Touran ел.проблем

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
firestone
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BLG

Touran ел.проблем

Мнениеот firestone » Сря 17 окт 2018 21:03


Здравейте, имам проблем с Touran 2008 2.0tdi, проблема е електрически, когато заключиш колата, двете десни врати остават отключени, а когато я отключиш левите остават заключени. Смених комфорт модула, никакъв ефект, на вагком дава само предна лява и задна дясна. И също къде точно се намира предния зумер за парктроника ?




Потребителски аватар
DimitarBochev
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 01 сеп 2018 8:20
Автомобил: WV Touran
Двигател: 1_9 TDI

Re: Touran ел.проблем

Мнениеот DimitarBochev » Вто 23 окт 2018 15:40


Колега аз отскоро съм собственик на Touran 1,9 DSG и имах същия проблем с вратите- от 4 само нито една не се заключваше или понякога само една задна и само шофьорската с ключ. Започнах да сменям (ремонтирам) машинките и засега имам 2 работещи. Едни пичове от ключарски център ми казаха че машинките са голям проблем и само с нова 150+лв . Относно конфорт модула къде се намира и какво точно управлява.Понеже и лявото огледало не ми работи ел фунцията подгрева и прибирането а копчето е наред ..


Илиян И. 79
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 19 дек 2019 10:17
Автомобил: VW Touran
Двигател: BMN TDI 2006 125 kw
Местоположение: Обл. Враца

Re: Touran ел.проблем

Мнениеот Илиян И. 79 » Пон 23 яну 2023 13:52


Имах и аз подобни проблеми, но след като разглобих всичко и стигнах до машинките се оказа, че роторите на моторчетата са зацапани силно и след почистване всичко работи перфектно вече 2 години.
Проблемни ми бяха свалянето на задните, защото има един пластмасов щифт е много гаден за изваждане.
Screenshot_20230123-134850_Gallery.jpg

Този щифт фиксира стъклото на място!


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Touran ел.проблем

Мнениеот dalgia-73 » Пон 23 яну 2023 17:31


И аз имах същият проблем на Турана.Задни врати все някоя оставяше отключена.Реши се по най безболезния начин.Монтираха се допълнителни китайски електромагнити за централно.Идеята е да работят успоредно със оригиналните,които са във бравата.Доста по евтини са от нова брава.Трябва си разглабяне .Има и напасване естестено докато му намерим място на допълнителното моторче да не пречи на нищо.Вероятността да не излязат лесно щифчетата е голяма.Може да се пукне и стъклото.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта