Touran 1T 2003г. проблеми с контактния ключ

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
maksi
Мнения: 199
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 14:21
Автомобил: VW Touran
Двигател: AZV
Местоположение: Радомир
Контакти:

Touran 1T 2003г. проблеми с контактния ключ

Мнениеот maksi » Пет 07 сеп 2018 15:22


Здравейте,

След изваждането на ключа от контакта не се прекъсва веригата.Вследствие на това доста всичко в колата остава да работи,а някои модули не тръгват(реагират).
И по-точно:
-Зумера за забравени фарове не работи(всички микроключета са ОК и си палят плафоните при отваряне на всяка врата);
-Оригиналният плеър в колата продължава да работи-проверих кабелите отзад-няма презакачания и други модове;
-След изваждане на ключа плафоните в купето не светват;
-Централното заключване с бутоните от ключа не работи,тъй като колата си "мисли" че ключа още е на нея-ключовете са обучени отново,VAG-Com ги разпознава и отчита натискането на всеки един бутон.
-Волана се заключва без проблеми,но това мисля,че не е свързано с основният проблем,който имам.
П.С.Колата е закупена директно от немското мобиле от мен и докарана с платформа,така че реално и наистина аз съм първият собственик тук,което значи че изключваме всякакви тукашни намеси на търговци и джамбази по колата.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Touran 1T 2003г. проблеми с контактния ключ

Мнениеот kris11 » Пон 10 сеп 2018 10:20


Можеда е пипано по кодировките с VCDS.
Относно плеара - изклюва ли се сам след 30 мин?


Потребителски аватар
maksi
Мнения: 199
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 14:21
Автомобил: VW Touran
Двигател: AZV
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: Touran 1T 2003г. проблеми с контактния ключ

Мнениеот maksi » Пет 26 окт 2018 5:52


Вече да.
След като разглобих всичко около волана(включително и него) всички кабели и букси бяха обработени с контактен спрей и проблема вече е решен.Процедурата бе успешна и за ESP-то,тъй като и то набиваше грешка заради датчика(буксата).
Сега вече всичко работи-дистанционното централно,плеъра гасне с ваденето на ключа,също така работят и плафоните и зумера.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Touran 1T 2003г. проблеми с контактния ключ

Мнениеот Kalin72 » Пет 26 окт 2018 10:32


По същия начин се решава и проблема с круиз контрола :)
Изобщо, почистване и обработване с контактен спрей трябва да е първото нещо, при възникване на проблем по електриките.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта