Touran 2.0 TDI 140hp, 2005, въпроси от нов собственик

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
climbatize
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 26 юли 2011 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Touran 2.0 TDI 140hp, 2005, въпроси от нов собственик

Мнениеот climbatize » Чет 22 ное 2018 16:55


Привет,
Вчера се сбодихме с един Touran 2.0 TDI, 2005 година, 6 степенен автоатик и съответно имам няколко ламерски въпроса:
1) Какви са крушките за къси и дълги фарове? Може ли да се сменят с някакви LED-ове и цените им поносими ли са? Нещо такова според вас би ли било адекватно?
2) Антифриза ми е на минимума и трябва да долея, ще е концентрат. Та той е розов и съответно ще взема със същия цвят, но въпроса ми е дали има значение от производителя или само цвета е важен?
3) Чистачките ми са за смяна, но са много особени (пример). Вие какви размери използвате за предното стъкло и на кой производител? (И ако сте от Варна от къде пазарувате?);
4) Можете ли да препоръчате добър майстор във Варна, който да обслужи колата? Смяна на ремъци, масло, филтри, масло и филтър на скоростната кутия също;
5) По някаква причина не мога да вляза в менюто на MFD-то. Натискам Ok/Reset бутона на мигачите и не се случва нищо. Самия бутон работи, защото с него си рестартирах стойностите за разход и други;
6) (последно, обещавам) Искам да сменя езика на колата от италиански към английски и ще ми е нужен data cable. Заслужава ли си според вас да взема кабел или шанса да прецакам нещо е огромен (технически грамотен съм, но с коли не съм се занимавал и грам)? Ще ми е нужен ли някакъв код за да направя промените (например в Opel за някои неща трябва да се въведе код, който е за самия автомобил, който се изкарва със специализирани устройства, не може с обикновен кабел).

Поздрави и благодаря за отоговорите, предварително.

Последна промяна от climbatize на Пет 23 ное 2018 10:27, променено общо 1 път.




hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2.0 TDI 140hp, 2005, въпроси от нов собственик

Мнениеот hool_23 » Чет 22 ное 2018 17:51


Мога да отговоря на някой неща.За антифриза си пише дори на разширителния съд G 12 .Смяната на езика ще стане с кабели и влизане в менюто.Хубаво е и да смениш маслото на скоростната кутия.


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Touran 2.0 TDI 140hp, 2005, въпроси от нов собственик

Мнениеот piron45 » Чет 22 ное 2018 21:29


Езика се сменя лесно, но ти трябва VAG-COM /VCDS/, с него могат да се правят доста неща освен диагностиката и триене на грешки.


climbatize
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 26 юли 2011 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Touran 2.0 TDI 140hp, 2005, въпроси от нов собственик

Мнениеот climbatize » Чет 29 ное 2018 11:58


Благодаря много за отговорите.

И понеже нашия Touran е с half-FIS (така се пише, нали?) - мога ли да ъпгрейдна до Full-FIS? Не намирам много по темата, а half-FIS доколкото виждам по нашата изобщо няма достъп до менюто (бутона ОК на десния лост не прави нищо при единично натискане, а при двойно нулира показанията за разход).



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта