климатроник шаран

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
emi_bh
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

климатроник шаран

Мнениеот emi_bh » Сря 04 юли 2018 19:43


Здравейте става въпрос за шаран от първите96год бензинов ADY МОТОР както си карах се чу странен шум и присфири ремъка изключих климатроника и шума изчезна закарах го до едни момчета който се занимават с климатици компресора на климатика се върти на ръка но не ще да включи допълнихме с фреон и пак не ще не ходи ток до компресора има ли някой идея да ли има бушон за компресора или реле защото всички бушони са здрави и панела си работи с посоките само че не включва компресора




emi_bh
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: климатроник шаран

Мнениеот emi_bh » Чет 05 юли 2018 8:39


никой ли не знае


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: климатроник шаран

Мнениеот stefarata » Чет 05 юли 2018 9:14


Отиди тук http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=44549 и ще ти решат проблема. А никой няма гадателски способности за да ти каже защо не включва компресора.

zfa159 написа:Винаги съм се чудел на подобни мнения.Не искам да обидя никого,ама помислете малко преди да напишете такава тема (а вече има 4-5 такива само в този раздел).Причините могат да са около 10 неща,за които се сещам на първо четене...датчик за налягане на фреона,кабели,релета,датчик за външна температура,датчик на изпарителя,бобина на компресора,куплунзи,термозащита на компресора (някои имат). Как да познаем кое е,за да го кажем и да тръгне всичко,не сме врачки,няма и да станем...
Ел. схема има в Аутодата,грешна,ама горе-долу става...само дето заради нея,редовно в сервиза идват коли,които са със съсипани климатици...защото климатика не е система,която можеш да си ремонтираш пред блока...достатъчно е да пуснеш + на компресора за няколко минути директно и ако в системата няма фреон (съответно и масло за смазване),компресора става на салата и 300лв назад от раз.Същото важи и ако има фреон и не пуснеш и перката отпред да охлажда кондензатора...да не говорим за подаването на напрежения и маси срещу управляващите изходи на електронните блокове,което редовно го наблюдавам и човека вика "аа да,аз забих тук 12V да видя какво ще стане и дали ще тръгне климатика,понеже според схемата така и така"....е уви нито тръгва,нито става нещо много интересно,освен че трябва нов контролер и 200лв назад за него.
Нямам спомен някога да съм взел на човек от този форум и клуб,повече от 20лв за диагностика на проблем с климатика и отстраняването му,ако е електрически и не изисква смяна на неща по системата.В раздел "Сервизи" може да се прочете,че аз се занимавам с климатици,както и още няколко колеги,също така,че Ники и Мишо в Герман се занимават с ел. проблеми и могат да решат проблема по ел. на климатика,ако аз не ви кефя или съм ви далеч (все пак с тях сме на двата края на града и зависи вие в кой край сте),още 4-5 колеги и те се занимават с ел. и могат да решат проблема за 5 минути.Ако нещата опрат до проблем с фреона,те ще ви пратят при мен или при друг техен човек,който няма да ви вземе 100 кожи и да ви излъже.Така драмата с неработещия климатик се решава за няма и 2 дни и всичко е ок и колата е готова без изгарянето и почупването на 413 странични неща.Иначе има да мерите като ненормални с пробници и кабеляци до припадък,без много ясна идея какво се случва..е, на някои това им е забавно де. Не разбирам защо колеги от София не търсят помощ от мен или мои колеги от раздел "Сервизи", а хора от Пловдив,Русе,Стара Загора,Кърджали и къде ли не още, от другия край на България дори,идват да правим разни неща и да се борим с климатиците.
Надявам се,че никой няма да приеме лично това,което съм написал и ще го осмисли правилно...нямам нищо против да си потрошвате колите и аз да печеля пари на ваш гръб (вярвам,че и моите колеги,котио се занимават с климатици също нямат нищо против),ама идеята тук е да си помагаме един на друг и смятам за мой дълг да ви обясня,че при проблем с климатика,ако нямате нужните познания по тези системи и поне основни ел. познания,излиза доста по-евтино да се обърнете към сервиз възможно най-бързо,вместо да експериментирате и да го потрошите окончателно и ремонта да стане 5 пъти по-скъп,от колкото е щял да бъде първоначално.
:beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: климатроник шаран

Мнениеот kris11 » Чет 05 юли 2018 10:19


emi_bh написа: компресора на климатика се върти на ръка но не ще да включи допълнихме с фреон и пак не ще не ходи ток до компресора има ли някой идея да ли има бушон за компресора или реле защото всички бушони са здрави и панела си работи с посоките само че не включва компресора


Като застанеш отпред Предпазителите за климатика /компресора за пред акумулатора под прозрачно капаче. 5А и и като лента 4-5мм широка. Провери и ги двата. Релейния блок е в ляво от тях в 1 кутия. Премери дали на ел.магнитната муфа идва + и дали намотката е здрава / верига/.Може да е прекъсната намотка.
Пресостата ти е зад и под десен фар .Провери до куплинга му дали идва + .

П.П. И не се допълва с "фреон" , а се източва, измерва се колко е и тогава се добавя нов + масло + осветител за локализиране на пропуски.


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: климатроник шаран

Мнениеот vladovelin » Чет 05 юли 2018 13:06


За да присвири ремъка трябва компресора да е блокирал или да се върти трудно.
Как разбрахте че на ръка се върти от шайбата, като не идва напрежение до компресора за електомагнита?
Сигурно на ръка сте въртяли само шайбата.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: климатроник шаран

Мнениеот hooligans » Чет 05 юли 2018 13:10


Оправи си заглавието според шаблона!
viewtopic.php?f=94&t=446473


emi_bh
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: климатроник шаран

Мнениеот emi_bh » Нед 08 юли 2018 18:45


Благодаря на всички колегата kris11 ме насочи беше единия бушон от пред проблема е решен темата е за триене



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта