Шум във колелата Алхамбра Tdi 116к.с

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
lubo25
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:22
Автомобил: Seat Alhambra Tdi
Двигател: AUY
Местоположение: Враца

Шум във колелата Алхамбра Tdi 116к.с

Мнениеот lubo25 » Чет 04 апр 2019 12:34


Здравейте, след сваляне на турбото за рециклиране и слагане се появи странен шум в колелата. За свалянето на турбото сваляхме дългата полуоска и тръбата със меката връзка. След слагане на тези компоненти като тръгнах за проба се получиха много силни вибрации в купето. Оказа се, че при сваляне на полуоската сме разместили вътрешното каре или трипод както му казват и беше станало на сол. Смених его и чашката в която влиза карето и нея то така се продава със маншон грес и скоби и си слагам старата полуоска. Проблеми нямям обаче се появи един шум много странен и започва от 40км.и на по висока скорост намалява. Не ми прилича на лагер знам как вие до момента на разглабяне нямаше никакви шумове,и не е постоянен шума.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Шум във колелата Алхамбра Tdi 116к.с

Мнениеот radotom » Чет 04 апр 2019 15:20


A освен шум, вибрации усещаш ли?
Според мен възможностите са 3
Или ти се е паднала кофти бройка каре, или при счупването на предното се е поусукала и полуоската, или не сте доляли масло в скоростите.
При мен, като разкачих трипода, изтече над 250мл масълце, та доливах после.
За първите 2 варианта - качваш на повдигач/крикове, включваш на втора и гледаш какво къде мята.


Потребителски аватар
lubo25
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:22
Автомобил: Seat Alhambra Tdi
Двигател: AUY
Местоположение: Враца

Re: Шум във колелата Алхамбра Tdi 116к.с

Мнениеот lubo25 » Чет 04 апр 2019 16:39


Вибрации няма никакви, масло няма как да изтече;полуоската съм я откачил от вала на кутията той е на шлици.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта