, ако имаш охладител и на скобите на водните съединения за радиатора.
3. Вдигаш стелките и ако отдолу са мокри- радиаторче парно/кранче.




kriki
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 10 авг 2013 18:28
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI 4motion
Двигател: AUY 2002
Местоположение: Sofia

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kriki » Вто 03 юли 2018 15:09


Маркучите ги надува, но това е нормално - 1.4-1.6 атмосфери дават че е нормално. Аз няма как да проверя колко е налягането точно ...
Но незнам дали е нормално да има налягане в системата няколко дни след като не съм я карал.
Проблема не е решен все още, вчера пътувах и за 200км изчезна 1литър антифриз (засичам на студен двигател) ...
Затова и питам за сервиз, моля споделете къде си правите шараните в София ? Моя сервиз където го правих преди не работи вече :( ...
Ако не успея спешно да намеря сервиз, мисля да сипя и пробвам добавка за спукан радиатор на xenum bulmotors, както един колега ми препоръча.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот tdi fen » Вто 03 юли 2018 15:12


не нормално най-вероятно е гарнитура или глава правихте ли тест за изгорели газове


kriki
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 10 авг 2013 18:28
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI 4motion
Двигател: AUY 2002
Местоположение: Sofia

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kriki » Вто 03 юли 2018 15:26


Не съм правил нищо защото не знам къде да ида да свършат работа ....


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот stefarata » Вто 03 юли 2018 15:31


Виж в раздел "сервизи", например клубен такъв http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=7096


kapeto
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 03 мар 2010 13:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия
Контакти:

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kapeto » Вто 03 юли 2018 18:19


Най вероятно е гарнитура,ако губи антифриза на дълго.Теста за изгорели газове не всеки път показва,най добре сложи нещо под разширителният съд и след това виж дали се е намокрило.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kris11 » Вто 03 юли 2018 20:12


голЕм радиатор , ако има мазно по преден джам радиаторче парно, туй чудо има циркулационна помпа опипай и нея.


kriki
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 10 авг 2013 18:28
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI 4motion
Двигател: AUY 2002
Местоположение: Sofia

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kriki » Чет 05 юли 2018 19:52


Звънях на доста сервизи в Сф оня ден- никой не иска да ме приеме, всички били задръстени с коли... егати ужаса.
Относно въпроса на колегата kris11 - колега не съм монтьор и не искам да ставам такъв, нямам си дори идея кое е фланеца, който трябва да проверя, дори не знам къде се намира водната помпа (знам само тая допълнителната за печката къде е), а и нямам никакви условия и време да разглабям в центъра на София.

НО проблема е решен за момента докато пак не се появи. Днес минах 400км и няма загуба.
Порсто сипах тази добавка (за което много благодаря на колегата от форума, който ми я препоръча):
http://xenum.expertoils.com/index.php?i ... er=product
Дано не се счита за реклама някаква - но работи, колкото и да не ми се вярваше !
Течността не е мръднала. Не знам колко ще изкара, но си е някакво временно решение поне.
Поздрави и благодаря на всички за съветите.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот stefan4o » Пет 06 юли 2018 6:41


Скоро ще очакваме друга тема. Тези добавки са нож с две остриета. Теч се оправя като се локализира и отстрани. Другото е залъгалка.


Потребителски аватар
dostoevski
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 17 фев 2015 22:34
Автомобил: audi
Двигател: BKE 2005

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот dostoevski » Пет 06 юли 2018 7:58


Имах същия проблем с моя автомобил.Губеше ми антифриз без да има видим теч.Гледахме къде ли не,търсихме проблема навсякъде и въпреки това видимо нищо не излизаше.На своя глава реших да сменя радиатора (като преди това бях пробвал и с добавки за спиране на теч в радиатора,но без успех).Реших си окончателно проблема след смяната.Не знам дали твоя проблем може да е като моя,но щом си пробвал и имаш успех - карай си колата и си свиркай без да се тревожиш.Желая ти успех!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kris11 » Пет 06 юли 2018 10:31


stefan4o написа:Скоро ще очакваме друга тема. Тези добавки са нож с две остриета. Теч се оправя като се локализира и отстрани. Другото е залъгалка.

Няма страшно - ще се прояви в неподнодящо време - зимата. Иоли радиатор или радиаторче парно. Смяна на радиаторче парно е от най-забавните преживявания особено при Шаран и сие.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот beboyan » Вто 10 юли 2018 0:17


50 000 км вече навъртях с добавката на сеат леон 1.4 тси, който мистериозно губеше по 200мл на седмица. На пасата си я сложих профилактично и после "комично" паднах с предницата в една зейнала шахта до кръстовището на Горубляне. Като ме дръпна пътна помощ една гума, с която някой беше маркирал шахтата някак си ми проби радиатора отдолу. Изтекоха двайсетина капки и се затвори от само себе си. Ходих на сервиз, надухме с 1.5 бара с работещ и неработещ двигател, но теч не се установи... магическа е тая добавка. Да не говорим, че и за маслото сложих друга добавка и там за около 2000км вече спрях да доливам, че за 8 000 км преди това изгори 1 литър....


kiril_kirilow2
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 21:30
Автомобил: VW Sharan
Двигател: TDI ASZ 2003
Местоположение: Хасково

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kiril_kirilow2 » Вто 10 юли 2018 22:05


Здраве колега , имах подобен проблем със Шарана от подписа.
Губеше антифриз без видими течове - докато в един момент не видях казанчето с антифриз изцапано със масло.
Реши се със смяна на масленият радиатор/маслен охладител - всеки го нарича по различен начин.Намира се под масленият филтър.
Успех !


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Загуба антифриз - няма видим теч ??! Sharan, 4motion AUY 2002 TDI

Мнениеот kris11 » Сря 11 юли 2018 8:33


kiril_kirilow2 написа:Реши се със смяна на масленият радиатор/маслен охладител - всеки го нарича по различен начин.Намира се под масленият филтър.

Там уплътнението също е с О пръстен.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта